Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rifle68 - помощник
нед окт 25, 2020 4:09 pmDMN написа:
rifle68 написа:
за 12 часа температурата на хладилника стоя на 2-3°на степен 1
За мен не е нормално за 12 часа непрекъсната работа на компресора, вътре в хладилник да е плюс 2-3 градуса, температурата трябваше отдавна да е няколко градуса под нулата, ако хладилникът е наред.
Абе да не би компресорът да е инверторен и така да поддържа температурата вътре без да спира :weedman: .
:partyman:

Прикачен файл

IMG_20201021_162042~2.jpg Ако етикета казва нещо
rifle68 - помощник
нед окт 25, 2020 8:39 amLazarGanev написа:
нед окт 25, 2020 8:32 amkozl написа:
А да не би да би термостата да е шунтиран при некой "ремонт" :?
Явно не е шунтиран, щом изключва в крайно положение. Или е повреден, или не се монтира правилно според мен. Бих пробвал с още един, друг тип, например от -20 до +20*С. Ама първо бих сменил майстора.ако е шунтиран ръчно се изключва и после се включва от врътката
rifle68 - помощник
нед окт 25, 2020 2:09 pmHoвoceлckи написа:
Ако осезателят не е където трябва, температурата в хладилника ще слиза значително под нормалната (~4°С).
Има някаква вероятност за пропуск в херметизацията на камерата, макар че тогава би трябвало да има обледяване. Все пак може да се направи тест с включено фенерче вътре и пълна тъмница отвън - ще се забележи просвет. Осезателя за мен е една пластмасова шайба която е на задната стена над кутиите за зеленчуци т. е.
Най-вероятен проблем според мен е понижено налягане на фреона поради теч. Като отвориш вратата му, огледай насрещната стена за издуто коремче.
Виж в тази темацъкни (и цялата).
Кики - специалист
Колега като ще цитираш мнение след мнение поне напиши някоя дума след цитата, или май го обърна на игра?! :axe:
LazarGanev - "Велик майстор"
Той пише по някоя дума, но ги вкарва в цитата :)
hidrazin - майстор
Цъ. Той даже не знае къде и какво пише - ЦЪК
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, да, и това го видях - смесва темите :)
rifle68 - помощник
Благодаря за съветите, що се отнася до сарказма, на мен ми излизат отделни отговори и затова така отговарям! Явно така е направен форума!
rifle68 - помощник
нед окт 25, 2020 6:20 pmhidrazin написа:
Цъ. Той даже не знае къде и какво пише - ЦЪК
:partyman:
това че не знам къде пиша, не е място да сте заядлив, а какво пиша това което разбирам, никой не се е родил хладилен техник, а че вие сте по вещи не ви дава право да злобеете, проявете търпение към незнаещите!
hidrazin - майстор
нед окт 25, 2020 10:26 pmrifle68 написа:
...това че не знам къде пиша, не е място да сте заядлив, а какво пиша това което разбирам, никой не се е родил хладилен техник...
Да, никой не се е родил хладилен техник, но това няма нищо общо с това човек да е грамотен.
Примерно да започва изреченията с главна буква.
И да пише там където е почнал а не да оси...ра навред.
:partyman:
P.S. Това нещо дето му викаш хладилник вероятно е правено по времето на Тодор Живков.
След 1990-та на етикетите пише Juno-Electrolux а не само Juno.

Тема "Повреден ли е хладилника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: