Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Аре стига. Умрели котлон струва 50-тина кинта като нов.
Питащия явно няма знанията и ученията да го съживи.
Със снимки не става - няма кой да му държи ръцете.
Остава сервиз на цена около нов подобен таш...ак.
Или нов такъв таш...ак.
:partyman:
P.S. Никога повече българско!!!
Не и в близките години...
vlax - майстор
пон авг 03, 2020 11:15 pmhidrazin написа:
P.S. Никога повече българско!!!
Не и в близките години...
А а а не,българските моми са арни,бре.
:partyman:
MamaMy - майстор
Масово наблюдавам нагазили до коленете пък даже не знаят да плуват. На много им личи още по първия пост, но на някои трябва и по един въпрос да зададеш. Аз не се меся повече в темата ако отговора е неадекватен. Някои се правят на недочели, някои пишат откровени глупости. Общото на всички тях е опита да минат тънко 'щото чули или познават някой дето се справил сам. Тях ги оставям на форумните спецове в електрониката като kozl или тинкито. Е, случва се да предупредя много напористите, че тока бие лошо, но всеки си носи кръста.
пон авг 03, 2020 7:56 amkozl написа:
А на по-малкия кондензатор дето си сменял (Е3) какво напрежение има?
Ако свържеш емитера с колектора на Q2, вентилатора тръгва ли?
Едновременно с това следи напрежението на Е3.

Предполагам, че въпросният кондензатор е Е3, защото на снимката не се виждат инициалите в-у платката, а съдя по номерациятя на другите кондензатори, които се виждат.

IC3 е стабилизатрор на напрежение. На колко волта е (предполагам на 5 v) и има ли го това напрежение?
Благодаря за отговора!
Е3 държи напрежение 19,5 V
Замених стария вентилатор с друг и котлонът тръгна. Но сега работи странни. Към буксата на вентилатора има постоянно напрежение около 19.5 V . Съответно при включване в мрежата, вентилаторът веднага тръгва. Не знам дали има някой заминал транзистор.
IC3 Държи 5,04 V.
lov - майстор
Остава да снимаш и мултицета който ползваш за да разберем какво точно си измерил. И дали това е следствие от свързването на емитера с колектора на Q2 :lol:
petromaniq66 - специалист
Като не можеш да провериш изправността на един или торба транзистори, какъв акъл търсиш от форума? Дарение нов котлон ли?

Тема "Котлон Diplomat DPL CS-H20A9 - ­ платка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: