Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kondor1 - специалист
В керамичните бушони има прах, който служи за гасене на волтова дъга доколкото знам. Въпросът е какво може да стане, ако го няма тоя прах - по-лесно изгаряне на жицата или нещо друго? Един съсед-неандерталец си проверява бушоните "визуално" като изтръсква праха и гледа жицата за прекъсване (при което пак не е видял един бушон, че е изгорял).
Svetoslavoff1 - майстор
Не е прах, а фин кварцов пясък. Предвид голямата му топлопроводност, пълнежът с него увеличава "живота" на тн от от теб бушон :) За дъгогасенето си споменал.
Kondor1 - специалист
Т.е. ако сега често му горят бушони ще е от неуспешния му начин на проверка? То пак не е добре, че с такъв акъл вероятно ще го "поправи" с каква да е дебела тел.
ben84 - специалист
чет май 28, 2020 3:41 pmKondor1 написа:
Един съсед-неандерталец си проверява бушоните "визуално" като изтръсква праха и гледа жицата за прекъсване
Малко е като да пробва дали клечките от кибрита палят :-D
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
И които палят обратно в кибрита! Тея са сигурни!
Chefo77 - майстор
Може да е глупав въпросът, но тези керамичните нямаха ли една медна пластинка в единия край, която пада при изгаряне?
Svetoslavoff1 - майстор
Що, правилен е въпросът ти. По-скоро като пъпка, под нея има пружинка, свързана със стопяемата жичка и при прегаряне изхвърля пъпката. Така има визуален контрол за "изгорял" предпазител. А над нея има стъклено капаче, което "майсторите" махат, за да бъркат вътре с "фазомера".
antonioven - специалист
Нищо им няма на бАшоните, и без кварцовият пясък ще си работят.

А относно пъпката с телче и пружинка, индикатор за изправността на патрона.
Но какво става ако основата е свързана неправилно, вхада е свързан на гривната а не на пластината, и липсва стъкалцето на капачката.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Какво да стане?
Ще го излъже, че е здрав.
Като се види, че всички са здрави ще ги отвия всичките и ще измеря бушоните.
Kondor1 - специалист
За колко ампера трябва да е общия бушон за апартамент (тоя на стълбището)? По керамиката не съм забелязвал да пише.

Тема "Керамични бушони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: