• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
нед яну 10, 2021 12:54 pmhidrazin написа:
нед яну 10, 2021 9:48 amzz_stefanov написа:
Технически и тази крушка трябва да се отдели на отделна верига с постоянна фаза.
Не, не трябва. Нито технически, нито практически.
Вътре обикновено са с акумулатор 18650 с ... някакъв капацитет.
Демек след първоначално зареждане мое и година да не я ползваш и пак ще има достатъчно да ти свърши работа.
Всяко включване на ламБата все пак малко или много дозарежда акумулатора.
На акумулатор минава САМО при липсса на мрежово напрежение И включен ключ за осветление.
При липса на мрежово напрежение си я управляваш от ключа на стената като обикновена крушка но бачка на акумулатор.
При наличие на мрежово пак се управлява от същия ключ но работи на мрежово и доста по-силно.
ВАЖНО: паралелно на тази ламБа не трябва да има закачени обикновени ламБи.
:partyman:
Това е ясно от самото начало, разбирай че функционира точно като аварийна, но само ако е постоянно захранена.

Колко пъти да го напиша.
Пълна дивотия.

Как точно "При липса на мрежово напрежение си я управляваш от ключа на стената като обикновена крушка но бачка на акумулатор." ?
hidrazin - майстор
нед яну 10, 2021 4:01 pmzz_stefanov написа:
Това е ясно от самото начало, разбирай че функционира точно като аварийна, но само ако е постоянно захранена.
Колко пъти да го напиша.
Пълна дивотия.
То няма много смисъл да ти работи точно като аварийна.
Тока мое да спре когато те няма и ще хаби батерия без смисъл.
Определено е по-добро решение от аварийна ламБа.
Не иска никакво преправяне и работи както като обикновена така и като аварийна ламБа.
Може да си я развиеш и да си я ползваш като фенерче. Бах тез китайци... :-D
:partyman:
zz_stefanov - майстор
нед яну 10, 2021 10:10 amregdred написа:
нед яну 10, 2021 9:52 amky-kyy написа:
нед яну 10, 2021 9:48 amzz_stefanov написа:


Технически и тази крушка трябва да се отдели на отделна верига с постоянна фаза.
Не! Ползва се, като нормална крушка и когато спре тока продължава да свети :) Единственото условие е, да е включена.
Трябва да я свалиш и пипаш//
Като гледам между лампата на Ку-Куу и тази от клипчето няма общо.
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 4:01 pmzz_stefanov написа:

Това е ясно от самото начало, разбирай че функционира точно като аварийна, но само ако е постоянно захранена.

Колко пъти да го напиша.
Пълна дивотия.

Как точно "При липса на мрежово напрежение си я управляваш от ключа на стената като обикновена крушка но бачка на акумулатор." ?
Или не можем да ти обясним, или не четеш внимателно :)
Лапата се управлява от ключ, независимо дали има напрежение. Ако дадеш на късо, между цокъла и пъпката светва. Светва също ако я хванеш и с ръка. Просто е нужно, да е затворена веригата :)

Както писах по-назад, имам 4 такива на село. Много е удобна, защото се случва често да спира тока. Свети достатъчно, за да можем да спретнем една вечеря на свещи, без да се пънем и да си светим с телефона, например :) Имам такава и в банята. За година, веднъж ми се случи, но си е удобство.
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 4:22 pmzz_stefanov написа:

Като гледам между лампата на Ку-Куу и тази от клипчето няма общо.
Същата е :)
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 4:21 pmhidrazin написа:

Може да си я развиеш и да си я ползваш като фенерче. Бах тез китайци... :-D
:partyman:
Сетих се за оня, дето като видял жираф казал - Те таково животно, нема :lol:
zz_stefanov - майстор
Това го го виждам на клипа. Веднъж отвивам и я поставям в цокъл с ключ или да я пипам.
Какво и е аварийното. Действа като фенерчето ми в джоба.

Аварийните си светват като спре тока. Откакто станаха светодиодни светят по няколко часа.
ky-kyy - майстор
нед яну 10, 2021 4:45 pmzz_stefanov написа:
Това го го виждам на клипа. Веднъж отвивам и я поставям в цокъл с ключ или да я пипам.
Какво и е аварийното. Действа като фенерчето ми в джоба.

Аварийните си светват като спре тока. Откакто станаха светодиодни светят по няколко часа.
Тва с пипането е, да шашкаш пенсионерите и малките деца :lol:

Целта е, да си светиш с нея и като спре тока, тя да продължи да свети, а не в тъмното да се пънеш в столове и маси, докато намериш фенера :)

Аварийните за които ми говориш, е нужно да пускаш кабели, да къртиш, да мажеш...
MamaMy - майстор
Идеята на тази крушка е много готина. Това с разнасянето и насам натам вече е престараване. Достатъчно е и това, че работи като аварийно осветление на всяка нормална инсталация. Не знам кой го е измислил, но е хитра идея. Ще потърся да си купя такава.
Hoвoceлckи - майстор
zz_stefanov, пропускаш:
Ако дадеш на късо, между цокъла и пъпката светва.
Това се случва при включването й от ключа, когато "няма ток" :idea:

Пп. Сега се сещам преди време един ми светна с такава крушка като я потопи във вода (цокъла й). Реших, че е някаква шашмалогия и не обърнах особено внимание тогава. Всъщност явно е била такава.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Аварийно осветление през ключ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: