• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
Повечето цокли на старите луминисцентни лампи се опичат защото стартерите залепват и остават лампите на постоянно подгряване докато не изгори някой от нагревателите. Много се дразня като видя някоя лампа така да си свети само в двата края и никой не и обръща внимание. После цоклите стават на прах докато се опитваш да я свалиш. Има резервни цокли, но не пасват много точно на дупките и пада пилене с пиличка на стълбата, на 3 метра височина и нагоре с ръцете като наказан.
valentino76bs - майстор
пон фев 15, 2021 12:02 amfbr написа:
Какво има на държачите, ако не се разпаднат стават. Ползваш този, на който не е стартера и му връзваш проводниците на лустърклемата и затваряш.
Ами точно това им има колкото и да е повреден все ще го докарам да опре едната пластина която е достатъчна.
Сменях скоро в голям цех само пурите и старите бяха от тея грозните дето тежат чак капаците им със синджири са хванати понеже дроселите им са на тях.Ако беше захранването от едната страна нямаше да мога да накарам ни една да светне фасунгите се разпадаха само при демонтажа на старите.А височината беше 4,5 метра със скеле и няма място за излишни движения.Та за това за мен двустранното захранване е хиляда пъти по добре.Каквото и да е все ще го излъжа при критични ситуации и държачите да са счупени с лустер клема ще я хвана на щифта понеже има разстояние пак ще я светна.
kolev_k - специалист
[/quote]
На всяка опаковка си има схема на захранване.
С тоя мултицет какво точно смяташ да мериш?
Бъркаш ЛЕД пура с реотан.
[/quote]

С мултицета ще намериш на кой край са щифтовете накъсо на лампата,и от коя страна идва захранването на тялото за да не ги срещнеш двете страни,г-н Всезнайко.
iliya_i - майстор
вт фев 16, 2021 7:46 amkolev_k написа:
На всяка опаковка си има схема на захранване.
С тоя мултицет какво точно смяташ да мериш?
Бъркаш ЛЕД пура с реотан.
С мултицета ще намериш на кой край са щифтовете накъсо на лампата,и от коя страна идва захранването на тялото за да не ги срещнеш двете страни,г-н Всезнайко.
Г-н незнайко, вътре в тялото има точно 3 жици и половина. И не е проблем да се проследят без мултицет. И ако не си много п.ост схемата на опаковката е ясна. Ако се захранва от едната страна, то тя е означена на самата пура. Та ако се опасяваш, че ще срешнеш двете страни, не ти трябва мултицет, а някой дето знае какви ги върши.

А за твое сведение, при пурите с двустранно захранване двата щифта от всяка страна са свързани накъсо. И к'во ще правим сега?
abracadabra - специалист
Естествено се справих. Няма примигване. Пурите ми се свързват ит двете страни. Има си на всяка картинка.... :tonqe:
sokolov.91 - майстор
вт фев 16, 2021 6:57 pmabracadabra написа:
Естествено се справих. Няма примигване. Пурите ми се свързват ит двете страни. Има си на всяка картинка.... :tonqe:
Браво. Голем си.
abracadabra - специалист
Май не чак толкова голем...., при една пура сега след изключване (явно от ключа-с лампичка е) има слабо светене. Но, пък сега май го няма, защото едната от лампите спря да свети е я смених с нова, и даже купих и сложих и трета. И в банята е ден.... :rolleyes: И сега напрежение това което според мен стига при изключен ключ до лампите не е достатъчно да свети и в трите.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на осветително тяло с луминисцентни тръби с диодни такива." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: