Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gecata1059 - специалист
Здравейте. В събота ще ми монтират новите плотове и вградените котлони.Кабела на котлоните е с 4 проводника.Ако правилно разбирам схемата при монофазно захранване проводниците трябва да са три и да има мост в ел. кутията на котлоните. Но при при положение че са четири проводника предполагам е изпълнена схемата за трифазно свързване.При това положение двата захранващи за фаза трябва да ги свържа заедно със фазата от инсталацията.
Прикачен файл:
IMG_20210208_192716.jpg
hidrazin - майстор
пон фев 08, 2021 8:12 pmgecata1059 написа:
... при при положение че са четири проводника предполагам е изпълнена схемата за трифазно свързване.При това положение двата захранващи за фаза трябва да ги свържа заедно със фазата от инсталацията.
Не! На дясната картинка е нарисувано - слагаш мост между L1 L2 (моста си върви комплект, има го на клемореда).
Избираш си кой от двата фазови проводника да използваш - черен или кафяв.
Другия го изолираш/оставяш несвързан.
:partyman:
gecata1059 - специалист
Мерси за отговора. Ще дойде приятел ел. техник да ми свърже един кабел Свт 3x4кв. със усукване в разклонителната кутия, който ще ползвам за захранване на плота и другите консуматори с клеми Ваго. Него ще го накарам да отворим клемореда на плота и да го свърже като трябва. :partyman:
hidrazin - майстор
пон фев 08, 2021 8:42 pmgecata1059 написа:
... със усукване ...
Пфууу...
:partyman:
gecata1059 - специалист
пон фев 08, 2021 8:47 pmhidrazin написа:
пон фев 08, 2021 8:42 pmgecata1059 написа:
... със усукване ...
Пфууу...
:partyman:
Мислех и там да ползвам Ваго но питах още един техник от Чез и той не признава друго освем усукване или керамична клема.
А за мен с Ваго е удобно и бързо и най вече мога да комбинирам твърди и многожилни проводници. Правих си инсталацията в гаража със стария модел без закопчаването.
Но там освен флекс и дрелка не съм товарил инсталацията за да имам наблюдения за издръжливост на връзките.
hidrazin - майстор
пон фев 08, 2021 9:29 pmgecata1059 написа:
... един техник от Чез ...
Той ако беше читав техник нямаше да работи в ЧЕЗ...
:partyman:
sts - специалист
Е колега и там трябват хора.
gecata1059 - специалист
Утре ще монтират новите плотове.Днес дойде приятел ел.техник и свърза 3x4 кв. СВТ към съществуващата двупроводна инсталация.Свърза нулата и зануляващия на Свт към нулата на инсталацията, за да не занулявам в контакти и разклонителя.Ще действам с клеми Ваго 221. Силиконирах с универсален силикон около кутията.Нали не е грешно.
Отворихме и клемореда на котлоните и откачихме единия фазов кабел и сложихме моста като на схемата.
Котлоните са с обща мощност 6.4 kW. Кабела е 2.5 кв. Никъде не пише какъв предпазител да се ползва.Предполагам ,че има някаква защита от претоварване.Защото ,ако се включат всички котлони не зная дали кабела ще издържи?
И както навсякъде в апартамента фазата беше на синия кабел.Панелка.На новия е на кафяво.
Прикачен файл:
IMG_20210212_185630.jpg
gecata1059 - специалист
съб фев 13, 2021 6:09 amvalentino76bs написа:
Кой кабел е 2,5?
Захранващия на плота с котлоните.

Тема "Поредна тема за вградена фурна и котлони." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: