Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
naistor - специалист
Здравейте,

След оглед СОТ техник ми препоръча да сложа 3 клавиатури - 1 в гараж, 1 до входна врата и 1 на 2ри етаж пред спалните. И нещо много ми се виждат.
В допълнение ми е включил и модул за дистанционни и интернет модул.

Чуденето е защо са толкова много клавиатури и го разпитвах ама не му се обяснява нещо на човека и затова отварям темата.

Питах го дали може да пропусна клавиатурата пред спалните и нощем да слизам и да задействам от клавиатурата на входната врата примерно зоните под 2ри етаж - той ми каза, че после нямало как да ги изключа без да задействам алармата. Питах ами интернета - отговор - ако няма интернет няма да стане. С дистанционите - тук нещо измънка и така и не разбрах може ли или не може.

Не съм наясно дали при включване зоните може да се активират със закъснение и също ако отида да изключа и ме прихване обемен датчик дали мога да настроя време за задействане няколко секунди колкото да мога да изключа? И дали е разумно?

Отделно модула с дистанционните не го харесвам, защото не знам къде да ги навирам вече тези дистанционни - за кола, за гаражна врата, за портална врата и сега ако сложа и за СОТ... Предпочитам да ползвам интернет модула и през application-a да си управлявам и ако няма интернет ще ида до входната врата, не ме мързи толкова.
Входната врата е в стълбище и като височина е между гаража и 1ви етаж, не ми е казал как е разделил зоните още.

Според вас може ли да се изпусне клавиатурата на 2ри етаж и/или модула за дистанционните като се запази възможността да се включват и изключват зоните под 2ри етаж?
Клавиатура в гаража предполагам е добре да остане.

Благодаря предварително!
Hoвoceлckи - майстор
Всичко може ... по принцип.
Може да се добавят и после (ако все пак решиш, че не те устройва "еди-как си"). Може да се добави безжична ... Каква ще е централата? Споменаваш "модул за дистанционни"?
Все пак не е много сериозно от тук да се решава кое-как ... На място често има специфични особености. Нямаш ли възможност да потърсиш втора оферта?
kozl - майстор
То клавиатурата за спалните е в зависимост от това какво включват зоните.
А може и с една клавиатура, като в режим присъствие няма да се активират зони на присъствие и вътрешен достъп до клавиатурата. Като всички точки за възможен външен достъп (врати, прозорци, табакери) трябва да са защитени в отделна от присъствената зона.
naistor - специалист
вт сеп 08, 2020 6:49 amHoвoceлckи написа:
Всичко може ... по принцип.
Може да се добавят и после (ако все пак решиш, че не те устройва "еди-как си"). Може да се добави безжична ... Каква ще е централата? Споменаваш "модул за дистанционни"?
Все пак не е много сериозно от тук да се решава кое-как ... На място често има специфични особености. Нямаш ли възможност да потърсиш втора оферта?
Paradox e. За с.Лозен освен сот161 други не намерих. СОД Стронг и те предлагат ама нещо през сот161 и ми се видя странно. Четох някъде, че трябвало да гледаш коя фирма има стоянка на мобилен патрул близо до теб и така да ги избираш ама не съм видял засега нито една.
naistor - специалист
вт сеп 08, 2020 7:06 amkozl написа:
То клавиатурата за спалните е в зависимост от това какво включват зоните.
А може и с една клавиатура, като в режим присъствие няма да се активират зони на присъствие и вътрешен достъп до клавиатурата. Като всички точки за възможен външен достъп (врати, прозорци, табакери) трябва да са защитени в отделна от присъствената зона.
Не съм сигурен, че разбрах какво е присъствена зона?
Идята на техника беше, че понеже кражбите ставали основно, когато хората спят било добре като ще спиш на етаж2 да си пуснеш зоните на етаж1 и сутерен. Не знам стълбите къде ги брои в тази картинка, че там е входната врата и едната клавиатура до нея.
sts - специалист
Техникът правилно е предвидил 3 клавиатури за Вашето удобство.
Клавиатурата на 2 етаж Ви осигурява удобство за изолиране от 1 етаж в режим "охрана".
В този режим е включено и стълбището с входната врата и клавиатурата.
Техникът носи отговорност за изпълнението на инсталацията и екстплоатацията и.
kozl - майстор
вт сеп 08, 2020 11:02 amnaistor написа:
вт сеп 08, 2020 7:06 amkozl написа:
То клавиатурата за спалните е в зависимост от това какво включват зоните.
А може и с една клавиатура, като в режим присъствие няма да се активират зони на присъствие и вътрешен достъп до клавиатурата. Като всички точки за възможен външен достъп (врати, прозорци, табакери) трябва да са защитени в отделна от присъствената зона.
Не съм сигурен, че разбрах какво е присъствена зона?
Идята на техника беше, че понеже кражбите ставали основно, когато хората спят било добре като ще спиш на етаж2 да си пуснеш зоните на етаж1 и сутерен. Не знам стълбите къде ги брои в тази картинка, че там е входната врата и едната клавиатура до нея.
Понеже датчиците охраняващи обем регистрират движение, то там де има присъствие се очаква и движение и това е зона, която трябва да не е активна, когато алармата е активирана за другите зони.
Обаче желателно е прозорците също да се охраняват, защото има крадци проникват през прозорците и упояват заспалите собственици.
naistor - специалист
вт сеп 08, 2020 11:33 amsts написа:
Техникът правилно е предвидил 3 клавиатури за Вашето удобство.
Клавиатурата на 2 етаж Ви осигурява удобство за изолиране от 1 етаж в режим "охрана".
В този режим е включено и стълбището с входната врата и клавиатурата.
Техникът носи отговорност за изпълнението на инсталацията и екстплоатацията и.
Въпросът ми е дали ако имам дистанционно ми трябва тази клавиатура? Че ми е малко странно на всеки етаж клавиатури ще кажеш, че живея в трезор пълен със злато :shock:

Разбрах, че през телефона ако нямало интернет не работи, въпреки, че телефона и ип модула като ще са в една локална мрежа не би трябвало да има нужда и от интернет ама това вече са подробности.
Hoвoceлckи - майстор
За изграждането можеш да си намериш ти инсталатор, да си купиш каквато си искаш техникаи след това да си потърсиш охранителна фирма. Тя си монтира предавател (по принцип неин си). Питай ги с М2М работят ли. Той изпраща сигнала по GSM, а ти би могъл да си виждаш събитията на телефона през нета, но не е нужно да има нет в къщата (наблизо).
Централата - Paradox, но Magellan ,EVO, SP ... Първите са (и) за безжично изпълнение (не е нужен отделен модул за дистанционно). Какви пари ти искат за монтажа? Колко датчика общо ще монтират? Ще слагат ли мукове на всички прозорци? (не вярвам)
За режим "сън" (или с "оставане") се оставя "пътека" със закъснения и "последващи", но как е на място ...
naistor - специалист
вт сеп 08, 2020 12:50 pmHoвoceлckи написа:
За изграждането можеш да си намериш ти инсталатор, да си купиш каквато си искаш техникаи след това да си потърсиш охранителна фирма. Тя си монтира предавател (по принцип неин си). Питай ги с М2М работят ли. Той изпраща сигнала по GSM, а ти би могъл да си виждаш събитията на телефона през нета, но не е нужно да има нет в къщата (наблизо).
Централата - Paradox, но Magellan ,EVO, SP ... Първите са (и) за безжично изпълнение (не е нужен отделен модул за дистанционно). Какви пари ти искат за монтажа? Колко датчика общо ще монтират? Ще слагат ли мукове на всички прозорци? (не вярвам)
Не ми се занимава да търся инсталатор, те искат около 1000лв за монтаж и има датчици на прозорцитена първия етаж само 10 мука и 10 обемни.
вт сеп 08, 2020 12:50 pmHoвoceлckи написа:
За режим "сън" (или с "оставане") се оставя "пътека" със закъснения и "последващи", но как е на място ...
Какво е това
"пътека" със закъснения и "последващи"
?

Тема "Окабеляване за СОТ - клавиатури" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: