Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
yanush - специалист
Мотора е от сондажна помпа за вода 2.2 KW. Оригиналният кондензатор е 60 микрофарада той сдаде багажа,имах под ръка 70 микрофарада и го сложих помпата заработи,но имам чувството че вади една идея по малко вода.Дали може да е от кондензатора.Има ли пряка връзка между него и оборотите на мотора (който са 2850).Не разбирам много от токове(да не кажа никак) консултирах се по телефона с познат който разбира той ми каза че мотора ще работи.Но не можа да ми обясни разликата от 10 микрофарада съществена ли е и влияе ли на оборотите.До колкото разбрах този кондензатор е "работен"
lov - майстор
Не не влияе на оборотите, тоест и на дебита но си товариш двигателя. А товаренето се изразява с отделянето на повечко топлина.
krasi92 - майстор
И по бързата му кончина в следствие нарушаване изолацията на намотките.купи си като гръмналия.
kolev_k - специалист
Нищо не му пречи на мотора,че кондензатора бил по-голям с 10-12%.А тоя дето си сложил даже може капацитета му да е паднал под номиналния за този мотор(зависи колко год.се търкаля в мазето ти)и затова и да не достига пълна мощност.

Тема "Каква е разликата - Кондензатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: