Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
eleonorvelichkov - специалист
чет окт 08, 2020 8:50 pmboristsv написа:
Скоро майка е прала пердето и го е окачили полусухо.Девиатора е към входа на дистанционното. Трафа се намира над пердето.Дистанционното командва и един плафон при него няма проблем .Ще пробвам да сменя каналите на дистанционното.
А плафона от същото управление на дистанционното ли се управлява или от друго? Дай схема би помогнала за изясняване на ситуацията.
eleonorvelichkov - специалист
Проблема няма как да е преди захранването, тоест в напрежението 220 волта, което захранва на трафа, защото трансфоратора ако са такива кратковременни премигвания ще ги обере и на изхода винаги ще излиза стабилно 12 или 24 волта. Проблемите са или в захранването на управлението на дистанционното или в ключа, който вероятно не е девиаторен, а обикновен ключ, а логиката на управление на дистанционното е девиаторна. Според мен проблема е в управлението на дистанционното. Може да има някъде хлабава връзка между ключа и дистанционното или "студена" спойка.. А постоянно ли мига като изключиш от ключа или премигва за кратко и спира? Защото ако премигват за малко и после спира пробвай да смениш ключа и в двата случая пробвай с друг ключ.
kuger - майстор
Понятието девиаторен е неприложимо при един ключ, трябват два. Друг е въпросът ако ключа се използва като превключвател, т.е. в едното положение пали светлините а в другото захранва дистанционното.
Добре е питащият да поясни. Най-добре е да се приложи схема на свързване, така само се гадае.
eleonorvelichkov - специалист
пет окт 09, 2020 7:04 pmkuger написа:
Понятието девиаторен е неприложимо при един ключ, трябват два. Друг е въпросът ако ключа се използва като превключвател, т.е. в едното положение пали светлините а в другото захранва дистанционното.
Добре е питащият да поясни. Най-добре е да се приложи схема на свързване, така само се гадае.
Той вече каза че ключа отива към вход на управлението на дистанционното.
И така трябва да бъде, защото иначе ако е изключено от ключа няма да може да се пуснат светлините.
boristsv - помощник
пет окт 09, 2020 7:39 pmeleonorvelichkov написа:
пет окт 09, 2020 7:04 pmkuger написа:
Понятието девиаторен е неприложимо при един ключ, трябват два. Друг е въпросът ако ключа се използва като превключвател, т.е. в едното положение пали светлините а в другото захранва дистанционното.
Добре е питащият да поясни. Най-добре е да се приложи схема на свързване, така само се гадае.
Той вече каза че ключа отива към вход на управлението на дистанционното.
И така трябва да бъде, защото иначе ако е изключено от ключа няма да може да се пуснат светлините.
Да разбира се точно както казва колегата е .
eleonorvelichkov - специалист
пет окт 09, 2020 8:37 pmboristsv написа:
пет окт 09, 2020 7:39 pmeleonorvelichkov написа:
пет окт 09, 2020 7:04 pmkuger написа:
Понятието девиаторен е неприложимо при един ключ, трябват два. Друг е въпросът ако ключа се използва като превключвател, т.е. в едното положение пали светлините а в другото захранва дистанционното.
Добре е питащият да поясни. Най-добре е да се приложи схема на свързване, така само се гадае.
Той вече каза че ключа отива към вход на управлението на дистанционното.
И така трябва да бъде, защото иначе ако е изключено от ключа няма да може да се пуснат светлините.
Да разбира се точно както казва колегата е .
А докъде стигна с проверките?
nikolov333 - майстор
..и ще видим ли схемата :?
brum - майстор
пет окт 09, 2020 7:39 pmeleonorvelichkov написа:
Той вече каза че ключа отива към вход на управлението на дистанционното.
И така трябва да бъде, защото иначе ако е изключено от ключа няма да може да се пуснат светлините.
Т.е. ключа не спира захранването на управлението, а му подава сигнал за пускане/спиране? Ако е тъй нещата дето съм ги писал по-горе не са правилни. И да - трябва схема как са навързани нещата и по-ясна информация как и кога мига за да се търси проблема.
valentino76bs - майстор
Моята лента в коридора премигва от близо 3,4 години обаче нещо взе да ме дразни в последно време.
Имам вграден датчик в тавана който си е захранен с фаза нула и един кабел отива към захранването на лентата.
Захранването на датчика минава през ключ който прекъсва нулата естествено.....и при изключен ключ и при вкл. все мига .Сложих му конд+ съпротивления (различни стойности опитно) забавя интервалите но пак мига.Тук някъде бях чел ,че имало кондензатори в датчика дето правели беля но не съм много сигурен....някакви идеи :?
kozl - майстор
чет мар 23, 2023 6:56 amvalentino76bs написа:
Моята лента в коридора премигва от близо 3,4 години обаче нещо взе да ме дразни в последно време.
Имам вграден датчик в тавана който си е захранен с фаза нула и един кабел отива към захранването на лентата.
Захранването на датчика минава през ключ който прекъсва нулата естествено.....и при изключен ключ и при вкл. все мига .Сложих му конд+ съпротивления (различни стойности опитно) забавя интервалите но пак мига.Тук някъде бях чел ,че имало кондензатори в датчика дето правели беля но не съм много сигурен....някакви идеи :?
Да помигам и аз :shock:
Присветване или примигване :?
Мисла си, че примигване е ако постоянството е светене, а за присветване требе постоянството да е тъмнина :?

Този кабел какво пренася към захранването на лентата - фаза или нула?
Ако си свързал датчика за движение по схемата му, то към трафа на лентата трябва да е фаза.
Къде сложи кондензатора, съпротивлението? Не е редно при датчика, поставят се в паралел на входа (~220V) на трафа за лентата.

Аз бях с ключ с глимка и добавен кондензатор в паралел към захранването на лентата, спря присветването на лентата от утечката през глимката.

По некое време след експлоатация на лентата под кухненските шкафове почна да потрепва светлината и да ме дразни. Първия бръз ход беше да сменя трафа и потрепването зачезна. Още при смяната открих следи от почерняла клема и стопена изолация по изходящ проводник за 12V, не помня + или -. Обаче при проверка на кондезатора след греца се оказа, че му е изфирясал капацитета. Та се колебая в избора на причината за трептене на лентата - кондензатора или влошената връзка :?

Тема "Премигване на лед лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: