Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
andi123 - напреднал
нед авг 30, 2020 3:24 pmDMN написа:
Кондензаторите трябва да не са електролитни, тогава няма значение посоката, защото в случая работиш с променлив ток.
Това, което ти предложих е един вид експеримент, не ти гарантирам, че ще се получат нещата.
По-важното е, ако можеше да измериш тока на бобината в случая когато всичко работи, и тока когато не работи.
О.33 VA пише в описанието на бобината. Сега вързах 1 стар електролитен кондензатор 6 мф 600 волта за сега проблем няма днес ще тествам с него да видим.

Лошото е че ако нещо нему хареса може да забие след 1 минута може да забие и след 3 часа в смисъл неможв да хо хванеш на момента дали става или не. От всички опити до сега с крушката се държа най добре. Сега ще видим с големия кондензатор.
DMN - майстор
andi123 написа:
Сега вързах 1 стар електролитен кондензатор 6 мф 600 волта
Ама ти май не четеш :weedman: .
Писах ти - ДА НЕ Е ЕЛЕКТРОЛИТЕН
Ако е електролитен махни го веднага.
Я го снимай кондензатора.
andi123 - напреднал
нед авг 30, 2020 3:37 pmDMN написа:
andi123 написа:
Сега вързах 1 стар електролитен кондензатор 6 мф 600 волта
Ама ти май не четеш :weedman: .
Писах ти - ДА НЕ Е ЕЛЕКТРОЛИТЕН
Ако е електролитен махни го веднага.
Я го снимай кондензатора.
Аз го прочетох много добре но съм на село и тук кондензатори няма в нито 1 магазин :) и защо да го махам?

Прикачен файл

Screenshot_20200830-154415_Gallery.jpg
DMN - майстор
Този не е електролитен. По точно неполярен, че сега ще се включат някои съфорумци :-D . Щото има и електролитни неполярни.
Той, ако беше, досега да беше думнал :weedman: . Нека работи.
Следи как работят нещата, когато клапанът е включен - дали има някакво прекомерно прегряване на бобината или кондензатора.
А дано стане :partyman: .
Последна промяна от DMN на нед авг 30, 2020 3:57 pm, променено общо 1 път.
andi123 - напреднал
нед авг 30, 2020 3:51 pmDMN написа:
Този не е електролитен.
Той, ако беше, досега да беше думнал :weedman: . Нека работи.
Следи как работят нещата, когато клапанът е включен - дали има някакво прекомерно прегряване на бобината или кондензатора.
А дано стане :partyman: .
Кондензатора си е студен но бобината мисля че е 1 идея по топла близо е до парене незнам дали неси е така несъм обърнал внимание....
DMN - майстор
andi123 написа:
бобината мисля че е 1 идея по топла близо е до парене незнам дали неси е така несъм обърнал внимание....
Тази температура след колко време работа е? Времето сега също е доста топло.
Ако бобината грее повече, спирай го.
andi123 - напреднал
нед авг 30, 2020 4:01 pmDMN написа:
andi123 написа:
бобината мисля че е 1 идея по топла близо е до парене незнам дали неси е така несъм обърнал внимание....
Тази температура след колко време работа е? Времето сега също е доста топло.
Ако бобината грее повече, спирай го.
Бобината беше без гайката отгоре и бучеше сега я стегнах и май нищо и няма за сега се държи ок. Ще я наблюдавам. А и циркулира вода в клапана би трябвало да я охлажда до някаде като е стегната.
andi123 - напреднал
Ключа работи с кондензатора дори и без товар значи му харесва. Хахаха ама бобината де да знам май загрява повече. Немога да кажа несъм обръщал внимание но по пътя на логиката такъв кондензатор може да има всякаде по инсталацията дори в някой контакт да го включа пак ли ще загрява бобината от него. Няма логика според мен незнам. Ако има проблем то той ще е за ключа защото се явява последователнл свързан на него нали така?
DMN - майстор
andi123 написа:
но по пътя на логиката такъв кондензатор може да има всякаде по инсталацията дори в някой контакт да го включа пак ли ще загрява бобината от него.
По пътя на логиката, такъв кондензатор може да има навсякъде по инсталацията, но не е свързан към бобината и ключа ти точно по този начин :-D .
andi123 написа:
Ако има проблем то той ще е за ключа защото се явява последователнл свързан на него нали така?
Ако има... Времето ще покаже. Иначе сигурните варианти вече се предложиха - търсиш друг ключ :) .
andi123 - напреднал
нед авг 30, 2020 5:39 pmDMN написа:
andi123 написа:
но по пътя на логиката такъв кондензатор може да има всякаде по инсталацията дори в някой контакт да го включа пак ли ще загрява бобината от него.
По пътя на логиката, такъв кондензатор може да има навсякъде по инсталацията, но не е свързан към бобината и ключа ти точно по този начин :-D .
andi123 написа:
Ако има проблем то той ще е за ключа защото се явява последователнл свързан на него нали така?
Ако има... Времето ще покаже. Иначе сигурните варианти вече се предложиха - търсиш друг ключ :) .
Към ключа не но към бобината фритюрника телевизора печката се е свързан успоредно. :) дано задържи по добре ще е от лампата.

Тема "Помагайте! Странен казус с SMART ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: