• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vkamenen - напреднал
Здравейте,
Преди време си инсталирах аларма Paradox и закачих различни датчици по кабел. Тия дни един от обемните датчици започна да дава грешка, а именно че бил Tampered. При замерване разбрах, че един от проводниците е прекъснат. Проблемът е, че поначало от 8-те проводника имаше само 4 здрави, т.е. сега са останали три. Имам подобно прекъсване и на друго място, където от осем бяха останали само два здрави проводника. Там се чудя как да закача обемен датчик, който да не е радио.

Имам два въпроса:
  • Как мога да открия мястото на прекъсване? Купих си радио фазомер и пуснах 220 Волта, но в момента в който кабела влезе в стената и сигналът се губи.
  • Възможно ли е да свържа обемен датчик ако имам два или три проводника?
addicted - специалист
С три може. Масата на захранването и на зоната стават общи. С два вече няма как.
vkamenen - напреднал
Благодаря. А дали някъде има цифрова логическа схема на такъв датчик?
addicted - специалист
Не съм виждал, а не съм и търсил. Ни защо ти е? Принципа е елементарен, два последователни контакта, резистора за тампер последователно на тях, на зоната успоредно на контакта за зоната.
Какъв точно е датчика? Може от джъмперите да му се задават брой проверки и чувствителност. Ако е Envy никога не пипай потенциометъра за чувствителност.
vkamenen - напреднал
DG55+ e. Ами ще ми е полезно да знам схемата за да разбера тези хватки, които правим със свързването на 3 или 4 проводнака.
Мерси за описанието ама не успях да го визуализирам.
addicted - специалист
Кабелчето за COM, и минуса на захранването ще бъдат една и съща жичка.
Прикачен файл:
Screenshot_20210218-175438.png
vkamenen - напреднал
Благодаря много. Аз направих същото свързване, но вместо EOL резистора сложих мост, така че все едно той е 0 ома.
Hoвoceлckи - майстор
На всички пирове си без резистор и централата ти е настроена така?
vkamenen - напреднал
Само на тоя ПИР, който е с три проводника е такова свързването. Не си спомням дали съм правил специални настройки на централата за това.
Hoвoceлckи - майстор
Заводската настройка е "без резистори". Явно нямаш и на другите. Ползването на общ проводник за маса/(-) няма отношение с настроиките.
  • 1
  • 2

Тема "Аларма и прекъснати проводници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: