• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.

Бихте ли си купили български бойлер?

Анкетата завърши на вт яну 19, 2021 6:37 pm

76%
Да, безусловно
37
18%
Да, но само висок клас или по поръчка
9
Няма гласове
Едва ли, но ще си помисля
6%
Никога
3

Общо гласове: 49

iliya_i - майстор
съб яну 23, 2021 10:05 pmwelder_enthusiast написа:
Всеки има право на избор все пак.
Да, правото ти на избор никой не оспорва.
Ама правото ти да превъзнасяш, нещо, което в бъдеще време евентуално би изкарало повече.....
Малко като нероден Петко!
nelina_london - специалист
Нямам допир с чуждите продукции ,само с Теси.В апартаменти имаме монтирани 2 от тях ,евтини ,стъклокерамични.За 10 години единият бе отремонтиран от наематели веднъж(беше ел.техник), предполагам нагревателя.Свекърва ми също е с Теси от 8 г.,отново бюджетен-не се изключва.Да не дърпам дявола за опашката ,но си е жив и здрав.На късмет ли да го отдавам? :)
Имам питане за 200литровия Теси(професионалния :) ),който дойде окомплектован с кабел с щепсел.Досега всичките ни бойлери са свързани директно,разликата е че са в баните,а този ще се монтира в отделно сервизно/перално помещение.Ако пренебрегнем щепсела и го свържем директно ,дали няма да има проблем с гаранцията?Питам,защото за него има предвиден кабел към таблото с ДТЗ.
resistbody - майстор
съб яну 23, 2021 11:00 pmnelina_london написа:
Нямам допир с чуждите продукции ,само с Теси.В апартаменти имаме монтирани 2 от тях ,евтини ,стъклокерамични.За 10 години единият бе отремонтиран от наематели веднъж(беше ел.техник), предполагам нагревателя.Свекърва ми също е с Теси от 8 г.,отново бюджетен-не се изключва.Да не дърпам дявола за опашката ,но си е жив и здрав.На късмет ли да го отдавам? :)
Имам питане за 200литровия Теси(професионалния :) ),който дойде окомплектован с кабел с щепсел.Досега всичките ни бойлери са свързани директно,разликата е че са в баните,а този ще се монтира в отделно сервизно/перално помещение.Ако пренебрегнем щепсела и го свържем директно ,дали няма да има проблем с гаранцията?Питам,защото за него има предвиден кабел към таблото с ДТЗ.
200л и кабел с щепсел е меко казано несерионо.. не че няма да издържи 16А.. ама е смешна мощност за 200л... моите 300л.(сън систем) са с 6кв нагреватели(резервно закранване) единия ми е вързан монофазно, другия в звезда.. единия дойде от завода с пробита серпентина.. колко кВ е това теси ?

Последно малък взимах едно теси 80л и беше без щепсели и подобни.. на дтз е вързан с 6мм.кв кабел... просто такъв имах без пари и под ръка... иначе имам един на матев поен 15г е.. на 2 или 3 нагревател и 2ра защита... ама съм изкарал и поне 30кг котлен камък от него..
LazarGanev - "Велик майстор"
съб яну 23, 2021 11:00 pmnelina_london написа:
Имам питане за 200литровия Теси(професионалния :) ),който дойде окомплектован с кабел с щепсел.Досега всичките ни бойлери са свързани директно,разликата е че са в баните,а този ще се монтира в отделно сервизно/перално помещение.Ако пренебрегнем щепсела и го свържем директно ,дали няма да има проблем с гаранцията?Питам,защото за него има предвиден кабел към таблото с ДТЗ.
Бойлерите от Профи серията са без нагревател, той се поръчва отделно. Има голям избор от нагреватели. За 200л може да се избира между 3кВт plug&play монофазен (този с щепсела), 3х1кВт, 3х1,5кВт, 3х2кВт, като последните 3 могат да се връзват трифазно и монофазно, но са окомплектовани с отделна оранжева кутийка битермостат (термостат+термозащита). Този plug&play е най-евтин (89лв с фланец/79лв без фланец) и най-лесен за монтаж, но ми се струва една идея по-нежен, мое субективно мнение. Него обикновено го поръчвам когато токът не е основен източник, а има солар и/или котел. Щепселът си седи изключен и се включва само в краен случай. Ако бойлерът ще е чисто електрически, поръчвам от другите нагреватели с отделен битермостат, които са с по-висока първоначална цена, но после като изгори се сменя само нагревателя, а битермостата си остава. Подвързването им е малко по-сложно, иска си табло с контактор. Та ако бойлерът ще е само на ток, поискайте да ви сменят нагревателя. Не че този е лош (италиански е), но е по-подходящ за допълнителен източник, а не за основен
nelina_london - специалист
Отново благодаря за отговора.Бойлерът е 200л. с една серпентина .Ще се ползва със солар-Бош 7000.Да,нагревателя го купих отделно и имах големи колебания дали да е 4.5 kw трифазен,защото имаме трифазен кабел на мястото.Дълго и широко е за обяснение,но първоначално смятахме да сме с проточен и там е предвидена мощност от 21kw трифазно захранване.
Обаче видях,че почти всички други марки соларни бойлери с този обем са окомплектовани с 3 kw и след малко женски логика се спрях на такъв.
Ако трябва да връщам нагревателя,докато не е монтиран?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 24, 2021 9:32 amnelina_london написа:
Отново благодаря за отговора.Бойлерът е 200л. с една серпентина .Ще се ползва със солар-Бош 7000.Да,нагревателя го купих отделно и имах големи колебания дали да е 4.5 kw трифазен,защото имаме трифазен кабел на мястото.Дълго и широко е за обяснение,но първоначално смятахме да сме с проточен и там е предвидена мощност от 21kw трифазно захранване.
Обаче видях,че почти всички други марки соларни бойлери с този обем са окомплектовани с 3 kw и след малко женски логика се спрях на такъв.
Ако трябва да връщам нагревателя,докато не е монтиран?
При наличието на солар, нагревателят се монтира на муфата по средата на бойлера, над соларната серпентина и в този случай той нагрява само горната половина на бойлера - към 90л, така че този нагревател е предостатъчен. Аз съм също с такъв нагревател, само че на 300л бойлер, т.е той подгрява към 130-140л. Само обърнете внимание да не го монтират долу на ревизионния капак, че някои майстори правят такива неща от незнание, уж за добро - да се топли целия обем :wink:
nelina_london - специалист
Точно затова се спрях на Теси,за да се монтира нагревателя в средата. След като уточнихме,че няма да ям бой :) ,да режем ли щепсела и ел техника да го свързва директно?И без това гаранцията на ел нагревателя е само 2 години и е отделна от гаранцията на водосъдържателя.
welder_enthusiast - напреднал
съб яну 23, 2021 10:45 pmiliya_i написа:
съб яну 23, 2021 10:05 pmwelder_enthusiast написа:
Всеки има право на избор все пак.
Да, правото ти на избор никой не оспорва.
Ама правото ти да превъзнасяш, нещо, което в бъдеще време евентуално би изкарало повече.....
Малко като нероден Петко!
Изказвам мнение.Вие пък какво се палите все едно вие сте ги правили :o :?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 24, 2021 9:51 amnelina_london написа:
Точно затова се спрях на Теси,за да се монтира нагревателя в средата. След като уточнихме,че няма да ям бой :) ,да режем ли щепсела и ел техника да го свързва директно?И без това гаранцията на ел нагревателя е само 2 години и е отделна от гаранцията на водосъдържателя.
Мисля, че няма да има проблеми да срежете щепсела, не съм го правил. Защо не сложи един контакт - така ще е по-лесно при смяната на нагревателя - може да го смени и водопроводчик?
LazarGanev - "Велик майстор"
welder_enthusiast написа:
Изказвам мнение.Вие пък какво се палите все едно вие сте ги правили :o :?
Ами по скоро ти се палиш, за това беше забележката. Българските нямали проблеми до 5-тата година, а руския още на на втората година нямал проблеми :-D :
пет яну 22, 2021 9:14 pmwelder_enthusiast написа:
Аз съм за НИКОГА ама НИКОГА повече български бойлер.Имали сме от всички бг марки..Изкарат гаранцията и до там.В две къщи след 5 години задължително се сменят...Вярно 5 години са много време но...Взех преди 2 години Аристон и за сега проблеми нямам.Нагревател 1.8 квт и не грее изобщо бавно въпреки схващането.Не съм от хората дето за мен българското е номер едно и щом е българско значи е много добро.Синоним на качество. [-X [-X
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Бихте ли си купили български бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: