Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Бих искал да попитам дали някой запознат би могъл да ми отговори на следните въпроси:
-Може ли един агрегат за ток да работи постоянно?Имам предвид захранването с ток на къщата да е само от агрегата който естествено трябва да работи целогодишно.
-Ако има такива агрегати кои са с най добри доказани качества?
Благодаря ви предварително
шоп - майстор
Може, някой нискооборотен дизел.
Хубаво е да се съчетае и с фотоволтаици и вятър, че имак горивото си е разход.
hidrazin - майстор
нед фев 14, 2021 4:57 pmBeck написа:
... кои са с най добри доказани качества?...
Голям дизел - например CAT
И пак ще трябва да го спираш за профилактика - смяна на масло, филтри...
Надявам се имаш много излишни пари?
:partyman:
muhala - майстор
Или пък една кола на старо и да и вържеш генератор на полуоската :)
Как ще спите от този шум ?
zz_stefanov - майстор
Двойка дизелови електроагрегати.
И да ти изредя сигурни марки, можеш ли да финансираш, закупуването и експлоатацията им. :)
Такива се ползват за постоянно захранване по кораби, газови платформи, отдалечени строежи.... разбирай където няма централно електроснабдяване. Другаде са само за резервиране на захранването.
Скъпо е.
valentino76bs - майстор
Волво пента като марка споменавам само но не зная дали имат малки.
MamaMy - майстор
Препоръчвам SDMO. Надеждна марка генератори. Двигателите са все от реномирани производители, а тихата им серия наистина е тиха. Имат и значително по-големи модели абсолютно автономни. Палят до 12 секунди, при гасене изчакват няколко минути докато се стабилизира напрежението. Разхода е според мощността която се консумира, но разделено на произведените киловати се доближава като цена до цената на енергото по 2. :?
Ако търсиш нещо по-голямо, ето този ми се стори изгоден, но не знам с какъв двигател е https://www.generatorizatok.com/generat ... mac-gbl-42
Antonii - майстор
Ако някой иска да си смята разхода за производството на ел енергия, то той за подобни машини е от 250 до 300 g/kWh.
Като грамовете не са равни на литрите и този разход е за натоварвания до номиналните, при по-ниски натоварвания това отношение нараства.
Но ако се съчетае с когенерация цената на kWh, може да се доближи до тази на енергото, като тук невлизат консумативите за обслужване на агрегата.
sts - специалист
След като питащият задава въпроси без да конкретизира
мощност и тип напрежение какъв да бъде отговора.
1.Има генератори за постоянна работа и генератори за резервиране.
2.Има много марки.
3.Трябва да знаете че се използва от /35-70/% от Рн на генератора.
4.Разходът на гориво се дава в каталожните данни на генератора.

Тема "Захранване на Еднофамилна къща само с агрегат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: