Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Virtex - майстор
пет авг 14, 2020 3:01 ampeppone1 написа:
Най-добре изтрийте тази тема, не съм си заложил личните данни за да ме подиграват, утре ще ми се обади клиент, който ще каже:
Шанса тук да намериш клиентела не е голям - форума е "Направи сам", не друго. Съответно ако смяташ, че ще намериш нови последователи тук се бъркаш. Ако смяташ, че писането на фермани ще ти помогне - не, няма :)
peppone1
Целта на темите ми не е да намирам клиенти, най-малкото нямаше да бъда анонимен, но някои любознателни младежи са открили номера ми и са пожелали да дискутираме на живо и така и не пожелаха да пишат във форумите. Понеже нямам достатъчно време да им обърна внимание, понякога и батерията пада, а друг дори ми е предлагал да ми плати, за да споделянето на нужната информация. Разбира се това е голяма отговорност и не бих се ангажирал с подобна дейност, но факт е че тези юноши няма откъде другаде да научат тези неща, никой не ги писал, няма и автори на подобен род литература, поне у нас, ако знаете добре английски много неща можете да научите. Форумът се казва "Направи сам" и мисля че в правилното място споделям творбите си и опита и съвсем не за комерсиална изгода, но форума вместо да ми помага се опитва да ми пречи, като отговорниците за реда вместо да бъдат неутрални, те взимат лична страна, щото един мой коментар, който не се харесал на някой си и тъй след него следват обидите, простотиите и вулгарните думи. Как можете да търсите в простака причина и оправдание за неговите простотии да ме навирате в група с дребни душици, безделници и чекиджии (нека се разбира буквално, защото и това ме посъветваха да правя през свободното си време, вж. в предната тема, но нали и този съвет е достоен аргумент).

От една заварка на кабел, фермана вие го написахте, е щом ви е толкова невероятно, ето ви снимка на заварка на малко по-дебели медни проводници със сечение 0,4мм2, където нагряването е било само в точката на свръзката, без да е засегнато лаковото покритие по-надолу. Значи, то не можело да се заварява мед, после можело, но не повече от 0,15мм. Когато някой нещо не може или не знае, нека не раздава присъди, скачайки като подивяла маймуна, а да се запита дали пък не може и той да греши. Най-много си патят в процеса на ремонтите горделивите и опърничави майстори, които си мислят че тяхното винаги е по-добро и доказват точно обратното-с нелепи и все по-нелепи грешки.

И тъй като темата беше за пробит кабел, веднъж бях повикан да монтирам видеодомофон на апартамент и накрая малко преди да приключим предложих на майстора да разкача кабелите от домофона, да извадим металната конзола от стената и да отрежем прорез с ъглошлайфа за кабелите, при което, понеже вече беше късно, той каза, че няма нужда и че ще я отреже както е на стената, а синът му ще придържа кабелите. Какво е държал синът, къде се е заплеснал, в момента когато опря ъглошлафа, видях че няколко кабела са се одраскали, но и да му викна, майстора не ще ме чуе от бръмченето на ъглошлайфа, а и белята вече беше готова. Накрая като свали ъглошлайфа, видях че всичките около 10 кабела бяха прорязани доста надълбоко. Понеже токът на видеодомофона е малък, сметнах че не няма нужда, а нямаше време да режа кабелите и да ги заповявам и изолирам един по-един, а и загубих всякакво желание, затова набързо обвих целия сноп с изолирбанд, свързах домофона и всичко за щастие всичко беше наред. Но защо трябваше да се случва това, защо повечето от майсторите търсят най-лесния и бърз начин там където грешките след това са непоправими и ремонтът е най-труден, а в случая ремонта го правиха за тях си, а какво остава ако е за чужди?

Един друг фаянсаджия тъкмо наплеска цимента за плочките на стената и отдолу започнаха да изкрят кабелите. После видях че имало скъсан кабел, който бил удължен с малко парче и с два пъти повече връзки-за двата края на моста, при което лампата често била премигвала. Когато казах че трябва да сменя целия кабел, защото цимента все още не беше изсъхнал, майстора се ядоса и каза "Изолирай ги с изолирбанд и да се приключва", а те бяха се окислил и станали черни. Когато го попитах кой после ще носи отговорност, ако лампата изгасне, той отговори "Аз ще нося отговорност", как ли пък не, ще си вдигне чукалата и няма да го намериш, Трябваше да повикам домакинята тя да реши, но той почна и на нея да се репчи, накрая все пак го смених, но оставих кабела вън от конзолата малко по-дълъг за всеки случай и го навих и закачих фасунката, но на майстора фасунката му пречела и той отряза кабела и я вдигна по-нагоре. Накрая след приключване на ремонта, този кабел не стигна да свържа плафониерата и се наложи да я смъкна малко по-ниско, не така както искаше домакинята. С това си обяснявам злобата и простащината на повечето от майсторите тук, най-голямата злоба и завист е именно сред техниците, защото белите, които сами сътворяват яко ги пердашат.

Съжалявам че оспамих този подарък от модераторите, но темата и без това беше обречена.

Изображение
gogo7777 - майстор
Баси четенето......заспах на три пъти... :)
MamaMy - майстор
То бива самохвалство, ама твоето на нищо не прилича. Поне недей плюй по майстори които не познаваш. Не ги познаваме и ние. Тук сме само любители на направи си сам. Иначе си прав. Всички скочихме да те плюем щото си "майстор". Само дето никой не разбра в какво освен словоблудство. Разбрахме, че си най-добрия, разбрахме какво ремонтираш и кога те викат. Е, от тук никой няма да те викне. Когато си нежелан, колкото и да стискаш бузи все идва момент да се наведеш. Събирай си чукалата и лекциите и дигни прах на завоя като бит ***ал. Явно не е първия форум от който те гонят. Сигурно има за какво, нали? Не се прави на ББ. Младежите които са те търсили са от мазето. Тук сме само старци :-D
peppone1
съб авг 15, 2020 12:34 amMamaMy написа:
То бива самохвалство, ама твоето на нищо не прилича. Поне недей плюй по майстори които не познаваш. Не ги познаваме и ние. Тук сме само любители на направи си сам. Иначе си прав. Всички скочихме да те плюем щото си "майстор". Само дето никой не разбра в какво освен словоблудство. Разбрахме, че си най-добрия, разбрахме какво ремонтираш и кога те викат. Е, от тук никой няма да те викне. Когато си нежелан, колкото и да стискаш бузи все идва момент да се наведеш. Събирай си чукалата и лекциите и дигни прах на завоя като бит ***ал. Явно не е първия форум от който те гонят. Сигурно има за какво, нали? Не се прави на ББ. Младежите които са те търсили са от мазето. Тук сме само старци :-D
Дай поне един цитат където някъде и някога съм се хвалил. Това че имам някакво все още малко останало достойнство, което вие потъпкахте, за да защитя знанията и правата си не означава че се хваля. Споделянето е едно, фукането и горделивостта са съвсем друго нещо. Скоро обясних защо бях изключен от предишни форуми за да няма предразсъдъци, не и без помощта на един модератор там, кръстил титлата си "Гордостта на форума", е да, ама малко след моето изгонване и онзи горделивец "изгорДя", когато правиш на някой мръсно рано или късно ще си платиш, някои си платиха, но пръв платих аз. Онзи ден бях наречен идиот, красивите думи на този потребител още стоят в темата ми, той утре може да нарече и вас идиоти, защото вие му позволявате. И аз някои хора не харесвам и не желая да отговарям на тях, това не значи че трябва да се държа като маймуна, някои от вас ме съветваха да си правя ч.кии, и тяхната мъдрост им стои, а моите мнения бяха изтрити. Е, нищо така както бяха нарушени моите права, утре могат да бъдат потъпкани и вашите, стойте и гледайте сеир. Простащината не е само във форумите, случвало се е да ме гонят и от магазин от който съм пазарувал 20г., защото съм се колебаел в избора си на стока. А после как се отмята и увърта собственикът, в отговор на жалбата ми, като малко дете. От всичките му 5 магазина, остана само един, в който уволни служителките и сега работи сам. Веднъж не дадох бакшиш в един ресторант и после собственикът ни изгони, без да ни даде обяснение. Сега с Корона вируса неговият ресторант фалира, поне така разбрах от самия него във Фейсбук, който пред всички клиенти (бивши) ме нарече левак. Не че аз имам нещо общо с това, а простотията и завистта им.

Тези с които съм общувал по телефона, не желаеха да пишат във форум и когато плюете по творбата на някой без да разбирате нищо, не очаквайте някой да ви уважава, така както и аз не търся уважение от никой, но когато правят подли действия срещу мен и не го крият, си е за тях, не визирам този форум, тук оше никой не познавам, щом не ти харесват мненията ми недей общува с мен. И аз не харесвам овчето ви мълчание, но няма да ви вадя думите с ченгел и да ви пъдя я. Това че ти си се разпознал като оплют майстор си е твой проблем, аз не съм назовавал имена, но онези за които писах действително ги познавам и съм работил с тях, а факт е че тук не бях приет добре от повечето майстори, които сега разбирам че не са били майстори, това ли те подразни, че съм ви нарекъл майстори? А да се върна там откъдето съм дошъл, не мога, щото си изгорих мостовете. Така както сте успяли да изгоните и Тинки, с който ме сравнявате, не сте станали с нищо по-добри. Както бе казал един потребител в онзи форум: "По принцип мразя всичко тъпо, но най-мразя разни БГ-ейски тъпчета" Аз бих го казал просто дребни душици, да не се бърка с простаци или пишлемета, просто хора на по-ниско ниво, но не интелектуално, с тях просто не ща да общувам.
sokolov.91 - майстор
:lol: еййй нещеш да пробваш да биеш кучето и това си е... :lol:
Andri01 - майстор
pepone, от много приказки и изхвърляници файда няма! Изчетох ти излиянията с голям зор-особено последното :). Виждам че си най-най и който те"настъпи" фалира. :? Този форум е доста старичък и не искаме / ние старците/ да фалира. За това съвет-вместо да се драчиш,просто изтрий профила си. И за тебе и за останалите ще е най-добре. Пробвай се в друг форум,но не се изхвърляй излишно-става смешно. И друго - виж броя на мненията на даден участник във форума и после му давай акъл.
nikolov333 - майстор
Всеки форум си има ниво на общуване изградено от участниците в него. Нашето, явно не пасва на неговото.. :-D :lol: :lol:

Тема "Заваряване на медни проводници - преместена тема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: