• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.

Бихте ли си купили български бойлер?

Анкетата завърши на вт яну 19, 2021 6:37 pm

76%
Да, безусловно
37
18%
Да, но само висок клас или по поръчка
9
Няма гласове
Едва ли, но ще си помисля
6%
Никога
3

Общо гласове: 49

miroki - майстор
Моят Елдом днес започна да сълзи от казанчето. Още не съм го отворил за подробности.
Тъкмо направи по спомен около 20 години. Не е отварян никога. Единствено 2007 г. Го свалих от старият си апартамент, по желание на новият собственик и е сваляно пластмасовото капаче да сваля кабелите. С оригинален нагревател, копчета, кабели и т.н.
Мислех, че първо ще сменям нагревател, но явно ще е комплект.
Не мога да преценя, за оплакване ли е или за хвалене, но ще сменям бойлер, значи за оплакване.
MamaMy - майстор
ср мар 31, 2021 9:59 pmiliya_i написа:
Благодаря! Моя Елдом 2001 г. се спомина 2017. Сега пак съм такъв, ама за следващия ще се замисля над твоето предложение. Най-после някой да се престраши да каже марка. :partyman:
Няма никакъв шанс да намериш такъв бойлер нов и произведен преди 20 години. Истината е, че тогава и българските са били по-добри. С времето качеството пада. Сегашните като качество са в същото съотношение както и тогавашните. Аз препоръчвам сръбските Тедан.
iliya_i - майстор
вт май 24, 2022 12:11 amMamaMy написа:
ср мар 31, 2021 9:59 pmiliya_i написа:
Благодаря! Моя Елдом 2001 г. се спомина 2017. Сега пак съм такъв, ама за следващия ще се замисля над твоето предложение. Най-после някой да се престраши да каже марка. :partyman:
Няма никакъв шанс да намериш такъв бойлер нов и произведен преди 20 години. Истината е, че тогава и българските са били по-добри. С времето качеството пада. Сегашните като качество са в същото съотношение както и тогавашните. Аз препоръчвам сръбските Тедан.
Противно на всеобщото мнение, новия вече си изкара гаранцията. За по-нататък ще видим. :?
miroki - майстор
Прогнил е елепсовидният фланец. И сълзи между него и уплътнението.
Само, че едва ли си струва заниманието по смяната му, предвид годините на бойлера.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 24, 2022 12:15 pmmiroki написа:
Прогнил е елепсовидният фланец. И сълзи между него и уплътнението.
Само, че едва ли си струва заниманието по смяната му, предвид годините на бойлера.
Вероятно си струва
miroki - майстор
Ако го сменя, вероятно ще отложа с една година смяната на болера. Срещу 20 тина лева за фланец и уплътнения разбира се. За това се зачудих. А и трябва да се преборя със скулптората на нагревателят.
chapara - майстор
Аз съм от 15 години с български, неръждавейка на Шишков, супер доволен съм😁😁😁😁
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Бихте ли си купили български бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: