• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
нед яну 10, 2021 6:52 pmHoвoceлckи написа:
zz_stefanov, пропускаш:
Ако дадеш на късо, между цокъла и пъпката светва.
Това се случва при включването й от ключа, когато "няма ток" :idea:

Пп. Сега се сещам преди време един ми светна с такава крушка като я потопи във вода (цокъла й). Реших, че е някаква шашмалогия и не обърнах особено внимание тогава. Всъщност явно е била такава.
Как точно става с ключа на стената ако няма ток, би ли начертал.
По скоро бих се съгласил да е направяна така че всяка манипулация по дори и по незатворената галванично верига да се регистрира от електрониката ѝ, и да предизвиква запалване. Това ли е, че не го видях на клипа, там тоя я развиваше и даже ни спестяваха поставянето на цокъла с ключа. После ни я включваше през Алекса, а тогава като и спреше захранването тя не минаваше на акумулатор.
Нямам нещо в този клип, което да не мога да си го обясня.
ky-kyy - майстор
Ясно е, че си нямаш никаква идея от електротехника. Въпреки, че няколко хора ти обясняваме, ти не четеш, а си се запънал като магаре.
Веригата се затваря от някакъв консуматор - печка, хладилник, телевизор, друга лампа......Хидрата подчерта, че в паралел не бива да се включва друга лампа, защото тогава ключа няма да работи :)
И да ти го начертая, няма да разбереш. Пий една ракия сега и утре си купи една такава и я завий. За да не чакаш да спре тока, свали главния предпазител и тествай с ключ, без ключ....Тогава пак пиши :)

:partyman:
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 5:27 pmMamaMy написа:
Идеята на тази крушка е много готина. Това с разнасянето и насам натам вече е престараване. Достатъчно е и това, че работи като аварийно осветление на всяка нормална инсталация. Не знам кой го е измислил, но е хитра идея. Ще потърся да си купя такава.
Имало хора, които четат :prayer:
zz_stefanov - майстор
нед яну 10, 2021 7:25 pmky-kyy написа:
Ясно е, че си нямаш никаква идея от електротехника. Въпреки, че няколко хора ти обясняваме, ти не четеш, а си се запънал като магаре.
Веригата се затваря от някакъв консуматор - печка, хладилник, телевизор, друга лампа......Хидрата подчерта, че в паралел не бива да се включва друга лампа, защото тогава ключа няма да работи :)
И да ти го начертая, няма да разбереш. Пий една ракия сега и утре си купи една такава и я завий. За да не чакаш да спре тока, свали главния предпазител и тествай с ключ, без ключ....Тогава пак пиши :)

:partyman:
Айде да определим за какво съм се запънал, а това е че това не е аварийна лампа, щом трябва да я търсиш в тъмното.
Останалото са си твои фантастики от какво не разбирам. :)
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 7:47 pmzz_stefanov написа:

Айде да определим за какво съм се запънал, а това е че това не е аварийна лампа, щом трябва да я търсиш в тъмното.
Останалото са си твои фантастики от какво не разбирам. :)
Кое ще търсиш в тъмното, бре човек :? Абстрахирай се от клипа, това със стискането си е за да се получи ефекта УАУ от просолюдието.

Казах ти- купи, тествай и тогава пиши. Ако нямаш 10 лева, дай на лично някакъв контакт, да ти пратя и да бъде мир :rock:

Възможно е, да не мога да обясня, но пък други разбраха за какво иде реч.

ППСя се сетих. Имам две резервни. Прати си данните, ще ти пратя едната за моя сметка......
zz_stefanov - майстор
нед яну 10, 2021 7:51 pmky-kyy написа:
нед яну 10, 2021 7:47 pmzz_stefanov написа:

Айде да определим за какво съм се запънал, а това е че това не е аварийна лампа, щом трябва да я търсиш в тъмното.
Останалото са си твои фантастики от какво не разбирам. :)
Кое ще търсиш в тъмното, бре човек :? Абстрахирай се от клипа, това със стискането си е за да се получи ефекта УАУ от просолюдието.

Казах ти- купи, тествай и тогава пиши. Ако нямаш 10 лева, дай на лично някакъв контакт, да ти пратя и да бъде мир :rock:

Възможно е, да не мога да обясня, но пък други разбраха за какво иде реч.
Ми ще светне ли сама ако тока спре когато ключа е отворен. Три страници за това пиша.
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 7:55 pmzz_stefanov написа:

Ми ще светне ли сама ако тока спре когато ключа е отворен. Три страници за това пиша.
Ако ключа е отворен, няма да светне. Но трябва да е сама. Ако примерно на един полюлей освен нея, има и други лампи, ще свети и през отворен ключ, защото ще затвори през другата лампа.
zz_stefanov - майстор
Подавам ситуация - тъмно стълбище с PIR в изключено състояние, спира захранването поради бедствия, излизаш на стълбите и тя естествено не светва. За това са онези лампи от първия ми пост.
Иначе вече се навих и аз да си купя такава. :)
Със здраве и кротко с ракията :)
Последна промяна от zz_stefanov на нед яну 10, 2021 8:04 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
нед яну 10, 2021 7:47 pmzz_stefanov написа:
Айде да определим за какво съм се запънал, а това е че това не е аварийна лампа, щом трябва да я търсиш в тъмното.
Вярно, не е аварийна ламБа. По-добро е от стандартните аварийни ламБи.
Разиграваме ситуации:
Ако в момента на спиране на тока тая лаМба е пусната (тъмно е) тя ще продължи да свети макар и по-слабо.
Ако в момента на спиране на тока тая лаМба не е пусната (светло е, ламБата е в мазе, таван, коридор ...) и не е пусната щото няма нужда в момента от нея няма да светне.
Но винаги мое да си я пуснеш. Ева си ако не мое да си намериш ключа в тъмното...
Все пак тук говорим за битово а не индустриално приложение.
За битови инсталации не се предвижда аварийно осветление.
:partyman:
P.S. Остаряваш... :-D
zz_stefanov - майстор
Трудно, в предния пост съм ти написал че не става.
в общите части на новите жилищни сгради аварийните са задължителни.
Последна промяна от zz_stefanov на нед яну 10, 2021 8:07 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Аварийно осветление през ключ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: