• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maxaffey - напреднал
Здравейте,

Имам следвия проблем:

На къщата ми идва кавел от уличния стълб 220в, влиза в таблото с автоматичните ключове. Меря волтажа преди ключовете - 220в, меря в контакта 220в и когато включа товар (в случая вентилатор), той не тръгва и когото меря волтажа в контакта той е 0, но още по-странното е че като меря волтажа преди автоматичните ключове там също е 0!!!!!

Когато изключа товара пак ми показва 220в!!!!


Някой знае ли за това какво може да се случва, защото за първи път ми се случва такова нещо?!?!
MamaMy - майстор
Повикай да мери някой на когото това му е работата. Ти си върши своята работа за да ти е мирна главата. Ако ти се струва лесна тая работа с меренето, значи всяко море ти е до колене. :wink:
DMN - майстор
Най-вероятно липсва нулата.
zz_stefanov - майстор
Споделям мнението на MamaMy, като в допълнение мога да кажа, че ситуацията при теб е опасна от гледна точка на възможността да ти е прекъсната нулата. С включване на консуматори може да се офазят нулевите проводници и някой да го 'удари тока'.
Измерването на напрежение винаги е относително. Това, че нямаш напрежение в контакта, не означава, че нямаш спрямо земята по корпусите на уредите, което е опасното. Пази се.
iliya_i - майстор
А защо вместо тук не се обади на аварийния телефон на енергодружеството доставчик. Това е тяхна работа. Но преди това, ако имаш визуален достъп до електромерното табло, виж бушона там да не е изключил.
moimoimoi - майстор
по скоро ти я няма фазата
и това дето мериш е напрежение от индукция
вероятно са ти спряли тока или ти е изключил предпазителя който е при електромера


пп: ако я нямаше нулата нямаше да измери 220 волта а по малко-примерно 80-90волта

и все пак ,включи вентилатора и с фазомер виж дали има фаза на твоя предпазител
zz_stefanov - майстор
Прави сте, че може и да е липсваща фаза и индукция, но просто исках да го предупредя за опасноста от офазяване на корпусите на уредите при прекъсната нула при двупроводна инсталация. Това много хора изобщо не го разбират и е много опасно.
Иначе мнението ми е, че по нета такива ремонти не се правят и да си търси майстор.
iliya_i - майстор
нед май 17, 2020 5:35 pmzz_stefanov написа:
Иначе мнението ми е, че по нета такива ремонти не се правят и да си търси майстор.
Ще се повторя, както и колегата, но....
Преди да потърсиш майстор, първо си провери бушона. Ако не е той, търси ЕРП-то.

Абе това с отпадането на нулата стана по-голяма пандемия от COVID-19.
Моля, потърсете специализирана помощ. Специалиста се нарича ПСИХОЛОГ.
Andri01 - майстор
Едно време: "...Всички болести идват от нередовно пиене"!
Сега: "...всички болести идват от "19-те водки"! :) :partyman:
zz_stefanov - майстор
нед май 17, 2020 8:01 pmiliya_i написа:
нед май 17, 2020 5:35 pmzz_stefanov написа:
Иначе мнението ми е, че по нета такива ремонти не се правят и да си търси майстор.
Ще се повторя, както и колегата, но....
Преди да потърсиш майстор, първо си провери бушона. Ако не е той, търси ЕРП-то.

Абе това с отпадането на нулата стана по-голяма пандемия от COVID-19.
Моля, потърсете специализирана помощ. Специалиста се нарича ПСИХОЛОГ.
:) скоро не ти е отпадала ли, е вярно там обикновено няма предпазител, но на мен често ми се е случвало. Вярно че напоследък е все от външна намеса, пробиване с перфоратор и т.п. , но и от зле направена връзка по кутии и табла.
  • 1
  • 2

Тема "Изчезване на волтаж при включванена товар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: