Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
eleonorvelichkov - специалист
вт ное 17, 2020 8:08 pmjoropl написа:
IMG_20201117_194451.jpgIMG_20201117_180619.jpgЗдравейте! Имам бойлер Теси и тази сутрин установих , че не загрява, въпреки , че беше включен. Копчето не светеше , но лампата на капака свети. Какъв може да е проблема- развалено копче, термозащита или нагревател? Надявам се да ми помогнете. Благодаря Ви предварително!!!
Да попитам копчето в каква позиция е 1 или 0, защото не виждам добре от снимките, но тази лампа май показва, че имаш просто напрежение до бойлера? Ако някой вижда по-добре снимките да ме поправи.
eleonorvelichkov - специалист
ср ное 18, 2020 10:58 amradius написа:
Спри да пишеш глупости, моля!
Ще те цитирам, да не вземеш да го промениш.
[quote=eleonorvelichkov post_id=1048653 time=1605689004 user_id=90875]
[quote=Sandman post_id=1048647 time=1605687555 user_id=40490]
[quote=eleonorvelichkov post_id=1048645 time=1605686969 user_id=90875]
Не се ли сещаш, че обувката, където контактува не е боядисана?....
В случая не е, изобщо даже :-D

Clipboard02.jpg
[/quote]

Това изобщо не го видях, но явно от Теси са преценили, че заземяването на корпуса не толкова отговорна задача и може да се разчита обелването на боята от кабелната обувка ако е добре стегната обувката ще олющи боята. Все пак между корпуса на бойлера и водосъдържателя има дебел слой стъклена вата, а и самият корпус е боядисан, така че по-вероятно човек да получи токов удар по водата, докато се мие, отколкото да получи токов удар, когато докосне корпуса на бойлера.
[/quote]
[/size]
[/quote]
Явно Ритал и Теси знаят по-малко от тебе щом са преценили, че е достатъчно да се обели боята от болта или обувката, за да е достатъчно добре заземен корпуса или таблото.
radius - майстор
Теси знае най-добре :lol: :lol: :axe: :axe:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
ср ное 18, 2020 7:39 amkozl написа:
Аз залагам на копчето, защото не свети когато другата индикаторна лампа свети и по начина на свързване:
Другата лампа е захранена от синия проводник след защитата и от кафевия, който излиза от копчето и влиза в термостата. Ако приемем, че кафявото е фаза, а синьото нула и след като другата лампа свети, то след защитата има и фаза и нула. Фаза има до термостата, нулата се губи в ключа, защото неговата лампа не свети. Т.е. пластината от към сините проводници не прави контакт.
Обаче в предположението си изключвам вероятността от прекъснат проводник или неконтактуваща клема.
А приемането за фаза и нула е по причина, че не е ясно къде е свързана фазата в синьо или в кафяво :?
Точно! И аз така мисля сега като разгледах снимките на компа!
Сините на копчето не правят верига.
Може да има и втора повреда разбира се, но малко вероятно.
И нагревател и терморегулатор да ги няма, копчето трябва да свети.
joropl - помощник
Огледах входа и замерих с фазомер. При мен не са L и N , а A1 и B1 за фаза и нула , съответно А е фазата, а B нулата. Но на входа като замерих В1 и ми светна, това предполагам означава , че фазовия кабел е включен в нулата... А и понеже входящия кабел е двоен , зануляването трябва да се пусне кабелче от нулата към жълто зеления кабел с гайка на фланеца, нали.. Но в случая , ако входящия фазов кабел е включен в нулата /В1/, а нулевия в А1 , какво трябва да се направи...
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Мдааа, ние идеално виждаме къде пише А1и В1.
Кажи на кафевите проводници дали свети фазомера?
joropl - помощник
При включено копче на бойлера, на кафявия проводник не свети никъде фазомера.при изключено копче, светва на изхода на копчето, и по веригата до нагреватела свети фазомера...Копчето не свети , предполага се , че е е дефектирало.
eleonorvelichkov - специалист
ср ное 18, 2020 6:50 pmjoropl написа:
При включено копче на бойлера, на кафявия проводник не свети никъде фазомера.при изключено копче, светва на изхода на копчето, и по веригата до нагреватела свети фазомера...Копчето не свети , предполага се , че е е дефектирало.
Провери с мултицет дали до нагревателя стигат 220 волта напрежение. Как разбираш, че копчето е включено или изключително?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
При включено копче, свети ли фазомера на син долу на копчето, а на син горе на копчето не свети?
Нали?
krasi92 - майстор
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=1624 може би щото си има инициали разбира кога е включено

Тема "Бойлер Теси не загрява..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: