• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
В твоя случай с ТТ няма ли да ти е най-добре.. :?
tzetz009 - специалист
:? Е-е-е-м-и-и-и , да ! Като се "оженим" за местното Енерго , на което въздушната мрежа търпи поразии от мълнии и в същото време се надяваме на заземителните им колчета ( само по едно ! ) към електромерите табла наистина доста потребители "носят" дори и съседите си на гръб . А една читава мълниезащитна уредба на къща , да не казвам голяма дума , би предпазила дори близкия стълб с електромерите , което е за предпочитане ! Ако трябва на хазартен принцип , каквито станаха и мълниите ( :-D ) да се избира къде да се набият и свържат чет'ри кола аз съм за мълниезащитната уредба на къщата !

:partyman: :partyman: :partyman:
engineer - специалист
съб май 23, 2020 10:38 pmnikolov333 написа:
В твоя случай с ТТ няма ли да ти е най-добре.. :?
http://bg.zonsutech.com/info/power-supp ... 63622.html
Ъъъъ и зеленото нещо къде да го свържа?
Най- ми уйдисва всичко да е чисто TNS
съб май 23, 2020 10:56 pmtzetz009 написа:
:? Е-е-е-м-и-и-и , да ! Като се "оженим" за местното Енерго , на което въздушната мрежа търпи поразии от мълнии и в същото време се надяваме на заземителните им колчета ( само по едно ! ) към електромерите табла наистина доста потребители "носят" дори и съседите си на гръб .
само дето заземявката на електромерното табло заземява само таблото. Не е свързана към проводника N по никакъв начин.
И силно се надявам мрежата да не търпи поразии. Досега не е имало случай на мълния втрху ония черните усукани проводници (известни още като "френски"). На трафото обаче може, щото е мачтово. Надявам се че мъката ще е споделена.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Гръмоотвод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: