• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
molt - специалист
Акумолатора на детската кола вече не работи.С какъв може да го заменя.В момента е 3 fm 10 или 6v 10aH 20HR. Изобщо не с ми ясни като параметри и за това питам.Дали може да го заменя с по-мощен.Този в момента първоначално работеше добра.В последствие почна да издържа като разстояние на 90% по-малко и при изкачване на някои байр почва да спира.Какъв да търся?
shadow__01 - майстор
Оловен акумулатор на 6V. Твоя е 10Ah, което ми е малко странно като стандарт, но това са сложили. Не знам от кой град си, но в доста градове има магазини от където може да се купи 7 или 12Ah.
Отиваш със старата батерия в магазина и сравняваш по размери кой ще влезе в мястото.
http://steinberger.bg/product/2596/akum ... 12-ah.html
http://steinberger.bg/product/3845/akum ... -7-ah.html
http://elimex.bg/product/145973/akumula ... -lava.html
http://elimex.bg/product/118058/akumula ... sonic.html
http://elimex.bg/product/148523/akumula ... -lava.html
molt - специалист
Мерси.Въпроса ми е с какъв ако е възможно разбира се да го заменя.За да е по мощна /бърз и издръжлив/
Стария доста бързо се изхабява ше и беше бавен и като нов когато беше.
shotik - майстор
Количката е оразмерена до някаква скорост-5-7 км/ч, дори и по- голям акумулатор да сложиш , ще има мощ, но не и по- бърза скорост и ще издържа повече време в движени
Ако сегашния е бил 4 кг , всеки по- голям ще ти добавя тегло.
Ползвайте я така и само след година , вече ще е малка за детето и може да я продадеш , за да си върнеш част от парите, но не повече от 50% от цената като нова.
hidrazin - майстор
вт май 12, 2020 8:49 ammolt написа:
За да е по мощна /бърз и издръжлив/
За да е по-мощна като купите по-мощна детска кола.
За издържливост - с акумулатор който е по-голям капацитет. Ако има къде да се събере.
Въпроса е от сорта "как да си накарам голфа да върви като Ферари".
:partyman:
molt - специалист
hidrazin и ново ферари да му взема ако акумолатора издържа 100 метра все тая, сегашния голф на детето ще го бие!

Прочетох поразпитах и мисля , че разбрах за какво да взема.
Благодаря за отговорите.
sokolov.91 - майстор
ср май 13, 2020 4:46 pmmolt написа:
hidrazin и ново ферари да му взема ако акумолатора издържа 100 метра все тая, сегашния голф на детето ще го бие!

Прочетох поразпитах и мисля , че разбрах за какво да взема.
Благодаря за отговорите.
Нищо не си разбрал явно... Ако искаш да е по-бърза колата вземи си 2 акумулатора и ги свържи последователно (като зареждаш колата ги свързвай успоредно). Ако искаш да издържа по-дълго време да се вози детето си вземи акумулатор с по-голям капацитет и нищо не барай.
Ако искаш и двете си вземи 2 акумулатора с голям капацитет и ги свържи последователно, а като ги зареждаш ги свързвай успоредно.
А за най-яко си намери литиево/йонни клетки и ги групирай успоредно и последователно, за да достигнат желания волтаж и капацитет. После си взимаш един BMS board от китайците, намираш си едно захранване от лаптоп, взимаш един DC/DC step down конвертор за зарядно... Абе не е толко просто, а? Вземи си акумулатор като стария и не се филмирай толкова.
molt - специалист
ср май 13, 2020 9:15 pmsokolov.91 написа:
ср май 13, 2020 4:46 pmmolt написа:
hidrazin и ново ферари да му взема ако акумолатора издържа 100 метра все тая, сегашния голф на детето ще го бие!

Прочетох поразпитах и мисля , че разбрах за какво да взема.
Благодаря за отговорите.
Нищо не си разбрал явно... Ако искаш да е по-бърза колата вземи си 2 акумулатора и ги свържи последователно (като зареждаш колата ги свързвай успоредно). Ако искаш да издържа по-дълго време да се вози детето си вземи акумулатор с по-голям капацитет и нищо не барай.
Ако искаш и двете си вземи 2 акумулатора с голям капацитет и ги свържи последователно, а като ги зареждаш ги свързвай успоредно.
А за най-яко си намери литиево/йонни клетки и ги групирай успоредно и последователно, за да достигнат желания волтаж и капацитет. После си взимаш един BMS board от китайците, намираш си едно захранване от лаптоп, взимаш един DC/DC step down конвертор за зарядно... Абе не е толко просто, а? Вземи си акумулатор като стария и не се филмирай толкова.
Темата почна много да се измества.И трябваше да се затвори още преди или изтрие.

sokolov.91-Какво те кара да мислиш така?Аз не се филмирам :-D за теб не знам китайци, виетнамци ....
Ти пишеш ще върви по-бързо с два акумулатора последователно.А shotik писа , че не е възможно да върви по-бързо.Ако съм разбрал правилно и hidrazin твърди същото.Не мога да разбера по-мощна кола какво значи/то колата е един ел. мотор и прочутия акумулатор даващ сила на колат/

Моя въпрос беше с какъв да го заменя /закупен акумулатор от магазин/.Аз същия няма да си взема.Тестван и не върши работа.

hidrazin :partyman: :drinkers:

Излишна тема!
hidrazin - майстор
чет май 14, 2020 5:02 pmmolt написа:
...Не мога да разбера по-мощна кола какво значи/то колата е един ел. мотор и прочутия акумулатор даващ сила на колат/
От тези писаници да разбирам че колата няма управление (регулиране оборотите на мотора) ???
То тогава ако сложиш два акумулатора в паралел ще увеличиш пробега но не и мощността (пак ще е зор на баира).
Ако пък сложиш два акумулатора последователно (24 волта) както предлага Орловски , то ще опечеш мотора който е за 12 волта.
Те за тва написах "как да си накарам голфа да върви като Ферари" и отговора е като сложиш на голфа мотор от Ферари.
Мощността идва от мотора, пробега от капацитета на акумулатора.
Дет се вика - за толкоз пари, толкоз...
:partyman:
sokolov.91 - майстор
Друго си е mindrazin да ти каже :lol:
Мотора няма да изгори на 24 волта, а колата ще тръгне доста. Това му се вика силов тунинг. Хахахаха. Не е нужно да слагаш двигател от ферари на голф за да върви голфа като ферари. Ииии да, както всеки силов тунинг - винаги има риск мотора да дрисне :lol: точно кога никой не може да каже... даже и mindrazin.
А аз и друго да попитам - черупката на голфа ще издържи ли силата на мотора от ферари..?
:?
  • 1
  • 2

Тема "Акумулатор за детска кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: