• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. На квартира сме и имаме електрическо котле (9 kW), което е сложено на един бушон заедно с бойлера. Наскоро смениха предпазителя с 25-ца. Всеки път, когато котлето включи, осветлението намалява, а също и хладилникът, при включено котле на 45 градуса. Също така от ел. таблото се чува бучене. Не съм специалист, но това не ми се струва нормално. Нямаме трифазен ток.
Моля за съвет, дали нещо може да се направи.
filmatoplo - майстор
Консултирайте се с елтехник ,рискувате да се подпали таблото .
krasi92 - майстор
25 ца при 9 киловата ще изключва. Нещо не е така както го описваш. Таблото може да се ревизира и ако е зле положението да се подмени всичко с ново
9 Киловата, при 230 Волта променливо напрежение са си 40 Ампера ток!!!
Изобщо не ми се смята колко е тока заедно с бойлерът и как работи този ансамбъл през 25 А предпазител. Кабелите сигурно греят като реотани.
Голям пад на напрежение в този кръг на инсталацията, вероятно поради неподходящо за товара сечение на проводниците.
Аз бих захранил котлето на отделен кръг, с 40 А предпазител, като пусна нови проводници 6 квадрата.
Да се викне правоспособен електротехник!
Георги767 - специалист
Извикай правоспособен ел,техник.Свободните съчинения винаги завършват зле.Трифонов го обясни много точно.
шоп - майстор
ср окт 14, 2020 7:11 pmkrasi92 написа:
Нещо не е така както го описваш.
+ 1 към мнението
Котлето може да има степени.
Колко А е главния предпазител?
И накрая, щом сте под наем, не пипайте нищо. Само инвормирайте хазяина. Той ще си реши проблема.
zz_stefanov - майстор
те масово партидите са по 6 kW, какво 9 киловатово котле, че и бойлер с него.
ср окт 14, 2020 8:12 pmzz_stefanov написа:
те масово партидите са по 6 kW, какво 9 киловатово котле, че и бойлер с него.
Ам ха де, свободни съчинения по домашному майстору.

Шопе, ко значение има колко е Главния тука, като цялата инсталация е съобразена да се ползва при други условия. Само в посоченият кръг нещата са фрапиращи и ти, като колега, би поискал подписан документ от представител на местното Енерго, преди да предприемеш каквито и да е действия по спасяване и тинтири-минтири др. дейности.
Jacomo - специалист
Ако само този кръг с бойлера и котела е претоварен, защо тогава има пад на напрежение и в другите кръгове? :?
zz_stefanov - майстор
ср окт 14, 2020 11:47 pmJacomo написа:
Ако само този кръг с бойлера и котела е претоварен, защо тогава има пад на напрежение и в другите кръгове? :?
Ми какъв е проблема заради този кръг да е претоварена инсталацията още на входа на таблото.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за електрическо котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: