• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
нед май 17, 2020 8:24 pmzz_stefanov написа:
нед май 17, 2020 8:01 pmiliya_i написа:
нед май 17, 2020 5:35 pmzz_stefanov написа:
Иначе мнението ми е, че по нета такива ремонти не се правят и да си търси майстор.
Ще се повторя, както и колегата, но....
Преди да потърсиш майстор, първо си провери бушона. Ако не е той, търси ЕРП-то.

Абе това с отпадането на нулата стана по-голяма пандемия от COVID-19.
Моля, потърсете специализирана помощ. Специалиста се нарича ПСИХОЛОГ.
:) скоро не ти е отпадала ли, е вярно там обикновено няма предпазител, но на мен често ми се е случвало. Вярно че напоследък е все от външна намеса, пробиване с перфоратор и т.п. , но и от зле направена връзка по кутии и табла.
Ако връзките са направени така, че да са по-здрави от бушона? Той за това е бушон, за да си върши работата, а не неговата работа да я вършат връзките в кутиите.
А срещу перфоратора всичко е безсилно, освен бушона и изгасналите всички уреди.
emsy - специалист
нед май 17, 2020 1:50 pmmaxaffey написа:
Здравейте,

Имам следвия проблем:

На къщата ми идва кавел от уличния стълб 220в, влиза в таблото с автоматичните ключове. Меря волтажа преди ключовете - 220в, меря в контакта 220в и когато включа товар (в случая вентилатор), той не тръгва и когото меря волтажа в контакта той е 0, но още по-странното е че като меря волтажа преди автоматичните ключове там също е 0!!!!!

Когато изключа товара пак ми показва 220в!!!!


Някой знае ли за това какво може да се случва, защото за първи път ми се случва такова нещо?!?!

Най вероятно ти е 'хлабава нулата' в някоя връзка по трасето.
Може от стълба , може и в таблото.
Като мериш всичко си е горе долу добре, но като включиш консуматор, връзката не държи.
maxaffey - напреднал
Мерси на всички за отговорите. За майстор има време, нека първо да видя дали не е нещо дребно, защото доста кабели съм прекарал и доста инсталации съм направил (предимно 12 и 24 волтови) но със сигурност знам с какво се занимавам, просто такова нещо не ми се беше случвало - мерил съм 80в когато я няма нулата но 220, и затова питам дали някой го е срещал това. Знам че с ток има винаги голям риск и действам винаги много предпазливо и меря поне два пъти всичко дали има напрежение преди да работя с даден кабел.

И аз си мислих за бушона на стълба но утре чак ще имам достъп до него да го видя.
ben84 - специалист
В наше село алуминиев проводник влиза в медна нулева шина...
За няколко години - слаба нула.
След сигнал в 21 часа, момчетата дойдоха по-бързо от линейка и си свършиха работата без да задават въпроси, да им се бъркам и да им давам акъл.
Това в Пернишко.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Забиваш единият извод на уреда в земята. Или на нещо метално което е в земята.
Другият извод на фаза преди предпазителя и на нула преди него.
И спираш с гадаенето кое се губи.
Викаш групата да стегнат и двете и готово.
  • 1
  • 2

Тема "Изчезване на волтаж при включванена товар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: