• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
topche - напреднал
Здравейте,
преди да съм се утрепал или запалил къщата, реших да попитам, защото съм много слаб електротехник.
Искам да свържа този контакт Изображение , като обаче ще слагам релета пред тях.
Виждам , че има за двата входа отделно място за свързване на фазата, но в същото време виждам , че така или иначе те са свързани с пластината.
Та въпроса ми е как и дали мога да ги вържа така, че двете отделни релета да прекъсват захраването на двата отделни входа ?

https://imgur.com/l6FvRAc
hidrazin - майстор
Кви два входа, кви релета, кви пт лева? Нищо не ти се разбира.
:partyman:
topche - напреднал
съб окт 10, 2020 1:22 pmhidrazin написа:
Кви два входа, кви релета, кви пт лева? Нищо не ти се разбира.
:partyman:
А снимката отвори ли?
miliad - майстор
На тоя двоен контакт няма два "входа", а възможност от две места да прекараш кабела и да го вържеш.
Така казано с твоята терминология, разбра ли ме.
Вземи си два единични контакта и си връзвай каквото ще връзваш.
Хмм и приятел електричар, че тока удрял по веднъж казват.
topche - напреднал
съб окт 10, 2020 1:57 pmmiliad написа:
На тоя двоен контакт няма два "входа", а възможност от две места да прекараш кабела и да го вържеш.
Така казано с твоята терминология, разбра ли ме.
Вземи си два единични контакта и си връзвай каквото ще връзваш.
Хмм и приятел електричар, че тока удрял по веднъж казват.
тука си прав, ама аз казах , че не съм електричар. Исках да питам и явно добре съм направил.
Айде виж каква ми беше идеята в снимката , която ще прикача и може би по-добре ще ме разбереш.
Това е контролерче по wifi , което управлява релетата.
Ако съм те разбрал правилно, това дето съм го взел няма да ми свърши работа, а да си взема 2 отделни единичи контакта ?

eleonorvelichkov - специалист
съб окт 10, 2020 2:09 pmtopche написа:
съб окт 10, 2020 1:57 pmmiliad написа:
На тоя двоен контакт няма два "входа", а възможност от две места да прекараш кабела и да го вържеш.
Така казано с твоята терминология, разбра ли ме.
Вземи си два единични контакта и си връзвай каквото ще връзваш.
Хмм и приятел електричар, че тока удрял по веднъж казват.
тука си прав, ама аз казах , че не съм електричар. Исках да питам и явно добре съм направил.
Айде виж каква ми беше идеята в снимката , която ще прикача и може би по-добре ще ме разбереш.
Това е контролерче по wifi , което управлява релетата.
Ако съм те разбрал правилно, това дето съм го взел няма да ми свърши работа, а да си взема 2 отделни единичи контакта ?

Отрежи по средата пластинка, която е с две клеми ако не се разпадне. Направи така, че да има поне около сантиметър между двете парчета като ги сложиш в контакта. Между тях постави парче пластмаса като ги сложиш в контакта и залепи парчето пластмаса със секундно лепило. Ако двете пластини мърдат може да ги закрепиш с видии към пластмасата на контакта. И двете релета ги вържи към клемите на контакта. През релетата е хубаво да комутираш фазата. А другата двойна пластина на контакта и подай нулата. Ако релетата са ти под 16 ампера си сложи радио предпазители според тока на релетата, за да не ги претовариш. Ако релетата са ти над 16 ампера си сложи предпазители 16 ампера, защото контакта не издържа повече. Може и автоматични предпазители да си сложиш ако имаш място или ако намериш с малки размери. И внимавай тока не знам дали ще те удари, но да не направиш пожар. Успех с начинанието и най-вече с програмирането.

П.П. защо не си купиш готов контакт за wifi тук трябва да търсиш и отделно захранване за ардуиното?
topche - напреднал
съб окт 10, 2020 3:30 pmeleonorvelichkov написа:
съб окт 10, 2020 2:09 pmtopche написа:
съб окт 10, 2020 1:57 pmmiliad написа:
На тоя двоен контакт няма два "входа", а възможност от две места да прекараш кабела и да го вържеш.
Така казано с твоята терминология, разбра ли ме.
Вземи си два единични контакта и си връзвай каквото ще връзваш.
Хмм и приятел електричар, че тока удрял по веднъж казват.
тука си прав, ама аз казах , че не съм електричар. Исках да питам и явно добре съм направил.
Айде виж каква ми беше идеята в снимката , която ще прикача и може би по-добре ще ме разбереш.
Това е контролерче по wifi , което управлява релетата.
Ако съм те разбрал правилно, това дето съм го взел няма да ми свърши работа, а да си взема 2 отделни единичи контакта ?

Отрежи по средата пластинка, която е с две клеми ако не се разпадне. Направи така, че да има поне около сантиметър между двете парчета като ги сложиш в контакта. Между тях постави парче пластмаса като ги сложиш в контакта и залепи парчето пластмаса със секундно лепило. Ако двете пластини мърдат може да ги закрепиш с видии към пластмасата на контакта. И двете релета ги вържи към клемите на контакта. През релетата е хубаво да комутираш фазата. А другата двойна пластина на контакта и подай нулата. Ако релетата са ти под 16 ампера си сложи радио предпазители според тока на релетата, за да не ги претовариш. Ако релетата са ти над 16 ампера си сложи предпазители 16 ампера, защото контакта не издържа повече. Може и автоматични предпазители да си сложиш ако имаш място или ако намериш с малки размери. И внимавай тока не знам дали ще те удари, но да не направиш пожар. Успех с начинанието и най-вече с програмирането.

П.П. защо не си купиш готов контакт за wifi тук трябва да търсиш и отделно захранване за ардуиното?
Програмирането е супер лесно - Tasmota.
От обратната страна на платката съм сложил микро usb вход и съм свързал с vin на Esp8266 и към релетата. Обща стойност 9 лв. + usb 1A останало от някъде. Две релета на сонофф или нещо подобно 30 лв .
Чак за предпазител - няма нужда. Ще храня един LED прожектор (1А) и един 3д принтер. Искам да ги командвам от далече.

И благодаря за съветите, но ще отида са сменя този с два единични и готово.
moimoimoi - майстор
почти всички двойни контакти за външен монтаж,т.е. с кутия и капак са с два отделни контакта
MamaMy - майстор
Аз пък бих резнал този. Така и така е наличен! :)

Прикачен файл

Клипборд02.jpg
Клипборд02.jpg (13.39 KиБ) Видяна 1160 пъти
miliad - майстор
съб окт 10, 2020 9:54 pmMamaMy написа:
Аз пък бих резнал този. Така и така е наличен! :)
.. и ще се разхвърчат пластините.
  • 1
  • 2

Тема "свързване на контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: