• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.

Бихте ли си купили български бойлер?

Анкетата завърши на вт яну 19, 2021 6:37 pm

76%
Да, безусловно
37
18%
Да, но само висок клас или по поръчка
9
Няма гласове
Едва ли, но ще си помисля
6%
Никога
3

Общо гласове: 49

nork - специалист
Аз казвам твърдо ДА :!:
Какво толкова ги чоплите тези бойлери не мога да ви разбера?
Бойлер..... Ама тоз такъв бил, онзи инак пишело...... Дрън, дрън махленска свада за кои дънки са по "маркови" :rolleyes: :lol:
Опитът ми до сега е с n на брой елдомски, няколко на Теси, аристон и още някъв дет не му помня марката. За мен лично няма по добър бойлер от този на елдом - нито е протичал водо съдържател, ако нещо се скапе срещу 30лв карантии кара поне още 3/4г. Теси-то съм със смесени чувства, че бяха сравнително нови на пазара и за чарколаци трябваше да обиколя няколко магазина. Останалите бяха изхвърлени при цената на ремонта равна на един елдомски с гаранция :lol:
Живи и здрави :partyman:
nikolov333 - майстор
Те за тва програмирано остаряване си купувам Беко-та, че Турците не са я овладяли още тази технология, ама те бойлери не правят..май.. :-D
П.П.У нас български бойлери нямам, но у нашите един емаулиран 80л/2кв.на Матев Хасково, изкара 15г.ама сега как са не знам.
Последна промяна от nikolov333 на съб яну 09, 2021 7:49 pm, променено общо 1 път.
pavelvasilev - специалист
Разбира се че ще купувам български бойлер, просто ще избера този с най-дългата гаранция, в момента в който изтече гаранцията и се повреди, директно нов и така, цените им са съвсем прилични и не си струва да се ремонтират, стария бойлер го подарявам на първия който иска да си го прави и ползва на село, вилата си.

п.с. Ползвам бойлера, само когато спират топлата вода или има лятна профилактика.
schuldiner - майстор
съб яну 09, 2021 7:33 pmangelfilev написа:
Предполага се, че ""твърдо не", т.е. "никога"" е в резултат на компетентен избор.
Би ли споделил защо "твърдо не"?
Хич не ми е компетентен изборът. Просто статистика... От средата на деветдесетте винаги съм имал бус, в комбинация, че мога да нося тежко - сети се колко перални, печки, бойлери и всякакви подобни съм пренесъл напред-назад за роднини и приятели. В сервизите ме познават сякаш съм от бранша. Гледам, правя си изводи... В другата тема някой беше написал как се опитвали да бъдат коректни - ами това искам и аз! Стават дефекти, това не ме дразни, ама да ме изкарват виновен или да ме влачат със седмици... не мен лично, но това виждам. Като тръгвам "от твърдо не", посоката за промяна е само нагоре, нали?

ПП имам един коз, дето най-вероятно няма да споделя, щото е каръщина от супер класа. А не знам дали е за или против.
ky-kyy - майстор
Не е много коректно това. Щото при положение, че 90% от народонаселението са с български бойлери, няма как по сметищата, западните да са повече.Малко както във вица:
На светофар, голф спира до Майбах и шофьорите се заговарят.
– Как е майбахът, добър ли е?
– Перфектен.
– Ама всичко му е наред? И дефекти не дава?
– Да бе, нали това казвам. Що?
– Ми, кат' гледам, не ги купуват много...
schuldiner - майстор
съб яну 09, 2021 8:22 pmky-kyy написа:
Не е много коректно това.
Разбира се не е коректно. Нали всяка анкета е манипулирана, най-малкото от подредбата на отговорите. А и не ме интересува точно кой какъв бойлер ще си купува. Интересно ми е защо след като подобна покупка е толкова банална и "на цената на цигарите за месец" изборът 90% е рационален. За всичко ли сме така?
nikolov333 - майстор
Зависи.., но изключенията са малко. Например, за мен най-важен е комфорта и си купувам трифазен-проточен с ел.регулиране на температурата, като преди да го купя съм сменил окабеляването и партидата с трифазна + ДТЗ и собствено повторно заземяване, а за майка ми е важно бойлера да е евтин с включен монтаж и да харчи малко, ако може.. :-D та 90% ги избират така.. :drinkers:
iliya_i - майстор
пон яну 11, 2021 9:01 amschuldiner написа:
Интересно ми е защо след като подобна покупка е толкова банална и "на цената на цигарите за месец" изборът 90% е рационален. За всичко ли сме така?
Ако под "рационален избор" разбираш съотношение цена/гаранционен срок, няма кой да бие българските емайлирани бойлери. Колкото и да са омърморени по всички форуми. Аз лично предпочитам ръждаем бойлер от проверена (от мен - даващи над 15 години живот при последните ми опити) марка за 200 лева с 5 години гаранция, пред неръждаем за 700 лева с 10 години гаранция или марка с която тепърва ще пробвам. Защото тези с 10-те години гаранция, едва ли ще изкарат 40 години живот. Най-малко външния кожух ще ръждяса и ще се наложи пак да се изхвърля.

Все пак това е просто един бързовар. Не е бижу, за да се фукам с него.
ky-kyy - майстор
пон яну 11, 2021 9:01 amschuldiner написа:

Разбира се не е коректно. Нали всяка анкета е манипулирана, най-малкото от подредбата на отговорите. А и не ме интересува точно кой какъв бойлер ще си купува. Интересно ми е защо след като подобна покупка е толкова банална и "на цената на цигарите за месец" изборът 90% е рационален. За всичко ли сме така?
Тя, таз тема е дълга....С няколко думи, такива сме българите, най се боим да не настинем и да не се минем....
nautilus33 - майстор
Насочил съм се към бойлер на Елдом, но се чудя какво предимство строящите пред тези за стенен монтаж, че цената им е по-висока? Някой може ли да каже.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Бихте ли си купили български бойлер?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: