Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Детето - специалист
Много е лошо когато някой се хваща за дребните неща, показва....
За мен при 6 броя които съм отворил защото винаги започваха да залепват контактите на релето и съм видял кондензатор - означава 100%
Това, че някой не е виждал бялата лястовица е негов проблем :-D
Баси, не моа преценя кое е по- голямо и кое по- малко- 100% от 100 или 100% от 5-6.
Не, че има голямо значение за мен. По скоро ми е интересен казусът с премигването.
Според скромните ми познания, причината е в неправилно захранване. Този извод правя, по скоро от разсъжденията в темата, отколкото капацитета ми е в помощ.
valentino76bs - майстор
съб мар 25, 2023 8:32 amkozl написа:
valentino76bs
Този кондензатор може да е дал фира. Тези кондензатори WIMA MKP 4 са полипропиленови кондензатори за напрежение DC.
По данните за този тип с надпис 400V, той може да се ползва при 220 V AC (променлив ток).
Обаче по-добре е да търсиш кондензатор за 400V или повече за AC.
При мен е стирофлексен по спомени 0,1 мкф на 630V. При мен няма съпропивление, но това на снимката е 1 мегаом и не откривам смисъл от него за целите на присветването.
Но съпротивление, което е с цел да шунтира слаби токове ще се нагрява, за това по-удачно е да се ползва кондензатор за променлив ток.

Или пробвай по съветите на hidrszin за добавки в изхода на захранването за LED лентата при нисковолтовото напрежение.

А с изваден проводник от датчика към захранването присветва ли лентата?
Абе извънземни ли имам незнам...:)
Като ги откачих вчера и ги закачих пак гледам при изгасен ключ присвятка на около 5 минути.
А на включен ключ вече половин час ми е там погледа нищо не се случва.....ще го наблюдавам.
Едвам пиша от тел....компа син екран , рутера гръмна няма ви фи мъки... :x
Ще пробвам да махна упр. Фаза да видя какво се случва.....

Пп жената вика мигна ...ако не фантазира значи на 40мин
Ще пробвам предложенията на колегите....
valentino76bs - майстор
съб мар 25, 2023 8:32 amkozl написа:



А с изваден проводник от датчика към захранването присветва ли лентата?
Днес го пробвах :)
Присветва и когато е извадена управляващата фаза ,сиреч на захранването остава само нула(която не е нула при изключен ключ явно завърта през датчика, понеже нали ключа прек. нулата ).При включен ключ не присветва. Измерих при включен ключ да видя какво излиза на управляващата фаза има едни 10/12 волта постоянни.
kozl - майстор
чет мар 23, 2023 6:56 amvalentino76bs написа:
Моята лента в коридора премигва от близо 3,4 години обаче нещо взе да ме дразни в последно време.
Имам вграден датчик в тавана който си е захранен с фаза нула и един кабел отива към захранването на лентата.
Захранването на датчика минава през ключ който прекъсва нулата естествено.....и при изключен ключ и при вкл. все мига .Сложих му конд+ съпротивления (различни стойности опитно) забавя интервалите но пак мига.Тук някъде бях чел ,че имало кондензатори в датчика дето правели беля но не съм много сигурен....някакви идеи :?
valentino76bs написа:
съб мар 25, 2023 8:32 amkozl написа:
А с изваден проводник от датчика към захранването присветва ли лентата?
Днес го пробвах :)
Присветва и когато е извадена управляващата фаза ,сиреч на захранването остава само нула(която не е нула при изключен ключ явно завърта през датчика, понеже нали ключа прек. нулата ).При включен ключ не присветва. Измерих при включен ключ да видя какво излиза на управляващата фаза има едни 10/12 волта постоянни.
От PIR датчика кабелът, който свързва захранването на LED лентата с два проводника ли е?
Ти си изключил изходящата фаза от PIR-а към захранването на лентата, а лентата присветва в това положения при изключен ключ, който е прекъснал нулата и към PIR-а и към захранването на лентата, защото лентата е захранена от PIR-а.
Така както описваш при изключен ключ и при откачена фаза към захранването на лентата, то захранването има някаква галванична връзка през фаза, последоветелно през електрониката на PIR-а, но няма връзка с нулата, защото ключа прекъсва нулата.
Къде обаче измерваш напрежение при тази ситуация?
Или някъде има скрита връзка или утечка, или присветването се дължи на индукция :roll:
Ще трябва да игнорираш и нулата към PIR-а, за да се провери дали ще присветва в това положение и като потвърждение, че в захранването има утечка към нула/земя и то създава присветване през електрониката на PIR-а.

Те и неква схема в добавка:


Прикачен файл:
Ldirect-Nbreak-PIR-LED.jpg
Ldirect-Nbreak-PIR-LED.jpg (62.53 KиБ) Видяна 373 пъти
valentino76bs - майстор
Швпс 3х1,5 отива към Пира, фаза нула и упр. фаза към захр. На ЛЕД захр. нулата идва от един проводник от РК и от там се разклонява към пира по швпс-то
Някакво индуктирано напрежение е явно а за другото като се прибера ще го разкачвам ,че сега нямам време.
MamaMy - майстор
Като ще прекъсвате някакво захранване или прекъсвате навсякъде нула (неправилно) или прекъсвате навсякъде фаза (правилно). Не случайно светодиодни лампи, лунички, че даже и някои луминесцентни тръби премигват ако са прекъснати през нулата. Най-често се случва при девиаторни ключове. Дължи се както на индукция, така и на електростатика. Особено осезаемо е това явление в мокрите помещения. Глим лампите и светодиодите в ключовете са също потенциален източник на явлението. Тока протичащ през тях е достатъчен да се натрупа някакъв заряд в кондензаторите на електрониката който в един прагов момент се изпразва през диодите. Ако успоредно на тези осветителни тела закачим обикновена жична крушка, този ефект изчезва.

Прикачен файл

Така минава фазата.jpg
Така минава фазата.jpg (27.72 KиБ) Видяна 237 пъти

Тема "Премигване на лед лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: