Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikiritoncho - помощник
Здравейте, казуса е следния. Два съседни апартамента, в нова кооперация. И двата апартамента са мои. Единия е необзаведен, но с платен ток, а другия, в който живея сметката е неплатена и в близките две седмици няма да успея да я платя. Та въпроса ми е с мостов кабел с подходящо сечение мога ли да се закача след главния предпазител на имащия ток апартамент, и да го включа в главния бушон на нямащия, на мястото на кабела, идващ от електромера? Отново повтарям, и двете жилища са лично мои, не става въпрос за кражба.
kuger - майстор
Може. Но откачи захранващия кабел на тоя къде няма ток. Сметките са си твои.
naster - майстор
С мостов-не бих. Как ще преминете от единия до другия имот? Директно или през общите части?
fikiritoncho - помощник
От таблото до терасата на единия апартамент приблизително 6 метра, от терасата през прозореца на другия още метър, от там до таблото още 6...приблизително 15 метра. В права линия няма и 4-5 метра
naster - майстор
Дву или трипроводен за външно 4-6мм2 и няма да можете да си затворите прозореца. На -2 аз не бих правил тази гимнастика.
fikiritoncho - помощник
аз мислех с едножилен 6 квадрата да мина тези две седмици....
naster - майстор
За две седмици може да направите повече поразии и разходи, отколкото да си платите сметката. Не знам каква е ситуацията, но минимум високи сметки за отопление, или да си съсипете уплътненията на новата дограма. Да не кажа, че ако се минава само през една стена, по-добре да направите дупка 8-10мм. Като цяло въпросът е абсурден, но и аз съм правил някога някакви тъпотерии.
hidrazin - майстор
пон ное 30, 2020 2:21 pmfikiritoncho написа:
Два съседни апартамента, в нова кооперация. И двата апартамента са мои. Единия е необзаведен, но с платен ток, а другия, в който живея сметката е неплатена и в близките две седмици няма да успея да я платя.
Що за простотии?
Живеете в нова кооперация, имате два съседни апартамента а две седмици няма да можете да платите някаква мижава сметка?
Ами щом живеете там значи не сте в чужбина за да имате кахъри с плащането.
Платете си сметката и ще ви пуснат тока.
Или се пренесете за две седмици в другия апартамент - има и походни легла... :-D
:partyman:
valentino76bs - майстор
От грт ,предполагам предпазителите са един до друг.Но до там достъп нямаш,...ТИ.

Тема "„Заемане” на ел.енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: