• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ky-kyy - майстор
Който не пуши, би трябвало да е още по-добре. Спестил е, една камара пари :)

Ся, зная че в този форум, всички са баровци. Изкарвате с хиляди лева, колите ви изминават 100км за левче, за отопление на 1000 квадрата плащате по 20 лева на месец....и още и още....А за някакви 300 лева, изписахте 500 страници....Баси, тия пари, ги кътате, да ги мятате през терасите ли? :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 08, 2021 10:48 ammower написа:
Моля LazarGanev за мнение за конкретния модел,а и ще се радвам на съвети и коментари от всички останали.
Поздрави.
Както са отговорили колегите - няма разбиращ човек, който да препоръча хоризонтален модел бойлер пред вертикален, но ако няма друго решение, все пак и хоризонталният е решение. Има обаче един модел, доста по-скъп, но се държи много по-добре от обикновените хоризонтални бойлери и това е моделът Bellislimo. Той има 2 водосъдържателя, които са свързани последователно, което пречи бързо да се смесват топлата и студената вода.
Като каза обаче, че ще е в сухо помещение, аз ти препоръчвам все пак да осигуриш възможност за дрениране на предпазния клапан
пет яну 08, 2021 11:38 amhidrazin написа:
Тва ако не е хранилка, здраве му кажи. :)
Аз ти предлагам да избегнем спора кое е хранилка - дали това в средата и в края на месеца да си чакаш дажбата под формата на аванс и заплата или да вложиш една гора пари под формата на инструменти, помещения, обучения, персонал, материали и т.н. и да се мъчиш да правиш бизнес в нашата мила татковина :cool: . И за протокола не предлагам само бойлери Теси. Предлагал съм и винаги мога да предложа също Елдом, Вайлант, Бош, Атлантик - при всичките ли съм на хранилка? Поддържам и наличности от по-често ползваните. Имам дори наличен 300л немски Бош с цена 2200лв - клиентът го поръча като част от соларен пакет (така цената излиза доста по-поносима), беше му важно да монтираме панелите на покрива, отказа да го плати заедно с помпената група за 1000лв, защото в момента нямало къде да го сложи и така минаха 2 години. Това ли ми е хранилката според теб? Може и Димитър Димов да ми отговори дали това са "скачените съдове" :cool: .
hidrazin написа:
пет яну 08, 2021 7:31 amLazarGanev написа:
... няма да падне от 3-то на 4-то място в Европа по обем на производство...
Те СА си на 4-то място. Друг е въпроса по чии данни и взети от къде...
На 3-то място са само за българите - да се "гордеят". :cool: На кое са реално - само оня горе знае.
А бе че си приятел с Чичо Гошо знаем, че не си опериран от чувство за хумор - също, но май и и с фотошопа те бива, а? Може ли да видим линк, откъдето си ги свалил? :wink:
hidrazin - майстор
пет яну 08, 2021 6:32 pmLazarGanev написа:
А бе че си приятел с Чичо Гошо знаем, че не си опериран от чувство за хумор - също, но май и и с фотошопа те бива, а? Може ли да видим линк, откъдето си ги свалил?
Това с червеното - сериозно ли го мислиш??? Мнооо си се обАркал, ама много...
Скрийншот от тази сутрин от сайта на Теси - там дето се хвалят.
Забелязах го още вчера и много се хилих - на български език 3-то място в Европа.
На всички други езици (само на китайски не проверих) - на 4-то място в Европа.
:partyman:
P.S. Нямам инсталиран фотошоп или друга подобна програма. За такава се обърни към компютърджиите на Теси... :-D
Димитър Димов - специалист
пет яну 08, 2021 6:32 pmLazarGanev написа:
пет яну 08, 2021 10:48 ammower написа:
Моля LazarGanev за мнение за конкретния модел,а и ще се радвам на съвети и коментари от всички останали.
Поздрави.
Както са отговорили колегите - няма разбиращ човек, който да препоръча хоризонтален модел бойлер пред вертикален, но ако няма друго решение, все пак и хоризонталният е решение. Има обаче един модел, доста по-скъп, но се държи много по-добре от обикновените хоризонтални бойлери и това е моделът Bellislimo. Той има 2 водосъдържателя, които са свързани последователно, което пречи бързо да се смесват топлата и студената вода.
Като каза обаче, че ще е в сухо помещение, аз ти препоръчвам все пак да осигуриш възможност за дрениране на предпазния клапан
пет яну 08, 2021 11:38 amhidrazin написа:
Тва ако не е хранилка, здраве му кажи. :)
Аз ти предлагам да избегнем спора кое е хранилка - дали това в средата и в края на месеца да си чакаш дажбата под формата на аванс и заплата или да вложиш една гора пари под формата на инструменти, помещения, обучения, персонал, материали и т.н. и да се мъчиш да правиш бизнес в нашата мила татковина :cool: . И за протокола не предлагам само бойлери Теси. Предлагал съм и винаги мога да предложа също Елдом, Вайлант, Бош, Атлантик - при всичките ли съм на хранилка? Поддържам и наличности от по-често ползваните. Имам дори наличен 300л немски Бош с цена 2200лв - клиентът го поръча като част от соларен пакет (така цената излиза доста по-поносима), беше му важно да монтираме панелите на покрива, отказа да го плати заедно с помпената група за 1000лв, защото в момента нямало къде да го сложи и така минаха 2 години. Това ли ми е хранилката според теб? Може и Димитър Димов да ми отговори дали това са "скачените съдове" :cool: .
hidrazin написа:
пет яну 08, 2021 7:31 amLazarGanev написа:
... няма да падне от 3-то на 4-то място в Европа по обем на производство...
Те СА си на 4-то място. Друг е въпроса по чии данни и взети от къде...
На 3-то място са само за българите - да се "гордеят". :cool: На кое са реално - само оня горе знае.
А бе че си приятел с Чичо Гошо знаем, че не си опериран от чувство за хумор - също, но май и и с фотошопа те бива, а? Може ли да видим линк, откъдето си ги свалил? :wink:
Имена не съм споменавал така че сега ще обясня на позналите се какво съм искал да кажа.Много търговци получават стимули различни от търговската отстъпка,за да предлагат продуктите на даден производител за сметка на друг.Пояснявам имена не съм споменавал,но го пиша като отговор на г-н Ганев защото споменава името ми и иска обяснение.
шоп - майстор
пет яну 08, 2021 6:32 pmLazarGanev написа:
Има обаче един модел, доста по-скъп, но се държи много по-добре от обикновените хоризонтални бойлери и това е моделът Bellislimo. Той има 2 водосъдържателя, които са свързани последователно, което пречи бързо да се смесват топлата и студената вода.
Лазар, тук изобщо не съм съгласен с теб.
Това е един необосновано оскъпен бойлер, който има двойно повече топлозагуби и е податлив Х 2 на дефекти от протичане.

Изцяло малоумно техническо изпълнение от инжинерна гледна точка.
Има огромна площ на водосъдържателите през, които се губи енергия.
Има многократно повече линейни метри заварка, които са бомба със закъснител.
Тръбни съединения многократно повече от колкото в един обикновен бойлер...
...все неща, които правят съоражението ненадежно.
+ по-висока цена.
На печелившите-честито!
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 08, 2021 7:28 pmДимитър Димов написа:
Имена не съм споменавал така че сега ще обясня на позналите се какво съм искал да кажа.Много търговци получават стимули различни от търговската отстъпка,за да предлагат продуктите на даден производител за сметка на друг.Пояснявам имена не съм споменавал,но го пиша като отговор на г-н Ганев защото споменава името ми и иска обяснение.
Специално на позналите се им е ясно, щото не е за сефте. Стимули, различни от търговска отстъпка могат да получават само корумпирани служители, компетентните по материята е вероятно да са в категорията.
Гмм - помощник
Вече с нов бойлер,дано си изкара гаранцията😀
agj - майстор
нед яну 03, 2021 6:21 pmstoy@n написа:
На Елдом бойлерите неръждавейка имат 10 години гаранция на водосъдържателя. Два смених в гаранция и като протече последния си купих друга марка....

:partyman:
Голям смях! Неръждаема водосъдържателя с 10 год гаранция :-D Преди повече от 20год.си правих неръждаем водосъдържател.Вадих го веднъж за да му сложа серпентина за работа с печка с водна риза. Махнах го преди около две години не защото дефектира или не работи. а защото термоизолацията не е достатъчно добра! Неръждаемите водосъдържатели са практически вечни, ако обаче са направени както трябва Просто е немислимо на емаилиран бойлер да се дава гаранция 5-7год.а на неръждаем--10. :-D
Последна промяна от agj на пет яну 08, 2021 9:02 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 08, 2021 7:37 pmшоп написа:
Лазар, тук изобщо не съм съгласен с теб.
Това е един необосновано оскъпен бойлер, който има двойно повече топлозагуби и е податлив Х 2 на дефекти от протичане.

Изцяло малоумно техническо изпълнение от инжинерна гледна точка.
Има огромна площ на водосъдържателите през, които се губи енергия.
Има многократно повече линейни метри заварка, които са бомба със закъснител.
Тръбни съединения многократно повече от колкото в един обикновен бойлер...
...все неща, които правят съоражението ненадежно.
+ по-висока цена.
На печелившите-честито!
Как точно разбра, че има двойно повече топлозагуби, като каталожните данни казват точно обратното? Обикновеният е енергиен клас С, а плоският е енергиен клас В и има двойно по-малка консумация на ел. енергия от обикновения за година - 1280 срещу 2700кВтч.
Многократно повече метри заварки няма да коментирам. Колко да е ненадеждно, щом има гаранция?
iliya_i - майстор
пет яну 08, 2021 10:48 ammower написа:
Та,понеже ще е в сухо помещение държа бойлера да е със сух нагревател,да си спестя поне източването му при евентуална подмяна на нагревателя например.
Ако точно това ти е проблема, с 2 кофи по 2 лева и 2 метра маркуч по левче/метър се решава.
Тук всички реват, че им протичали бойлерите. Никой не реве от нагреватели.

2017 г. бракувах един емайлиран - 2000 г купен и 2020 още един - купен 2002 г. И двата поради пробити водосъдържатели. Бяха си с оригиналните нагреватели.

Единия от тях му сменяха уплътнението гаранционно, щото протече. А това без източване не става.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Протекъл бойлер на Елдоминвест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: