Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
storming - специалист
Здравейте,

Ще ми се да събера мнения/предложения по следния казус.
Вързах едни колонки (2+1) към телевизора. Колонките са със самостоятелно захранване, като на баса има 3 контроли - ключе за включване/изключване, контрол на баса и контрол за сила на звука, нямат дистанционно.
Чудя се, има ли начин да се направи колонките да се включват/изключват заедно с телевизора.
В момента това става ръчно.

Благодаря предварително за мненията.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
С каква цел?
Бръмчат ли на изключен ТВ?
Или да ги пазиш от токов удар? -Бутона за изключване на всички, които съм разглобявал е на ниското напрежение. Не знам що така е направено, но бутона не гаси 220V!
Трафа остава под напрежение, за да изгори вероятно.
storming - специалист
Ами целта ми е тривиална, да не работят (изцяло) по цял ден и цяла нощ, а само когато е пуснат ТВ. Сега ги махам от контакта, ключето не го ползвам.

Това с тези контакти не ми допада.

Искам, ако може, така да се получи, че да забравя за тях, все едно са си част от тв.
MIRO_073 - майстор
След като не Ви допада има, но едва ли някой ще се наеме да го направи или на Вас ще ви допадне цената.
ZMeyGorianin - майстор
Вземи си контакт с ключ. Така няма да вадиш щепсела всеки път.
kozl - майстор
Като си се забол у тоя форум търси схема на управляващ контакт. Скоро писах в подобна тема. Има такова изделие продавано в гатов вид от Щайнбергер, но първо отзивите за него не са убави и второ, TV има вероятност да не е достатъчен товар, за да активира пуск на управляваните контакти. За тва пък нейде из форумо има схема на таково нещо. Логиката е когато през управляващия контакт протича ток, този ток да активира управляемите контакти. А въпроса е колко да е активиращия ток :?
Изглежда най-лесната за изпълнение схема е със симистор :roll: Поне на мен така ми се струва.
storming - специалист
Това с master/slave разклонителите е направо в 10тката :) Попрочетох малко и ми се струва, че ще постигна точно това което търся.
Благодаря.

Ще направя тест със steinberger-a, видя ми се някакви тънки пари около 12 лв май, и мисля че имаше контрол на напрежението за активиране.

Тема "Включване на саунд колонки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: