• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, зачетох се в една статия за бъдещето на интелигентните домове - https://spiritell.com/%d1%83%d0%bc%d0%b ... %be%d0%bc/ и се вдъхнових :supz:
Замислил съм да започна леко по леко да му вкарвам мозък :) Започнах да търся инфо и видях, че е възможно да направя и парното "умно"! Демек има възможност да се поставят кранове, които имат възможност да се свържат с интернет и да ги управлявам от разстояние. Това е страхотно!
За осветлението и ел. часта е ясно, че ще е лесно. Имам външни ролетни щори и мисля да ги включа към проекта, но много скъпи тез мотори бре! Ще трябва да търся некви китайци, инак ще остане като мечта.
Та, има ли няко, който е ентусиаст кат мен и е по-напред с нещата?
Моля за съвети.
Благодаря ви предварително!
hidrazin - майстор
ср ное 25, 2020 11:53 pmRzamen написа:
Имам външни ролетни щори
Дано не си купил от ония боклуци дето предлагат ония от Съни Блинд
За автоматизацията:



:partyman:
resistbody - майстор
viewtopic.php?f=47&t=65198

И Хидра, тея с гласовите команди не важат за нас.. еле да се упием... миналия ден приятл компютърджя показваше некви фатки с телефона, ама мене не ме разбра... Бугарски не разбира... и моя ханглийски или нещо подобно..

Иначе ел. щотите с дистанционно масово са на 433мхз и с един соноф бридж за 25лв стават "умни"..
не ми се чете та статия сега..
чет ное 26, 2020 1:38 amhidrazin написа:
ср ное 25, 2020 11:53 pmRzamen написа:
Имам външни ролетни щори
Дано не си купил от ония боклуци дето предлагат ония от Съни Блинд
За автоматизацията:

:partyman:
Не знаех, че са буклуци! Те предлагат само Сомфи, а като ги потърсиш в интернет излиза, че са една от водещите компании! Запознат ли сте по въпроса? Ако да, моля дайте съвет, какво е най-добре? Защото аз мислех да поръчам китайска електроника.
AAsat - специалист
Без да имам никого конкретно предвид - Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект - Тери Пратчет. Та дома е толкова умен, колкото живеещите в него.
Понятието умен дом според мене е доста рекламно - просто звучи по добре от къща с много възможности за автоматизация, отдалечено наблюдение и управление на това онова. Много неща разбира се са полезни, вероятно някои са прекалени.
Добре че не всички са дърти консерви като мене.
nikolov333 - майстор
+.. Контрол над осветлението вътре по стаите със сценарии и на двора за видеонаблюдение или имитация на присъствие или автоматична поливна система например. Отоплението, климатизацията и щорите са си екстра.
-..Поддръжката на повечето евтини компоненти за изграждането на системата си иска доста време и специфични познания в електрониката и електротехниката + софтуерни и програмни умения, ако е направи си сам, а и работоспособноста на такива системи не е 24/7/365 :idea:
hidrazin - майстор
чет ное 26, 2020 7:37 amRzamen написа:
...Не знаех, че са буклуци! ...
Е, вече научи. Пък и фирмата дето ги монтира си е доста тъпа.
Тъпа като тъпата реклама която се опитва да пробута.
Жалка картинка...
:partyman:
ky-kyy - майстор
Някак си, странно ми изглежда, дома да е по-умен от обитателите....Ама не се учудвам вече, на нищо :)
чет ное 26, 2020 7:21 pmhidrazin написа:
чет ное 26, 2020 7:37 amRzamen написа:
...Не знаех, че са буклуци! ...
Е, вече научи. Пък и фирмата дето ги монтира си е доста тъпа.
Тъпа като тъпата реклама която се опитва да пробута.
Жалка картинка...
:partyman:
Наистина не те разбирам?! Имаш ли нещо да кажеш или просто мразиш Somfy?! Доста прочетох след коментара, който остави и виждам, че са водеща компания. Какъв е твоя проблем с тях? Да, скъпа техника, но за качество с 5г. гаранция можеби е нормално, незнам!
Имаш ли някакво друго предложение или си от онези от коит няма отърване - вечно негативни, без работа и на всяка манджа меродия?
Моля за разбиране...
Иска само креативни мнения от хора запознати с темата!
resistbody - майстор
чет ное 26, 2020 11:15 amnikolov333 написа:
-..Поддръжката на повечето евтини компоненти за изграждането на системата си иска доста време и специфични познания в електрониката и електротехниката + софтуерни и програмни умения, ако е направи си сам, а и работоспособноста на такива системи не е 24/7/365 :idea:
Много си прав.. аз като гоня цена съм се нахвърлил на най-евтините китайски модули... тогава докато си поумниш дома ти си станал по умен от преди умния ти дом... когато платиш за да ти го направят, той е по-умен от теб..
  • 1
  • 2

Тема "Как да направя дома си умен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: