Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nobreak - специалист
вт окт 13, 2020 9:15 pmhidrazin написа:
вт окт 13, 2020 1:45 pmnobreak написа:
...настолен циркуляр за метал...Задвижването ще става с ремък и шайби...
Не че нещо ама дай да го видим тоя циркуляр за метал дето е с ремък.
Снимка, модел...
То има и с ремък ама...
А онея простотии с честотен инвертор - нямам думи.
:partyman:
Примери в интернет колкото искаш -
nobreak - специалист
вт окт 13, 2020 10:14 pmshadow__01 написа:
И двете шайби ли са налични? Предполагам, че да иначе ще се оскъпи допълнително всичко.
Ако са налични ще трябва да се съобразят оборотите на мотора спрямо съотношението в размерите на шайбите (доколкото е възможно).
В OLX или Bazar няма ли някой мотор да се продава "по-тънко"?
Ами наличен е само циркуляр без ротор на двигателя ;)

Започвам да се чудя дали да не взема един н нов купа марка....и без това не ми трябва за кой знае каква работа. Някой има ли наблюдение върху тези?
http://temax.bg/product/51036/tsirkulya ... -cm06.html

http://temax.bg/product/48214/tsirkulya ... 2300w.html

Почти на една цена са, а този Matrix е по мощен и оборотен.

Друга дилема ми е дали да купя ротор и четки за моя...ще излезе около 340 лв.
nobreak - специалист
Гледах в ОЛХ, но цените или са такива, че да не си струва или има по евтини двигатели с алуминиеви намотки, които не се знае колко ще издържат. Отделно ако двигателя е хубав с медни намотки и подобна мощност на оригиналния двигател, който е 2400W, то той е прекалено тежък. Понеже продаваме резачки и си мисля, че мога да ползвам двигател от ел резачка. Има 2 варианта.

1. Двигател 2400W - 2800 оборота - вариант за увеличаване на оборотите до 3500 макар, че може би ще се справя и с 2800 оборота
2. Двигател 2400W - 6500 оборота - задължително намаляне на оборотите до 3500

Кой от двата варианта да избера?
angelfilev - специалист
чет окт 15, 2020 10:52 amnobreak написа:


1. Двигател 2400W - 2800 оборота - вариант за увеличаване на оборотите до 3500 макар, че може би ще се справя и с 2800 оборота
2. Двигател 2400W - 6500 оборота - задължително намаляне на оборотите до 3500

Кой от двата варианта да избера?
Щом си стигнал до избор на двигател от резачка би трябвало преди това да си решил как ще закрепиш този двигател, какъв ремък, шайби, опъване и друго свързано с допълнителни детайли.
Така ли е?
nobreak - специалист
чет окт 15, 2020 11:39 amangelfilev написа:
чет окт 15, 2020 10:52 amnobreak написа:


1. Двигател 2400W - 2800 оборота - вариант за увеличаване на оборотите до 3500 макар, че може би ще се справя и с 2800 оборота
2. Двигател 2400W - 6500 оборота - задължително намаляне на оборотите до 3500

Кой от двата варианта да избера?
Щом си стигнал до избор на двигател от резачка би трябвало преди това да си решил как ще закрепиш този двигател, какъв ремък, шайби, опъване и друго свързано с допълнителни детайли.
Така ли е?
Шайбите ще се сметнат и ще се направят. Закрепването ще е на корпуса на метална плоча...ще го натаманявам. Лошото е, че нямам стария ротор за да му ползвам оста, че е с 6 зъба като винт и не знам от къде да намеря подобна. Ако беше налична оста, щях да закрепя двигателя от резачката на мястото на оригиналния с малко доработки....
angelfilev - специалист
чет окт 15, 2020 11:42 amnobreak написа:


Шайбите ще се сметнат и ще се направят. Закрепването ще е на корпуса на метална плоча...ще го натаманявам. Лошото е, че нямам стария ротор за да му ползвам оста, че е с 6 зъба като винт и не знам от къде да намеря подобна. Ако беше налична оста, щях да закрепя двигателя от резачката на мястото на оригиналния с малко доработки....
Ако е удобно покажи снимки на това, което имаш налично.
Опитвам се да се придържам към темата ти, а силно се изкушавам да те посъветвам към нов, с гаранция, годен за употреба веднага.
eleonorvelichkov - специалист
чет окт 15, 2020 10:52 amnobreak написа:
Гледах в ОЛХ, но цените или са такива, че да не си струва или има по евтини двигатели с алуминиеви намотки, които не се знае колко ще издържат. Отделно ако двигателя е хубав с медни намотки и подобна мощност на оригиналния двигател, който е 2400W, то той е прекалено тежък. Понеже продаваме резачки и си мисля, че мога да ползвам двигател от ел резачка. Има 2 варианта.

1. Двигател 2400W - 2800 оборота - вариант за увеличаване на оборотите до 3500 макар, че може би ще се справя и с 2800 оборота
2. Двигател 2400W - 6500 оборота - задължително намаляне на оборотите до 3500

Кой от двата варианта да избера?
Ако двигалетя на резачката е универсален(като този на дрелките) може да използваш симисторен регулатор на обороти, за да намалиш оборотите на този двигател, който на е на 6500 оборота.
Тук ги предлагат за 13 лева, тоест 17-18 лева с доставката, но този трябва да му сложиш радиатор на симистора https://vikiwat.com/regulator-na-moschn ... l-01c.html
nobreak - специалист
чет окт 15, 2020 12:15 pmangelfilev написа:
Ако е удобно покажи снимки на това, което имаш налично.
Опитвам се да се придържам към темата ти, а силно се изкушавам да те посъветвам към нов, с гаранция, годен за употреба веднага.
Имам това на снимките
angelfilev написа:
eleonorvelichkov написа:
Ако двигалетя на резачката е универсален(като този на дрелките) може да използваш симисторен регулатор на обороти, за да намалиш оборотите на този двигател, който на е на 6500 оборота.
Тук ги предлагат за 13 лева, тоест 17-18 лева с доставката, но този трябва да му сложиш радиатор на симистора https://vikiwat.com/regulator-na-moschn ... l-01c.html
Така не пада ли и мощността?

Прикачен файл

1602756146891.jpg

Прикачен файл

1602756146888.jpg

Прикачен файл

1602756146884.jpg
eleonorvelichkov - специалист
чет окт 15, 2020 1:14 pmnobreak написа:
чет окт 15, 2020 12:15 pmangelfilev написа:
Ако е удобно покажи снимки на това, което имаш налично.
Опитвам се да се придържам към темата ти, а силно се изкушавам да те посъветвам към нов, с гаранция, годен за употреба веднага.
Имам това на снимките
angelfilev написа:
eleonorvelichkov написа:
Ако двигалетя на резачката е универсален(като този на дрелките) може да използваш симисторен регулатор на обороти, за да намалиш оборотите на този двигател, който на е на 6500 оборота.
Тук ги предлагат за 13 лева, тоест 17-18 лева с доставката, но този трябва да му сложиш радиатор на симистора https://vikiwat.com/regulator-na-moschn ... l-01c.html
Така не пада ли и мощността?
Не би трябвало да падне мощността, защото това реално е регулатор на напрежение, тоест ако се натовари двигателя схемата ще се опита да го стабилизира като подаде повече ток.
krasi92 - майстор
Това недоразумение не си заслужава да го ремонтираш. А иначе ако имаш мерак си го направи с ремък без да ползваш симистори а шаиби щото мотора от резачката няма да изкара много.

Тема "Въпрос за ел двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: