Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.


Имам проблем с микровълновата печка, когато иска пали - когато иска не, ще се радвам за мнение на някой който има идея какъв е проблема - има ли смисъл от ремонт или да я хвърлям и да купувам нова

Благодаря
ESPACE - майстор
Прилича на скапано реле.
lov - майстор
Да но веригата на това реле минава и през микро бутоните на ключалките на вратата.
Та питащия да вземе да отвори и затвори няколко пъти вратите със замах. Разбирай с удар но не да ги трошиш. :lol: Даже с ръка може да пробваш да повдинеш леко крайчеца на вратата на горе или да я притискаш на вътре като правиш през това време опити за включване както на клипа.
И тогава кажи какво се получава.
MamaMy - майстор
Скоро сменях на домашната ми комбо фурна. При затваряне на вратата на фурната падаше главния бушон. Директно късо , но не всеки път. От 10 един. Аз от мързел я ползвах така няколко месеца. Изключвам от контакта. Като го свалих беше се разтопил целия. Ползвах намалението та прегледах и другите. При мен са общо 4. Имаше още един на който му бяха окислени контактите и не даваше всеки път сигурна връзка. Мина се с почистване с ръждочистител и промиване със ВД40. Стана като нов.
kuger - майстор
нед авг 16, 2020 6:15 pmESPACE написа:
Прилича на скапано реле.
Аз също залагам на скапано реле защото минах по този път :lol:
antonioven - специалист
MamaMy написа:
промиване със ВД40
Какво е ВД40?
MamaMy - майстор
Домързя ме да сменя на латиница :-D Да се чете
WD-40
Antonii - майстор
нед авг 16, 2020 11:02 pmantonioven написа:

Какво е ВД40?
Най-добрия приятел на домашния майстор :wink:
hidrazin - майстор
нед авг 16, 2020 11:02 pmantonioven написа:
Какво е ВД40?
Прикачен файл:
WD40.jpg
WD40.jpg (24.17 KиБ) Видяна 1373 пъти

:partyman:
MIRO_073 - майстор
пон авг 17, 2020 4:14 pmAntonii написа:


Най-добрия приятел на домашния майстор :wink:
Да. То само в леглото дето не го използват вече. А може някой да го е пробвал знам ли.

Тема "Проблем смикровълновата печка - когато иска работи / в повечето случаи не работи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: