Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед окт 25, 2020 8:32 amkozl написа:
А да не би да би термостата да е шунтиран при некой "ремонт" :?
Явно не е шунтиран, щом изключва в крайно положение. Или е повреден, или не се монтира правилно според мен. Бих пробвал с още един, друг тип, например от -20 до +20*С. Ама първо бих сменил майстора.
DMN - майстор
Ама все пак не стана ясно - колко слиза температурата в хладилника след много часова(колко часа) работа на компресора...
Няколко снимки на хладилника вътре, мисля че също биха били от полза.
Без да съм хладилен техник, започвам да заподозирам, че може би има непълноценна работа на компресора поради причина в него самия или някакво частично запушване някъде в системата, или нужда от дозареждане с фреон...Термостатът също е заподозрян, но вече веднъж е сменян и то без резултат, а това също зависи от опитността на майстора и от....термостата.
За мен всичко опира до първото ми изречение по-горе :) .
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами той хладилника наистина може да си е позаминал и слабичък, но щом сваля до +2*С, а ние искаме да не сваля под +5*С, няма какво да търсим причината в него
DMN - майстор
LazarGanev написа:
но щом сваля до +2*С, а ние искаме да не сваля под +5*С, няма какво да търсим причината в него
Пак казвам, съжалявам, че не съм хладилен техник, ако бях, щях да знам къде точно се намира осезателят на въпросния хладилник. А това е от огромно значение. Всички знаем къде се намира осезателя на хладилник "Мраз" например - отстрани на камерата. А това няма пряка връзка с температурата в останалата част на хладилника. Т.е. термостатът не изключва компресора когато температурата вътре в хладилника стане 3 градуса, а изключва когато например температурата отстрани на камерата стане минус 10 градуса(примерно), да ама ако температурата на повърхността на камерата, респекитвино на върха на осезателя не може да достигне минус 10 градуса, няма да изключи. Така че с течение на времето, температурата в хладилника ще пада, но на охлаждащия участък температурата може да не е достатъчна, за да изключи термостата. Същата логика я прехвърлям и тук за този хладилник, но не знам дали е така. Ако ме разбрахте...
LazarGanev - "Велик майстор"
Разбрахме те, аз затова казах, че може да е пробвано с неподходящ термостат или да е неправилно монтиран. Затова бих пробвал е термостат, чийто осезател мери въздуха, има такива.
DMN - майстор
LazarGanev написа:
Затова бих пробвал е термостат, чийто осезател мери въздуха, има такива.
Но, ако хладилникът наистина има друг проблем(не с термостат), това няма да реши въпроса, ще се увеличи разхода на електроенергия и...той щом в този сезон не изключва, лятото какво ли ще прави...
Според мен си иска майстор да го погледне :) .
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Ако осезателят не е където трябва, температурата в хладилника ще слиза значително под нормалната (~4°С).
Има някаква вероятност за пропуск в херметизацията на камерата, макар че тогава би трябвало да има обледяване. Все пак може да се направи тест с включено фенерче вътре и пълна тъмница отвън - ще се забележи просвет.
Най-вероятен проблем според мен е понижено налягане на фреона поради теч. Като отвориш вратата му, огледай насрещната стена за издуто коремче.
Виж в тази темацъкни (и цялата).
rifle68 - помощник
съб окт 24, 2020 9:06 pmDMN написа:
Ами според мен, ако хладилникът въобще не изключва, то при тези условия температурата вътре трябва да падне и под нулата, а това май не се случва....
за 12 часа температурата на хладилника стоя на 2-3°на степен 1
DMN - майстор
rifle68 написа:
за 12 часа температурата на хладилника стоя на 2-3°на степен 1
За мен не е нормално за 12 часа непрекъсната работа на компресора, вътре в хладилник да е плюс 2-3 градуса, температурата трябваше отдавна да е няколко градуса под нулата, ако хладилникът е наред.
Абе да не би компресорът да е инверторен и така да поддържа температурата вътре без да спира :weedman: .
:partyman:
rifle68 - помощник
rifle68 написа:
съб окт 24, 2020 9:06 pmDMN написа:
Ами според мен, ако хладилникът въобще не изключва, то при тези условия температурата вътре трябва да падне и под нулата, а това май не се случва....
за 12 часа температурата на хладилника стоя на 2-3°на степен 1
съб окт 24, 2020 9:06 pmDMN написа:
Ами според мен, ако хладилникът въобще не изключва, то при тези условия температурата вътре трябва да падне и под нулата, а това май не се случва....
и за мен е странно, но или аз греша с обясненията но това беше за времето на смяната ми
Hoвoceлckи написа:
Ако осезателят не е където трябва, температурата в хладилника ще слиза значително под нормалната (~4°С).
Има някаква вероятност за пропуск в херметизацията на камерата, макар че тогава би трябвало да има обледяване. Все пак може да се направи тест с включено фенерче вътре и пълна тъмница отвън - ще се забележи просвет.
Най-вероятен проблем според мен е понижено налягане на фреона поради теч. Като отвориш вратата му, огледай насрещната стена за издуто коремче.
Виж в тази темацъкни (и цялата).
утре съм нощна и ще пробвам с фенерчето, но видимо уплътненията съм ги гледал да нямат ръжда или скъсано като го взимах, а тоя осезател ако разбирам е края на телта която излиза от терморелето?
Последна промяна от rifle68 на нед окт 25, 2020 5:31 pm, променено общо 1 път.

Тема "Повреден ли е хладилника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: