Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Nimi - специалист
ср сеп 09, 2020 6:27 amHoвoceлckи написа:
Nimi, написал си ги едни ...
Прозорците по-често се чупят ... и муковете обикновено не реагират :wink: Да спиш на затворени прозорци през лятото от страх ... Споменах "завеси" или "бариери", ама става една ...
Патрул и зони не са особено съвместими. За голям обект и охрана на място - да. Да си ги виждаш на GSM-а - също не е лошо, само че кой го предлага ...
Нещо.. нещо!?!? Собствениците ще спят вътре, а някой ще чупи прозорци? Може да се окаже с начупена кратуна после.

Чупен стъклопакет мнооого отдавна не съм виждал. Чупят единични стъкла. Отделно говорим за STAY режим!!! При добре сложени муко-ве, прозорците остават наклонено отворени и се охраняват нощно време. За пълна охрана естествено трябва да има датчици в помещенията. Ако се ползват хубави датчици, прозорците пак могат да си останат отворени по същия начин.
Завеси, бариери? Супер звучи, но всеки се съгласява. Има клиенти които конкретно държат на тях, но те си имат тяхни си някакви основания. Завеси ако са хубави.. предполагам външни имаш в предвид.

От близо 6 години не съм имал подкачен обект, където СОД-а да не иска пълен доклад. Есетествено ако техниката го позволява.
Да си виждаш обекта на телефона, и да имаш почти неограничен достъп до функционалностите има достатъчно решения вече ;-)
Hoвoceлckи - майстор
Бих казал по-скоро "sleep" ... не, че има особено значение именуването.
Влизайки при спящи хора "той" вече е поел риска ...
Nimi - специалист
Sleep, Stay могат да се дефинират отделно при някои системи. Стават три режима на охрана.
naistor - специалист
вт сеп 08, 2020 6:56 pmHoвoceлckи написа:
Муковете на прозорците са "леко" безсмислени. Не са ли ти предложили и звукови датчици? "Завеси" за терасите?
"Пътеки" - специфично програмиране на зоните с някакво закъснение, така че да се прибереш в стаята/-ите и съответно - обратно до клавиатурата. Ако има "непоследователно" преминаване, алармата се задейства.
Не си ми отговорил на някои въпроси. С колко ти се вдига крайната цена с въпросните +2 клавиатури. +Дистанционните? Колко броя ще ти дадат? Може би е по-добре да ми отговориш на лични.
има избор : 150лв за клавиатура с бутони или 250лв за тъч скрийн, която може да се ползва и като фото рамка
и към 230лв за безжичен модул с 2бр дистанционни

Между другото някой ползвал ли е тъч скрийн клавиатура - дали тази с битоните не е по-удобна като бързаш да набереш кода?

Не съм имал сот досега ама доколкото разбирам за външната врата примерно като я пуснеш трябва да имаш 15 сек докато се активира за да можеш да напуснеш и когато влезеш имаш 15сек да я изключиш преди да се разписка.
Та защо да не може да сляза от етаж2 и да имам 15 сек да я изключа? Защо ми е клавиатура на етаж2? Може би само ако не мога да сляза бързо или ме мързи..
Отделно доколкото разбирам повечето хора докато спят не си пускат обемните датчици на етаж1 примерно ами само на прозорци и врати за да не се разправят да изключват/включват ако решат през ноща да слязат до кухнята примерно. А и като външната ми врата е в стълбището не мога ли да кажа, че искам обемни датчици навсякъде под етаж2 без по пътя ми до клавиатура (стълби само)?
Hoвoceлckи - майстор
Датчици се слагат в зоните на възможно проникване. Пространство, до което се стига само след преминаване през охраняеми зони, не е нужно да се пази. Входно/изходните времена могат да са различни и колкото си пожелаеш ти. Но не е препоръчително да са много големи.
Искай оферта за безжични! Питай каква централа смятат да ти сложат! Питай ги за Магелан - към нея могат да се добавят дистанционни без допълнителен модул, безжични клавиатури и детектори (и на по-късен етап).
Nimi - специалист
@naistor

1. Изходното време далеч не е нужно да е 15 секунди. Слага се колкото е нужно за съвсем спокойно излизане от жилището. Аз слагам големи времена - 120 и повече секунди защото редовно се случва да се сетиш, че си забравил нещо. Отделно от това може да се активира функция за нулиране на изходното време след затваряне на вратата. И това не ми допада зашото, редовно се случва да се сетя, че съм забравил нещо след като съм затворил вратата. Човешко е :roll:
2. Нормално е, да не кажа задължително достъпа до клавиатурата да се подсигури с обемен датчик. Paradox май няма опция да се дефинира датчик при пълна охрана да е последващ (вратата), а в нощен режим да работи като входна зона. Остава опцията да не се включва при нощна охрана. Но в такъв случай ако има прозорци по пътя до клавиатурата или около нея, те да се подсигурят с магнитни датчици за нощната охрана.
3. Щом ти предлагат оригинални дистанционни ще си включваш/изключваш нощната охрана с тях. Няма нужда да ходиш до клавиатурата :wink: Отделно от това ако имаш връзка с гаража ще си изключваш алармата преди влизане в гаража. На излизане с колата - ще си включваш алармата без да ходиш до клавиатурата.
Hoвoceлckи - майстор
"Оригинални" дистанционни с допълнителен приемник :wink: Дали не е help4 :)
За Парадокса пишеш неверни неща. Ти кои работиш?
Nimi - специалист
чет сеп 10, 2020 4:40 pmHoвoceлckи написа:
"Оригинални" дистанционни с допълнителен приемник :wink: Дали не е help4 :)
За Парадокса пишеш неверни неща. Ти кои работиш?
HELP4 за 230лв :shock: Нали се сещаш, че за да вържеш оригинални дистанционни, ти трябва допълнителен приемник. Вярно, по шината е, но е допълнителен. Без приемник само към Magelan.

Я кажи, кое не е вярно за Paradox което съм написал?
99% като централи работя с CROW, щом питаш. 1% центрaли Paradox, при нужда от повече зони. Датчиците са 100% - CROW :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Рънар ... те и Аполо са голяма работа :-D
Магелан не е Парадокс?
Nimi - специалист
чет сеп 10, 2020 7:04 pmHoвoceлckи написа:
Рънар ... те и Аполо са голяма работа :-D
Магелан не е Парадокс?
Аполо когато излезе си беше супер за онези времена. Сложил съм и продал стотици от тях.
Нещо против Рънър-а? Много колеги направо се хващат за главата като го срещнат. Сложен им идва :lachtot: Добре поне, че звънят без да правят глупости и експерименти.

Тема "Окабеляване за СОТ - клавиатури" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: