• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.

Бихте ли си купили български бойлер?

Анкетата завърши на вт яну 19, 2021 6:37 pm

76%
Да, безусловно
37
18%
Да, но само висок клас или по поръчка
9
Няма гласове
Едва ли, но ще си помисля
6%
Никога
3

Общо гласове: 49

nelina_london - специалист
Няма да занимавам повече форума с русите ми размисли.Отново сте прав-най-логично е да прикрием кабела с кабелен канал и да свалим един външен контакт по-ниско,за да стигне щепсела на нагреватела.Важно ми бе да имам защита в таблото и да съм сигурна,че този щепсел ще удържи в контакт.
iliya_i - майстор
нед яну 24, 2021 9:51 amwelder_enthusiast написа:
съб яну 23, 2021 10:45 pmiliya_i написа:
съб яну 23, 2021 10:05 pmwelder_enthusiast написа:
Всеки има право на избор все пак.
Да, правото ти на избор никой не оспорва.
Ама правото ти да превъзнасяш, нещо, което в бъдеще време евентуално би изкарало повече.....
Малко като нероден Петко!
Изказвам мнение.Вие пък какво се палите все едно вие сте ги правили :o :?
Мнение на база предположения и надежди...
Мнение се изказва на база опит и знания, а вие с този бойлер достатъчно опит нямате.
resistbody - майстор
нед яну 24, 2021 10:22 amnelina_london написа:
Няма да занимавам повече форума с русите ми размисли.Отново сте прав-най-логично е да прикрием кабела с кабелен канал и да свалим един външен контакт по-ниско,за да стигне щепсела на нагреватела.Важно ми бе да имам защита в таблото и да съм сигурна,че този щепсел ще удържи в контакт.
A защо не се свържете с теси и се разберете за щепсела.. на машините щепсела НЕ е гаранционна част и не се поема от сервиза.. моят шлайф макита му се развали щепсела на 2-рия месец, след прочит на гаранционната карта и контакт със фирмата от която съм го купил ми дадоха зелена светлина да си го сменя, защото кабела и щепсела не се покриват от гаранцията... но при смяна от моя страна няма да отпадне гаранцията на уреда...

Веднъж съм писал на Теси, за заблуждаваща реклама на техен бойлер със серпентина... пише че загрява 80л за 18мин... във сайта ко посочиш иконката е опоменато при използване на серпентината на пълна мощност.. 14кВ ли колко и даваха... НО в проспекта/брошурата не е упоменато и води до заблуда..
Сега проверих, вече не може да намериш брошурката във линковете на бойлера... явно са си взели поука, но не са "напечатали" нова..
nelina_london - специалист
Ох,ами незнам вече...Мен ме притесни,че всички бойлери за стенен монтаж са без щепсел.Вероятно водени от логиката ,че ще се монтират в баня.Очевидно, захранващият ни кабел е доста мощен,просто исках да използвам ДТЗ пуснато специално за бойлера и вариантите бяха точно два-да пуснем контакт от стърчащият кабел или да резнем щепсела.Естествено ,че при подмяна ще е по-лесно с щепсел.Дори за помпите -соларна и рециркулационна мислим да вземем разклонител със защита от токов удар,като така ще може да монтираме и механичен таймер на рециркулационната,за да не върти ,когато няма нужда.
Отплеснах се,но е добра идея да позвъня на Теси.Благодаря!
miroki - майстор
Преди доста години в кухнята на къщата имахме контакт до бойлера и вързахме бойлера с щепсел.След не дълго нагоря. Наложи се да извадя контакта и да вържа бойлера директно.
Пиша го, да но го установите емпирично.
iliya_i - майстор
нед яну 24, 2021 2:26 pmnelina_london написа:
Дори за помпите -соларна и рециркулационна мислим да вземем разклонител със защита от токов удар,като така ще може да монтираме и механичен таймер на рециркулационната,за да не върти ,когато няма нужда.
То не е задължително да има контакт, за да се монтират таймери и защити.
Монтирате си едно табло на стената, с необходимия размер. Захранвате го с необходимото сечение проводник. В него си монтирате таймери, ДТЗ, бушони за различните консуматори, защити каквито пожелаете и всичко което се сетите.
nelina_london - специалист
Имаме големи табла -отделни на двата етажа,всеки с по 24 позиции . Инсталацията е чисто нова.Всичко е с дефектнотокови защити,но не остана място за катодни отводители.Почти всички уреди са ни с английски щепсел,в който има бушон, предпазващ ги в по-голяма степену.За тях сме предвидили мултистандартни контакти на Легранд. Само помпите са с нашенски щепсел и ме е страх да не изгорят.EVN не правят грешки,нали ? :) Стори ни се логично да използваме разклонител със защита,защото контактът,предвиден за тях е зад бойлера и е по-труднодостъпен. Също едно просто таймерче в контакта само за една помпа ,си мисля ще свърши работа.
Пак написах пледоария,извинения.
miroki,благодаря за споделения полезен опит!
kanevg - специалист
нед яну 24, 2021 5:50 pmnelina_london написа:
Имаме големи табла -отделни на двата етажа,всеки с по 24 позиции . Инсталацията е чисто нова.Всичко е с дефектнотокови защити,но не остана място за катодни отводители.Почти всички уреди са ни с английски щепсел,в който има бушон, предпазващ ги в по-голяма степену.За тях сме предвидили мултистандартни контакти на Легранд. Само помпите са с нашенски щепсел и ме е страх да не изгорят.EVN не правят грешки,нали ? :) Стори ни се логично да използваме разклонител със защита,защото контактът,предвиден за тях е зад бойлера и е по-труднодостъпен. Също едно просто таймерче в контакта само за една помпа ,си мисля ще свърши работа.
Пак написах пледоария,извинения.
miroki,благодаря за споделения полезен опит!
Има табла и с 36 позиции...
Катодните не трябва да се пренебрегват защото само те могат да ви предпазят от пренапрежения които могат да се получат след попадане на мълния в мрежата НН.
Аз за всеки случай съм си сложил и МНЗ(максимално напреженова защита), защото на няколко мои познати им се случи случка, след като ЕнергоПро успяха да им "пуснат" в къщи над 300 волта...
kozl - майстор
У нас бойлера де го мислех за ТЕСИ се оказа САНГ.
Освен размерите Ф460 и височина 760 мм, другите му данни не помня. И се чудя дали да го сменям защото е над 15 г, а го свалих работещ, поради смяна на плочки.
А размера е от значение, за височината най-вече. Пък на елдоминвест с Ф460 височината е 825 мм и требе да проверявам, ще се побере ли :?
feikot - специалист
Категорично ДА ! Значи искаме икономика ама ревем,че няма,но никой не иска да я подпомага. Бойлера е опасен уред,всички за чували какво може да причини при неизправност,за това идеята за смяаната му малко след като изтече гаранцията на мен ми допада много. Зависи района в който се ползва но при нас водата е много варовита и се пълни за половин година. Препоръчвам Теси първо от опит,второ заради ентусиазма и идеите на братята, като това мисля е единствената българска фирма, която не и стои тежкото соц наследство в мисленето, трето сервиза им е безупречен. Ползвам 80 л една серпентина от 2006 и 80 л. една серпентина от 2016г. като на този от 2016 г. серпентината е празна и протече по Коледа,без да обяснявам,че най-вероятно причината е в мен,че не използвам серпентината и за това се е спукала,обадих се на телефона им в Шумен, пратиха сервизен работник, написа протокол,че тече серпентината,с протокола и стария бойлер в магазина и ми дадоха нов. Не мисля,че може да имам забележки.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Бихте ли си купили български бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: