Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
peppone1
Добре че не е пробита водопроводна тръба, вкъщи и това се е случвало. Повредените жила могат да се заварят с малък заваръчен апарат с телоподаване. Не съм заварявал медни проводници, а запояването не е особено здраво, калаят от студеното се напуква, както и от високи температури. Тънка жичка, навита напречно около жилото и запоена, както бе предложено по-рано в темата, също е добро решение. Може повреденото място понеже е близо до конзола да се разшири и да се постави двойна конзола за два контакта, лампа, ключ, трансформатор за лунички и др. или просто да се направи разклонителна кутия, която да се затвори с декоративна капачка, като ключ, има такива на Шнайдер, както и ключ за бойлер в конзола за контакт. Така аз съм затворил излишната половина от двойна конзола с една обща лайсна и изглежда много красиво, като един цял издължен контакт.

[ModEdit] : Темата е разделена от тази : "Нацелих" един кабел. Това е първото мнение, достойно за нова тема.
hidrazin - майстор
вт авг 11, 2020 7:57 pmpeppone1 написа:
Повредените жила могат да се заварят с малък заваръчен апарат с телоподаване.
Прикачен файл:
facepalm.jpg
facepalm.jpg (13.94 KиБ) Видяна 1233 пъти

:partyman:
gogo7777 - майстор
Прикачен файл:
1792840532_1.jpg
1792840532_1.jpg (12.55 KиБ) Видяна 1187 пъти
С телоподаващо незнам, ама с електрожена ще е по-лесно май :?
kuger - майстор
Не се смейте, има начин и той е с апарат за точкова заварка. В една лаборатория гледах как правят термодвойки по този начин. Връхчето, там където се съединяват двата метала ставаше на малко топче, около милиметър.
gogo7777 - майстор
.....ама това е съвсем друго. Аз съм заварчик и в нас кабелите си ги заварявам.
ESPACE - майстор
ср авг 12, 2020 11:31 amkuger написа:
Не се смейте
Е защо да не се смеем, изказването си е точно за бисерите. Образно си представям как с телоподаващо възстановява наранено жило.
kuger - майстор
ср авг 12, 2020 11:58 amESPACE написа:
ср авг 12, 2020 11:31 amkuger написа:
Не се смейте
Е защо да не се смеем, изказването си е точно за бисерите. Образно си представям как с телоподаващо възстановява наранено жило.
Да, и както пише gogo7777 с електрод 3,25 и ток 100А, ама това с електрожен :-D
gogo7777 - майстор
С 3,2мм заварявам кабелите преди таблото. Вътре в къщи само с 1,6мм
MamaMy - майстор
Добре, че не си тенекеджия. Голямо чукане щеше да падне :-D
gogo7777 - майстор
За тях има гилзи и кабелни обувки..... :wink:

Тема "Заваряване на медни проводници - преместена тема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: