Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
:) След като се нанесете още първото лято при профилактиките на ТЕЦ-а ще се сетиш да си пуснеш захранване за проточен бойлер .

Кърти сега , а не после !

И ако се чудиш за какво още да ползваш трифазния ток вземи на булката една трифазна шевна машина и един трифазен оверлог :-D .

:partyman: :partyman: :partyman:
kuger - майстор
Трифазен до апартамент? А дано, ама надали! Три фази до главното табло, после по фаза на апартамент.
съб дек 19, 2020 10:34 pmkuger написа:
Трифазен до апартамент? А дано, ама надали! Три фази до главното табло, после по фаза на апартамент.
Видя ли снимката на таблото?
hidrazin - майстор
съб дек 19, 2020 10:43 pmwebster написа:
Видя ли снимката на таблото?
Виж ся, снимката на таблото нищо не означава.
И аз съм слагал трифазен бАшон на монофазна верига - кога е спешно а нямам друг наличен.
Важното е какво има в таблото а не как изглежда отвън.
С толкова информация - толкова.
:partyman:
MamaMy - майстор
Един френд има трифазен ток в апартамента. Баща му на времето бил енергетик и се доредил. Сега е голяма благодат. Има 3 фази и в гаража, има трифазен бойлер 9кВ и не е проточен ама работи и като такъв. Още си ползва трифазна акумулираща печка вградена в междинна стена между детска и спалня. Най-доброто според него е възможността да си избираш най-разтоварената фаза и да се закачиш там. При някаква авария на тяхната улица, ток са имали само 3-4 домакинства. :roll:
nikolov333 - майстор
съб дек 19, 2020 11:53 pmhidrazin написа:
съб дек 19, 2020 10:43 pmwebster написа:
Видя ли снимката на таблото?
Виж ся, снимката на таблото нищо не означава.
И аз съм слагал трифазен бАшон на монофазна верига - кога е спешно а нямам друг наличен.
Важното е какво има в таблото а не как изглежда отвън.
С толкова информация - толкова.
:partyman:
Кат нищо, са му турили трифазен 32А, щото такъв им е бил под ръка.. :-D :lol: :lol:
ky-kyy - майстор
нед дек 20, 2020 1:50 amnikolov333 написа:

Кат нищо, са му турили трифазен 32А, щото такъв им е бил под ръка.. :-D :lol: :lol:
Сигурно, затова са изтеглили петжилен кабел, щото такъв имали под ръка...
sokolov.91 - майстор
нед дек 20, 2020 9:25 amky-kyy написа:
нед дек 20, 2020 1:50 amnikolov333 написа:

Кат нищо, са му турили трифазен 32А, щото такъв им е бил под ръка.. :-D :lol: :lol:
Сигурно, затова са изтеглили петжилен кабел, щото такъв имали под ръка...
По принцип не е изключено да си му пуснат монофазна партида.
Едно време работих няколко месеца при едни измекяри от Радомир. 3 блока с по 5 входа на буквата П. Затворен комплекс. В Манастирски ливади. Като дойдеше време за захранващите щрангове от ГРТто до апартаментите се докарваше една огромна дървена макара със СВТ 5х10 и всички апартаменти се пердашеха с такъв кабел. Апартаментите инсталации си се правеха с трижилно СВТ. Никъде нямаше трифазен излаз в апартаментите. Апартаментите табла се оборудваха стандартно. С монофазни предпазители и 2P ДТЗ с тази разлика, че главния предпазител беше трифазен и от него троен гребен и това е. После някой от собствениците искаше трифазна партида получаваше. Ако не в ГРТто трите фази от апартамента на едно в електромера и айде монофазна партида. Апартаментното табло изглеждаше като на автора. И както при него никъде няма трифазен излаз из апартамента. Та така... Не се знае трифазен ток ли ще има той или не.
ky-kyy - майстор
нед дек 20, 2020 11:36 amsokolov.91 написа:
Та така... Не се знае трифазен ток ли ще има той или не.
Ха :lol: Като нищо, може да излезе така :)
silent - майстор
Не съм чел цалата тема но в миналото (сега не знам как е и дали има правила)...всички жилищни блокове се захранваха с трифазен ток като апартаментите се разхфърляха пропорционално на трите фази така че на теория да се разпредели натоварването на трите фази равномерно.....всичко това с цел балансиране на енергийната система... в микро мини и глобален машаб.... :rolleyes:

Тема "Трифазен към монофазен ток в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: