• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 10:40 pmMIRO_073 написа:
Просто те харесва човека :roll:
Човек трябва да е доста извратен, за да ме харесва... А такова държание е инфантилно, та нема му върже
:cool: :drinkers:
MIRO_073 - майстор
чет сеп 17, 2020 10:44 pmn_a написа:
Човек трябва да е доста извратен, за да ме харесва... А такова държание е инфантилно, та нема му върже
:cool: :drinkers:
Щооо??? Я виж кво коремче имаш............на аватара :wink: . А по втората част не съм запознат с драмата Ви цузамен.
krasi92 - майстор
Износените ги отрежи до споиката щото с поялника нема да стане да ги разпоиш. Новите ги запояваш върху отрязаното и си ти. Внимаваи да не ги пуснеш по дълги от оригиналните щото като се износят да не повредят колектора. Като ги сложиш обратно завърти мотора на ръка за да легнат плътно дето им е мястото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 11:17 pmkrasi92 написа:
Износените ги отрежи до споиката щото с поялника нема да стане да ги разпоиш. Новите ги запояваш върху отрязаното и си ти. Внимаваи да не ги пуснеш по дълги от оригиналните щото като се износят да не повредят колектора. Като ги сложиш обратно завърти мотора на ръка за да легнат плътно дето им е мястото.
чет сеп 17, 2020 11:32 pmMIRO_073 написа:
Тези ...
не са ли като твоите?
Благодаря ви! Утре ще видя кое-как

preslav - майстор
Нищо не режи преди да си отишла при човек, който се занимава с ремонт на стартери и динама!!! На този, който ще сменя четките му трябва оригинала за да знае на къде е скоса. Оригинално четките са заварени, а читавите майстори на стартери имат апарати за точкова заварка. Запояването е огромен компромис защото калаят "тръгва" по оплетената жица и тя престава да е гъвкава.
На моите познати аз им сменях четките, така че съм 100% сигурен какво се случи с тяхната пералня, но от модел до модел има разлика - както и да е, имай предвид, че новите четки ще са шумни в началото, след 5-6 пранета ще се припаснат към колектора и мАторя ще млъкне.
П.С. пак зависи от модела, но би трябвало четките да могат да се свалят без демонтаж на мотора.
krasi92 - майстор
Остава да се намери читави майстори с апарат за точкова заварка.
vlax - майстор
Почисти и колектора.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И ми почистили колектора. Събрах пералнята , РАБОТИ !!! Уф! Аз доволна :-) Свири лагер, ама да събера нерви, ще го мисля и него. Голям зор докато успея да монтирал задния капак! Двикателят си влезе като по масло. Италиански дизайн!
MIRO_073 - майстор
съб сеп 19, 2020 1:42 pmn_a написа:
... Събрах пералнята , РАБОТИ !!!
Ок. Ама с четки с четкодържатели или с ремонтирани четки?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "пералня Indesit IWC 5085" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: