Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Velio - специалист
Здравейте, какви трябва да са размерите на маркучите например за:

6X4mm2
6X2.5mm2
3X2.5mm2

Идеята е ПВ-тата да могат да се изтеглят свободно и лесно.
Мерси
qnass - специалист
Какви са по вид проводниците? СВТ:мостов : или някакъв друг тип.Ако ще ги полагаш под мазилка се предполага че ще ползваш МОСТОВ проводник но не съществуват такива 6x2,5 и 6x4.Освен това не си уточни за какви гофрирани тръби става въпрос.PVC , метални или метални с PVCпокритие От PVC има следните размери ф13.5 ф16 ф23 ф29 От металните ф11 ф14 ф18 ф23 ф26 ф37 Премери си външния диаметър на проводниците и сам можеш да прецениш
Velio - специалист
Здравейте,
така и не получих отговор на въпроса, който зададох. Незнам - аз ли не съм попитал както трябва. Ще използвам проводник ПВ-А1. Ако искам да прекарам 3ка- пускам 3 проводника...
Въпроса ми беше за определено сечение и бройка - какъв трябва да е диаметъра на маркуча. Ако имах възможност да експериметнирам, щях да пъхам проводници в пвц в някой магазин, но за съжаление - нямам такава. А и идеята е да разбера от някой, който се занимава с полагане на кабели, за да съм сигурен, че ще могат да се изтеглят лесно след това. Мерси.
prascho - майстор
Препоръчвам ти не да използваш гофрираните тръби, а има едни черни с метална вложка, водят се пожароустойчиви. От самото име идва първото им предимство. Второто предимство е, че са много еластични и се огъват на 360 градуса.!

Тема "Размер на гофр. маркучи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: