• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brassSob - специалист
5 години е гаранцията по принцип на водосъдържателите. Има някои с 5 години пълна гаранция / малките литражи/. А в нашия случай заварката беше на резбата където се навива сонда за датчик. Нещо което може на място да се завари, но казаха, че ще го сменят.
stoy@n - специалист
На Елдом бойлерите неръждавейка имат 10 години гаранция на водосъдържателя. Два смених в гаранция и като протече последния си купих друга марка....

:partyman:
brassSob - специалист
нед яну 03, 2021 6:21 pmstoy@n написа:
На Елдом бойлерите неръждавейка имат 10 години гаранция на водосъдържателя. Два смених в гаранция и като протече последния си купих друга марка....

:partyman:
Били са...преди години....
gogo7777 - майстор
нед яну 03, 2021 5:49 pmChefo77 написа:
Гого, защо мислиш, че само на българските се случват дефекти? Щом водосъдържателят е преминал изпитанието (10 минути на 16 атмосфери по спомен), значи си е бил ОК.
За единични тестове на подобни водосъдържатели се "надува" до 22 бара за 6 часа, отделно се прави контрол от независима фирма. В заводите машина заварява и машина прави контрола. Там теста е на 36 бара за наколко минути. Машините се обслужват от специалисти и се следва технология на заваряване. Вид материал, вид тел, скорост на заваряване, метод на заваряване и т.н......

Така ли е в БГ.....съмнявам се.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 03, 2021 7:27 pmgogo7777 написа:
Така ли е в БГ.....съмнявам се.
Аз точно това обясних за единия производител, че всичко се прави от роботи, машини и технологии - всичко е на водещи западни фирми. Не казвам, че това важи за всички Бг производители, щото има разни матевци, шишковци, тедани, фламини... и всякакви знайни и незнайни "производители"
gogo7777 - майстор
Въпроса е дали се спазва технологията, а не какви машини заваряват...
Като тури шефа на фирмата на тая машина да работи шурея, да я настройва, обслужваи т.н
и купи неръждавейката не по спецификация и по-тънка.......к'во става? Робота и Кемпи да е нищо не може да направи.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D :-D :-D Спирам да споря
Chefo77 - майстор
нед яну 03, 2021 7:59 pmgogo7777 написа:
Въпроса е дали се спазва технологията, а не какви машини заваряват...
Като тури шефа на фирмата на тая машина да работи шурея, да я настройва, обслужваи т.н
и купи неръждавейката не по спецификация и по-тънка.......к'во става? Робота и Кемпи да е нищо не може да направи.
:partyman:
Виж сега - ти като се настроиш, че булката не пуска, и петима да я оправят пред очите ти, няма да си промениш мнението :wink:
Технологията на ф. А не е задължително да е същата като технологията на ф. Б. Аз си мисля, че технолозите са повече в час от мен, щом тяхната технология работи добре, защо да търсим кусури? Знаеш ли какви смешни проценти имаше дефектирали съдържатели ... за сметка на ръждясали корпуси и електрически компоненти?
gogo7777 - майстор
Ако "булката" която не пуска е бойлер.....то доста съм оправял. :-D
Технологията е една и съща ......трябва само момата да е доволна. Това става с "яката работа" на ебач, а не с пишката на шурея и мерака на шефа.
Тука у тоя форум 70% пишат за проблеми с бойлери.....ми такива се продават в БГ. За 5-6 години съм купил два на нашите.....следващия ще е чешки вероятно Татрамат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ми той един бойлер 200лв, кат ги разхвърляш на 5 години, в които е гаранционен се падат по 40лв/година - ми то колкото цигарите за 5 деня, много си се минал!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Протекъл бойлер на Елдоминвест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: