• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
abracadabra - специалист
Здравейте на всички професионалисти, пак имам нужда от съвети....
Проблема е че в банята имам такова осветление. Тялото е добре изолирано от влага и работи добре. Но когато включа в съседната стая адаптерчето на устройство за IPTV, при включване на лампата в банята сигурно от стартерчето или от баласта в лампата се получава едно изклюбване на устройството за телевизията и на телевизора излиза за секунда дадпис че няма сигнал.... Аз отдавна си мислех да сменя всички лампи с луминисцентни тръби у дома с диодни. Искам да заменя двете пури от 60см. в банята с такива диодни (като ще ги свържа директно към 220V фаза и нула от едната страна,-така четох - поправете ме или дайте по-добро решение при свързването им при замяната). Ако направя това упражнение ще спре ли примигването на телевизора и устройството (или каквото примигва) при включване на лампата в банята?
На какво се дължи примигването? И как да осъществя свързването на новите диодни пури?

Предварително Благодаря на отзовалите се.
fbr - майстор
пет фев 12, 2021 1:16 pmabracadabra написа:
(като ще ги свържа директно към 220V фаза и нула от едната страна,-така четох - поправете ме или дайте по-добро решение при свързването им при замяната). Ако направя това упражнение ще спре ли примигването на телевизора и устройството (или каквото примигва) при включване на лампата в банята?
На какво се дължи примигването? И как да осъществя свързването на новите диодни пури?

Предварително Благодаря на отзовалите се.
Би трябвало да спре, но пробвай. Начина на свързване си го разбрал. Изображение
petromaniq66 - специалист
Този начин е толкова "SMART" ,колкото и този дето го е пуснал :-D Като разбирам не сте разбрали кое примигва...уточнете първо, защото така поставен въпросът, означава че ел.инсталацията ви е под съмнение. С тез китайски боклуци дето в Б-я няма никакъв контрол откъм интерференции - нормално е. Или си вържете устройствата както подобава - жично!
hidrazin - майстор
пет фев 12, 2021 1:16 pmabracadabra написа:
...като ще ги свържа директно към 220V фаза и нула от едната страна,-така четох...
Малко си чел. Има и пури които такова свързване е недопустимо, иначе - БУМ.

Прикачен файл:
shema-dvustranna-pura-T8.jpg
shema-dvustranna-pura-T8.jpg (16.16 KиБ) Видяна 1714 пъти

Съвет - свързването така, както пише върху опаковката на конкретната пура.
:partyman:
kolev_k - специалист
На моите лед пури захранването е от единия край на пурата,а от другия край двата щифта имат връзка вътре един с друг.Трябва ти мултицет(или някакъв пробник) да определиш краищата на пурата(иначе БУМ) и на кой край на осв.тяло ти идва захранването.Също така стартера се премахва и жиците му се свързват накъсо.Така е при мен.Иначе към всяка пура трябва да има инструкция за монтаж.
iliya_i - майстор
съб фев 13, 2021 11:23 amkolev_k написа:
На моите лед пури захранването е от единия край на пурата,а от другия край двата щифта имат връзка вътре един с друг.Трябва ти мултицет(или някакъв пробник) да определиш краищата на пурата(иначе БУМ) и на кой край на осв.тяло ти идва захранването.Също така стартера се премахва и жиците му се свързват накъсо.Така е при мен.Иначе към всяка пура трябва да има инструкция за монтаж.
На всяка опаковка си има схема на захранване.
С тоя мултицет какво точно смяташ да мериш?
Бъркаш ЛЕД пура с реотан.
valentino76bs - майстор
Led пурите със захранване от двете страни са много по добър вариант особено при монтаж в стари тела.
Странното е ,че масово пурите на пазара са със захранване от едната страна тук таме се намират от двете.
fbr - майстор
В старите тела има достатъчно проводник, да ги захраниш откъдето ти душа сака.
valentino76bs - майстор
нед фев 14, 2021 10:27 pmfbr написа:
В старите тела има достатъчно проводник, да ги захраниш откъдето ти душа сака.
Не е проблема в проводника а в цоклите/държачи на лампите.
fbr - майстор
Какво има на държачите, ако не се разпаднат стават. Ползваш този, на който не е стартера и му връзваш проводниците на лустърклемата и затваряш.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на осветително тяло с луминисцентни тръби с диодни такива." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: