Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Christo написа:
Въпросителните изречения не завършват ли с въпросителен знак?
Завършват, на мен за разлика от теб не ми е нужно да го проверявам точно това.
Но да пишеш в раздел "Електротехника" в тема за електрически инсталации и да напишеш три пъти грешно една и съща дума, както и веднъж "електро инженер", вече не става дума дума за техническа грешка при писане, а за незнаене на правописа на някои думи. А в същото време правиш забележки за правопис на някои съфорумци, като moimoimoi например, на който двете му ръце сигурно са свършили много по-полезна работа от тази, да пише правилно във форума.
Всички грешим.
:partyman:
tzetz009 - специалист
:) И все пак тук е Форум . Разговорите са неофициални . И "фокуса" за правописа в темата се отмести от "официалният" формуляр , предоставен учтиво от @Руди . Можеше да се постараят малко повече ! На мен най-много ми харесва липсата на интервали . А също и двойните интервали поставяни за ( респект ! ) щяло и нещяло :) .

:partyman: :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
чет юни 11, 2020 7:30 pmtzetz009 написа:
:) И все пак тук е Форум . Разговорите са неофициални . И "фокуса" за правописа в темата се отмести от "официалният" формуляр , предоставен учтиво от @Руди . Можеше да се постараят малко повече ! На мен най-много ми харесва липсата на интервали . А също и двойните интервали поставяни за ( респект ! ) щяло и нещяло :) .

:partyman: :partyman: :partyman:
Като си се захванал с интервалите - ПРЕДИ препинателен знак (, . ! ?) интервал не се слага. Слага се след препинателен знак.
Тази тема стана доста смислена в последните 10 - 15 поста.

Предлагам @Virtex да ги отдели в специална тема за правописа в раздел "Говорилня".
Virtex - майстор
чет юни 11, 2020 9:45 pmiliya_i написа:
Предлагам @Virtex да ги отдели в специална тема за правописа в раздел "Говорилня".
И да настане третата световна война :-D Освен караници, друго полезно надали ще има. Както се вижда в темата, все се обръща на обиди и на кой какъв му е правописа...

Но ще го обмисля.
kozl - майстор
Я па мислим :? дека нема обременение кой ке избара електроинженеронсталацията. По-важно за законя е кой ке подписва кетапите :?
Протоколите обр.12 се подписват от електро специалист на Консултанта ако има такъв, щото за 5-та категория може и без Консултант. Обр.15 пък се подписва и от Проектанта, a он е индженер по изискване :wink:

Та излазя, че не правописа, а Инджинеро е най-важен края на веригата :lachtot:
sts - специалист
Колеги в закона за Камарата на строителите чл.15 ал.1 т.5 и т.6 има изискване за
професионална квалификация:
т.5. наетият технически персонал притежава необходимата правоспособност
съобразно придобитата специалност и образователно-квалификационна степен,
професионален опит,познания и техническа компетентност по отношение на
националното му законодателство;
т.6. наетите работници притежават необходимата професионална квалификация
за изпълнение на извършваните строителни дейности;
В наредбите за безопасни условия на труд има изискване за притежаване на
група по електробезопасност.
mironcho - специалист
пет юни 19, 2020 9:41 pmsts написа:
Колеги в закона за Камарата на строителите чл.15 ал.1 т.5 и т.6 има изискване за
...
Върни се в началото и прочети въпроса на питащия :axe: Той не прави фирма, не наема работници и едва ли ще става член на камарата на строителите. С какво помагаш с излишни цитати?
krasi92 - майстор
Както и да се върти въпроса на края фаянсаджията картонаджията правят електрото щото те това го знаят и всеки може да върже две жици. И тия еладжиите ще ти одерат три кожи за няма нищо.
MIRO_073 - майстор
пет юни 19, 2020 11:13 pmmironcho написа:
...
Върни се в началото и прочети въпроса на питащия :axe: Той не прави фирма, не наема работници и едва ли ще става член на камарата на строителите. С какво помагаш с излишни цитати?
mironcho ти прочети по-добре. Как да не наема хора, като влиза в ролята на инвеститор и иска някой да му направи инсталацията?
И този някой трябва да отговаря на изискванията и да има квалификацията за изпълнението. И съответно на издаде необходимата документация за изпълнението с необходимите протоколи.
kozl - майстор
нед юни 21, 2020 10:54 pmMIRO_073 написа:
пет юни 19, 2020 11:13 pmmironcho написа:
...
mironcho ти прочети по-добре. Как да не наема хора, като влиза в ролята на инвеститор и иска някой да му направи инсталацията?
И този някой трябва да отговаря на изискванията и да има квалификацията за изпълнението. И съответно на издаде необходимата документация за изпълнението с необходимите протоколи.
Миро а каква е необходимата документация и необходимите протоколи в случая :?
Като изчистим отговора на горния въпрос, ще стане ясно кой може да "издава" такава документация за конкректния случай.

Тема "Задължително ли е ел. техник да изпълни ел. инсталацията?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: