Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
andi123 - напреднал
Колеги, имам голям проблем с един смарт кключ. Ключа не изисква нулев проводник, до него отива само фаза, ключа обаче е вързан за електромагнитен клапан /магнетвентил/ за вода. Към двата края на бобината на клапана има свързан паралелно кондензатор /капацитатор/ 0.33 мФ идеята му била да връща нула към ключа. Всичко работи но когато бобината е отделена от клапана...... Ако я сложа на мястото и, ключа блокира и няма включване повече :shock: :shock: :shock: излиза извън мрежата :? На какво се дължи това? Възможно ли е клапана да вкарва някви смущения в нулата? И как да реша този проблем????
MamaMy - майстор
Какъв е минималния ток на който сработва ключа? Може би тока на клапана не му стига.
ESPACE - майстор
пет авг 28, 2020 8:22 pmandi123 написа:
Всичко работи но когато бобината е отделена от клапана......
Еха, сега кажи че това е променливотокова бобина и си я включвал извадена без метална сърцевина? И как разбра че работи?
andi123 - напреднал
пет авг 28, 2020 9:22 pmESPACE написа:
пет авг 28, 2020 8:22 pmandi123 написа:
Всичко работи но когато бобината е отделена от клапана......
Еха, сега кажи че това е променливотокова бобина и си я включвал извадена без метална сърцевина? И как разбра че работи?
Да променливотокова бобина е, разбира се, че работи по средата слагам 1 болт и бобината бучи, ключа се държи без проблем. Проблемите почват когато е бобината е на мястото си. Това немога да си го обясня.
andi123 - напреднал
пет авг 28, 2020 8:29 pmMamaMy написа:
Какъв е минималния ток на който сработва ключа? Може би тока на клапана не му стига.
На ключа пише мин. товар 3 вата, макс 300 вата. Бобината на клапана е мисля че около 20 тина вата. Ключа работи перфектно когато бобината е отделена от клапна, като я сложа започват проблемите. Нещо става определвно...
krasi92 - майстор
Даи го този ключ да го видим.
andi123 - напреднал
съб авг 29, 2020 5:43 amkrasi92 написа:
Даи го този ключ да го видим.
Ето го:

https://smartarena.bg/produkt/senzoren- ... i-1-buton/

Това в въпросния клапан:

https://akva-sistemi.com/mobile/product ... 5&langId=0
krasi92 - майстор
Никъде не пише че е за клапани а само за осветление. Попитаи хората дето са ти го продали дали става за клапани за вода.
DMN - майстор
Колко е разстоянието между ключа и клапана?
Пробвай за всеки случай без кондензатора.
kozl - майстор
пет авг 28, 2020 8:22 pmandi123 написа:
Колеги, имам голям проблем с един смарт кключ. Ключа не изисква нулев проводник, до него отива само фаза, ключа обаче е вързан за електромагнитен клапан /магнетвентил/ за вода. Към двата края на бобината на клапана има свързан паралелно кондензатор /капацитатор/ 0.33 мФ идеята му била да връща нула към ключа. Всичко работи но когато бобината е отделена от клапана...... Ако я сложа на мястото и, ключа блокира и няма включване повече :shock: :shock: :shock: излиза извън мрежата :? На какво се дължи това? Възможно ли е клапана да вкарва някви смущения в нулата? И как да реша този проблем????
Тази идея не мога да я вдена. Няма никакви данни каква е мощност потребява ключа :? А този кондензатор най вероятно е заради LED и енергоспестяващите крушки.

Кондензатор в паралел с бубина=трептящ кръг. В твоя случай, както и с крушка НЖ, кондензатора е напълно излишен. Ключа може да се захрани през бубината.
Ако не стаа без кондензатор пробвай с крушка НЖ вместо кондензатора ко стаа?

Тема "Помагайте! Странен казус с SMART ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: