Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Щом изхода на таймера ти е контакт,няма никакво значение фаза/нула! Просто в него включваш датчика и го свързваш по схемата дадена в инструкцията му.
mironcho - специалист
Ако лед драйвера е свързан само с два проводника (няма трети - защитен) и не зенулен/заземен към досегашната N, тогава няма никакво значение дали ще завъртиш щепсела включен в таймера или ще преместиш таймера в контакт с резменени полюси, стига да не променяш връзките на сензора.
Ако лед драйвера е с метален корпус и корпуса му е свързан към N, тогава ако завъртиш щепсела ще стане късо съединение и в този случай L, N и защитен трябва да са си винаги по един и същи начин.
Мисля, че тази схема ще ти свърши работа:
Прикачен файл:
Timer+Sesor.png
Timer+Sesor.png (4.56 KиБ) Видяна 1282 пъти
*докато съчинявам си получил същия съвет.
Ако дадеш подробности ще получиш повече помощ.
yanko78 - специалист
Притеснява ме, дали трябва да се съобразявам, дали фаза или нула да дам към драйвера? Доколкото разбирам, сензора, връща фаза по третия проводник?
Таймера и драйвера, са един до друг. Мисля, от щепсела, който влиза в таймера, да закарам към сензора фаза/нула и да извадя, нула към драйвера и жилото което идва от сензора, го приемам за фаза. Така ли е правилно?

Изображение
bijonisler@gmail.com - специалист
пет май 15, 2020 8:57 pmyanko78 написа:
Таймера е електронен от тези които се хъхат в контакта и на него има дупка, да вкарам щепсел, затова се притеснявам, някой от нашите да не го завърти и да се омотат фази нули.
Tози таимер който го имаш,явно не е за тази работа.Трябва ти таймер за панелен монтаж .При него не може да се объркат фази и нули.Не са скъпи тези таймери
MamaMy - майстор
Ти пък като не разбираш и грам, къде си слагаш дирника. Всичко става за този проект. Въпроса е всяко командващо устройство да прекъсва само фазата идваща от предното.
tzetz009 - специалист
съб май 16, 2020 3:53 amkozl написа:
...... и ако и на фоторелето не му пука кое фаза и кое нула те ти щепселна версия.
:? За работата ще работи , но не е на 100% сигурно дали носещата метална пластина на фоторелето не е свързана с "нулата" ! ( Чак сега и аз се замислям за тая възможност ! Нямам такова да проверя ) . Т.е. ако е учтиво занулена и при монтаж примерно на метална конструкция една размяна на захранващите проводници може да е сериозен проблем !

:partyman: :partyman: :partyman:
yanko78 - специалист
Инсталацията е ДВУ проводна!
tzetz009 - специалист
съб май 16, 2020 11:02 pmyanko78 написа:
Инсталацията е ДВУ проводна!
:? Виждаме ! То остава и черният разклонител със шестте гнезда да ти е с ДВУпроводна инсталация . И него ли си свързал с двужилен мостовак ??? Пак на щепсел ???

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
съб май 16, 2020 11:02 pmyanko78 написа:
Инсталацията е ДВУ проводна!
Тъй де, простотия до шия. Двупроводните инсталации за новоизградени такива са забранени от 16 години...
И на всичкото отгоре онова металното, надупчено захранване си иска трипроводна инсталация.
:partyman:
P.S. "Веселия самоубиец с градинските ламБи." :-D
Мое и роман/криминале да се напише...
yanko78 - специалист
Не занулявам дву проводни контакти. Започвам с инсталирането на сензора, ще си взема сбогом с роднините, че както разбрахме, ще се самоубивам с таз дву проводна Енсталация

Тема "Свързване на токове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: