Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
чет авг 13, 2020 12:17 amAntonii написа:
Като ми отговорите на моя въпрос, тогава ще отговоря и на вашия.
За кое да Ви отговоря?
За това каква е топлопроводимостта на медта, за това каква и е топлоемкостта, какво става с изолацията или....
То може да одрежеш косъмче мед дълго 2 см и да го нагрееш със запалка, ама кабел не можеш!
А тъпи клипове дал господ. Но без практическо приложение.
mikluho - специалист
чет авг 13, 2020 8:25 amiliya_i написа:

То може да одрежеш косъмче мед дълго 2 см и да го нагрееш със запалка, ама кабел не можеш!
А тъпи клипове дал господ. Но без практическо приложение.
Точно!

Руски майстор инфлуенсър!!! :lol: :lol: :lol:



Прикачен файл:
giphy.gif
giphy.gif (204.17 KиБ) Видяна 1187 пъти
gogo7777 - майстор
Навремето Тинки имаше газов поялник, с който запояваше спайките. :)
Тинки беше гъзар, бъди като Тинки, дай лайк :supz:
gogo7777 - майстор
Руски амонитен поялник. Изсекоха тайгата заради него :-D
Прикачен файл:
matches.jpg
lov - майстор
чет авг 13, 2020 8:25 amiliya_i написа:
........ за това каква и е топлоемкостта, какво става с изолацията или....
То може да одрежеш косъмче мед дълго 2 см и да го нагрееш със запалка, ама кабел не можеш!
А тъпи клипове дал господ. Но без практическо приложение.
iliya_i написа:
..........
Може ли да ми кажете, къде се ползват проводници с диаметър 0.15 мм, освен в звуков тратсформатор?
Гого да продава електрожена и да си купи запалка!
И не само в звукови трансформатори ами и в една камара датчици и релета. Най големия изгъзек с който съм се разправял е датчик за ABS 6 500 навивки с проводник 0.04мм. И нима си мислиш, че съм успял да го навия без да скъсам проводника поне 5-6 пъти. Всъщност са повече щото не се получи от първия път. И точно така се спасява положението. Има си и простички начини изолацията да не изгаря на толкова голяма дължина и заварката отново да бъде изолирана.
То вярно правих го преди 20 години и вече не бих се хванал с толкова тънък проводник. Но не знам що си мислиш, че не се налага да се пренавиват и сега разни такива неща. Не всичко може да бъде намерено и отремонтирано със смяна с ново. Нещата не опират до пари а по някога най вече до време докато се достави.
п.п. И за да не съм голословен относно датчика за ABS-са. Искаш ли линк към автофорум където съм показвал целия процес със снимков материал. :-D
И още едно практично решение от времената кога магнетроните бяха все още много скъпо удоволствие. Смяната на проходния кондензатор става пак само със заварка. Е вярно с графитен електрод но друг начин няма. Последно тая зима го правих на една печка.
Та не знам кои са инфлуенсърите или караме на принципа щом не го правя аз значи останалите са такива.
Antonii - майстор
чет авг 13, 2020 8:25 amiliya_i написа:
чет авг 13, 2020 12:17 amAntonii написа:
Като ми отговорите на моя въпрос, тогава ще отговоря и на вашия.
За кое да Ви отговоря?
За това каква е топлопроводимостта на медта, за това каква и е топлоемкостта, какво става с изолацията или....
То може да одрежеш косъмче мед дълго 2 см и да го нагрееш със запалка, ама кабел не можеш!
А тъпи клипове дал господ. Но без практическо приложение.
Вижте като пишете глупости по форумите и използвате обидни епитети към хората.
Поне вземете защитете твърденията си, че такива "кръчмарски" изказвания като вашето и децата в училище вече не правят.
Иначе аз като питам нещо, то питам защото съм сигурен, че към момента на питането ми представа си нямате за отговора на въпроса.
Дори на тези въпросчета в този цитат съм сигурен, че незнаете отговора им, но може да го открите в Гугъл-а.
Иначе да сте чул за техники на запояване/заваряване в точка, така че да не изпечем всичко около мястото на спойката или заварката.
Е има такива, ама си требе четене, а не писане на простотии.
Иначе моя съвет е, докато е време да се обърнете към съответния специалист (доктор) докато е време, че ако не се вземат мерки нещата само ще се влошат с времето.
iliya_i - майстор
чет авг 13, 2020 10:04 amlov написа:
чет авг 13, 2020 8:25 amiliya_i написа:
........ за това каква и е топлоемкостта, какво става с изолацията или....
То може да одрежеш косъмче мед дълго 2 см и да го нагрееш със запалка, ама кабел не можеш!
А тъпи клипове дал господ. Но без практическо приложение.
iliya_i написа:
..........
Може ли да ми кажете, къде се ползват проводници с диаметър 0.15 мм, освен в звуков тратсформатор?
Гого да продава електрожена и да си купи запалка!
И не само в звукови трансформатори ами и в една камара датчици и релета. Най големия изгъзек с който съм се разправял е датчик за ABS 6 500 навивки с проводник 0.04мм. И нима си мислиш, че съм успял да го навия без да скъсам проводника поне 5-6 пъти. Всъщност са повече щото не се получи от първия път. И точно така се спасява положението. Има си и простички начини изолацията да не изгаря на толкова голяма дължина и заварката отново да бъде изолирана.
То вярно правих го преди 20 години и вече не бих се хванал с толкова тънък проводник. Но не знам що си мислиш, че не се налага да се пренавиват и сега разни такива неща. Не всичко може да бъде намерено и отремонтирано със смяна с ново. Нещата не опират до пари а по някога най вече до време докато се достави.
п.п. И за да не съм голословен относно датчика за ABS-са. Искаш ли линк към автофорум където съм показвал целия процес със снимков материал. :-D
И още едно практично решение от времената кога магнетроните бяха все още много скъпо удоволствие. Смяната на проходния кондензатор става пак само със заварка. Е вярно с графитен електрод но друг начин няма. Последно тая зима го правих на една печка.
Та не знам кои са инфлуенсърите или караме на принципа щом не го правя аз значи останалите са такива.
Къде твърдя, че мед не се заварява? Но със спиртна лампа или кибрит, дадени като съвет за кабел 2.5 мм2? (Виж заглавието и първия пост в темата.)
lov - майстор
чет авг 13, 2020 1:08 pmiliya_i написа:
чет авг 13, 2020 10:04 amlov написа:
чет авг 13, 2020 8:25 amiliya_i написа:
........ за това каква и е топлоемкостта, какво става с изолацията или....
То може да одрежеш косъмче мед дълго 2 см и да го нагрееш със запалка, ама кабел не можеш!
А тъпи клипове дал господ. Но без практическо приложение.
iliya_i написа:
..........
Може ли да ми кажете, къде се ползват проводници с диаметър 0.15 мм, освен в звуков тратсформатор?
Гого да продава електрожена и да си купи запалка!
И не само в звукови трансформатори ами и в една камара датчици и релета. Най големия изгъзек с който съм се разправял е датчик за ABS 6 500 навивки с проводник 0.04мм. И нима си мислиш, че съм успял да го навия без да скъсам проводника поне 5-6 пъти. Всъщност са повече щото не се получи от първия път. И точно така се спасява положението. Има си и простички начини изолацията да не изгаря на толкова голяма дължина и заварката отново да бъде изолирана.
То вярно правих го преди 20 години и вече не бих се хванал с толкова тънък проводник. Но не знам що си мислиш, че не се налага да се пренавиват и сега разни такива неща. Не всичко може да бъде намерено и отремонтирано със смяна с ново. Нещата не опират до пари а по някога най вече до време докато се достави.
п.п. И за да не съм голословен относно датчика за ABS-са. Искаш ли линк към автофорум където съм показвал целия процес със снимков материал. :-D
И още едно практично решение от времената кога магнетроните бяха все още много скъпо удоволствие. Смяната на проходния кондензатор става пак само със заварка. Е вярно с графитен електрод но друг начин няма. Последно тая зима го правих на една печка.
Та не знам кои са инфлуенсърите или караме на принципа щом не го правя аз значи останалите са такива.
Къде твърдя, че мед не се заварява? Но със спиртна лампа или кибрит, дадени като съвет за кабел 2.5 мм2? (Виж заглавието и първия пост в темата.)
Отговорил съм ти на конкретни въпроси и съм ги цитирал даже. Сега да не се отметнеш че не си го писал това. Нещо да съм писал че мед не може да се заварява. А за 2.5 мм2 че и за 240 си има гилзи и преси и основно това се ползва. Даже преди около месец си играх с една такова проводниче. :lol:
Тъй чи фНимавай :) какво пишеш друг път за да не ти се налага да правиш пак такива алабалистики и да се отмяташ.
:partyman:
Virtex - майстор
Темата е нова, разделена оттук : "Нацелих" един кабел

Надявам се може да се проведе адекватна дискусия без обиди, като за вече направени такива, някои участници с изпуснати нерви имат предупреждения.

Темата е разделена не да изчистите ако имате някакви въпроси за метода, не да се карате. Старата тема вероятно ще си остане заключена поради и без това ненормалното развитие.
peppone1
Но защо темата започва с моето мнение, аз дадох препоръки към автора, а и не само към него, без никакъв спам и не съм искал да ставам автор на тази отрязана и несвързана тема, ако исках щях да публикувам своя. Не съм Аз виновникът, та боклука да го лепвате върху мойто име, нека този който сам е омърсил темата, той да бъде автора на по-нататъшните си мръсотии, не да клепате мен. Най-добре изтрийте тази тема, не съм си заложил личните данни за да ме подиграват, утре ще ми се обади клиент, който ще каже: "Много харесах темите ви, но защо публикувате тема за заваряване след като в нея сам споменавате че не сте заварчик?" Много е лесно когато мнение бъде извадено от контекста, то после да се оплюе от всеки.

И чак достойно за нова тема, ако това ми мнение от 4-5 реда било достатъчно за тема, то какво остава за другите ми теми, за които съм отделил по 2-3 страници? И те бяха оплюти, дори без да бъдат прочетени, без никакви аргументи, а голи теории, изсмукани изпод ноктите за това какъв боклук съм сътворил, при условие че съм качил и запис и после какво би било, в някой друг случай, не като този, а в онзи щяло да бъде много добре. Как може мнение в тема за телефони, в която коригирам заглавието на автора и обяснявам как работи телефона, то да бъде спам, а в същото време коментари като "пълни глупости" да бъдат удостоени като силен аргумент?

Проблемът си е за вас, аз нищо не губя, освен че съм поверил личните си данни, а темите съм ги дал на вас, вие ще загубите, защото други по-добри или по-лоши просто няма. Защо все повече потребители предпочитат да се свързват по имейл, отколкото да пишат в темите? Днес се подиграха с мен, бъдете сигурни, утре ще се подиграят и с вас, така както и с прословутият Тинки от който почти нищо не е останало в този форум.

Тема "Заваряване на медни проводници - преместена тема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: