Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefko047 - специалист
въпросът ми е следният:шевна машина с трифазен двигател с данни :550вата-220в/380в.--2.50/1.45 - обороти 2800/3400 съответно знака за триъгълник/звезда--производство не съм сигурен може и да е китаец ---от мен ключ "рига "а за кондензатора пусковият не знам каква стоност и трябва ли да има работен .Благодаря предварително на отзивчивите колеги за въпросът ми. :)
valentino76bs - майстор
Машината от кой модел е?
Как и управляваш оборотите с пед@л вътре с кокс или....с вариаторна шайба?
С един кондензатор съм направил много такива машини понеже пуска им е лек и работиха добре но го установих опитно и нямам спомени за стойността.
Предлагам ти около 30 микрофарада /400v ...но ми се върти в главата за някаква стойност около 80 микрофарада.
Ще следиш мотора да не грее като го сложиш ако можеш и тока да му мериш ще е добре.
И свързване триъгълник.
stefko047 - специалист
[quote=valentino76bs post_id=1064217 time=1614458199 user_id=50003]
Машината от кой модел е?
Как и управляваш оборотите с пед@л вътре с кокс или....с вариаторна шайба?
С един кондензатор съм направил много такива машини понеже пуска им е лек и работиха добре но го установих опитно и нямам спомени за стойността.
Предлагам ти около 30 микрофарада /400v ...но ми се върти в главата за някаква стойност около 80 микрофарада.
Ще следиш мотора да не грее като го сложиш ако можеш и тока да му мериш ще е добре.
И свързване триъгълник.
[/quote]
оборотите се регулират с цензура (крачен) съединителя е със коркова шайба май трябва според данните да се свърже на триъгълник ....
stefko047 - специалист
[quote=valentino76bs post_id=1064217 time=1614458199 user_id=50003]
Машината от кой модел е?
Как и управляваш оборотите с пед@л вътре с кокс или....с вариаторна шайба?
С един кондензатор съм направил много такива машини понеже пуска им е лек и работиха добре но го установих опитно и нямам спомени за стойността.
Предлагам ти около 30 микрофарада /400v ...но ми се върти в главата за някаква стойност около 80 микрофарада.
Ще следиш мотора да не грее като го сложиш ако можеш и тока да му мериш ще е добре.
И свързване триъгълник.
[/quote]
оборотите се регулират с пед@л (крачен) съединителя е със коркова шайба май трябва според данните да се свърже на триъгълник ....

Тема "трифазен двигател в монофазна мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: