Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
burd - специалист
Здравейте,
Нещо на село ситакова таковата с тока.
Кръчмарката, от свръх напрежение й се прецакала кафе машината. Мен ми изгоря един регулатор на бойлера, крушите примигват като го включа.
Сега, временно е вързан към контакт по трасето. До дни ще е на ключ и на 4мм² кабел.
То и перфоратора им се отразява.
Та, къщето е на трифазен ток. Има ли и какъв стабилизатор да вържа?
Другия вариант е таблото по 2 и по контактор на линия, ама въх ...
moimoimoi - майстор
ВИСОКО или ниско е напрежението не можах да разбера...........всъщност вземи го измери.........и по спокойно.
burd - специалист
Колебливо.
През седмицата няма яд. Иначе пада до около 160 волта на моменти . Мерих го днес. А при кръчмарката е било 280 волта ония ден.
Иначе съм споко. 10 контактора и ще им гръмна травопоста. Ама не ми се занимава.
Гледах някакви стабилизатори, но си викам- я питай, няма как да няма някакво решение.
kuger - майстор
Викни си доставчика да си проверят нулата.
В началото на лятото ги разкарвах до село посред нощ. Играеше напрежението от 170 до 280 волта. Имам едно Sono май се казваше, за контрол на високо/ниско напрежение, ами то се побърка да изключва и пищи.
Дойдоха от авалийната група, измериха и си отидоха :)
На сутринта бяха на линия обаче. Точно слаба връзка в нулевия проводник само на стълб преди къщата.
iliya_i - майстор
пон сеп 07, 2020 7:33 pmburd написа:
Кръчмарката, от свръх напрежение й се прецакала кафе машината. Мен ми изгоря един регулатор на бойлера, крушите примигват като го включа.
Сега, временно е вързан към контакт по трасето. До дни ще е на ключ и на 4мм² кабел.
Крушките премигват от ниско, а не от високо напрежение. От високо гърмят.
А ти какво имаш с кръчмарката, че не става ясно :-D .

Също ако обичаш обясни по-подробно как се взривява село с контактори.

Май проблрема е не в селото, а в четене на форуми без разсъждение.
burd - специалист
пон сеп 07, 2020 8:41 pmiliya_i написа:
пон сеп 07, 2020 7:33 pmburd написа:
Кръчмарката, от свръх напрежение й се прецакала кафе машината. Мен ми изгоря един регулатор на бойлера, крушите примигват като го включа.
Сега, временно е вързан към контакт по трасето. До дни ще е на ключ и на 4мм² кабел.
Крушките премигват от ниско, а не от високо напрежение. От високо гърмят.
А ти какво имаш с кръчмарката, че не става ясно :-D .

Също ако обичаш обясни по-подробно как се взривява село с контактори.

Май проблрема е не в селото, а в четене на форуми без разсъждение.
От едно село сме. Иначе макс да стопя довеждащия кабел. Ба ли го. Треа се мисли нещо
krasi92 - майстор
Напрвжението в мрежата трябва да е еднакво за всички каквато е и цената а именно и на жълтите павета и в село при кръчмарката. За това си има стандарти които е ре пе тата не спазват. От както са на жицата друго освен цената не се е променило. Постоянно трябва да се звъни и да се пишат жалби до институциите отговорни за това. Постоянни жалби от колкото може повече ощетени потребители. В цялата мрежа на северозападното ерп е така.
ky-kyy - майстор
Земи, изплющи кръчмарката, кво се правиш на разсеян... :lol:
moimoimoi - майстор
явно проблем с нулата в района между трафопоста теб и кръчмарката.
проблем който не се решава със стабилизатори а със сигнал към ерп-то.
каква е идеята с контакторите? да дадеш трафопоста накъсо и да спреш тока на кръчмарката ли?
kuger - майстор
пон сеп 07, 2020 9:11 pmkrasi92 написа:
Напрвжението в мрежата трябва да е еднакво за всички каквато е и цената а именно и на жълтите павета и в село при кръчмарката. ...................
Аааа, не е тъй, не трябва! Някакво тъпо село, ами, майната му!
На село на ден по N пъти се получават едни, меко казано, неадекватни случки. Спира токозахранването просто за секунда. Представете си какво се случва, примерно, с хладилниците на хората.
В големия град не е тъй, там реват на умряло, не като на село, овчици. Опитах да ги поведа на "война" срещу тия произволности, ами ефект "00". Примирих се, че ще е така и поне хладилника оборудвах с у-во да следи напрежението и изключва при аномалия.

Та, автора на темата, накарай ги тия от РП-то да си свършат работата, не по цял ден да лапат мухи!

Е, аз не успях да направя "кворум" в село, и да ги подгоня по устав! РП-тата, де.

пп: От години се мъча и с мобилните оператори, там същата работа. НЯМА ОБХВАТ! Ама там е друга тема.

Тема "Стабилизиране на напрежие за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: