Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
radius - майстор
Гледам има ЛАН и коаксиални кабели в комбинация с обтяжно стоманено жило с черно полимерно покритие. От стари зарязани кабели съм си свалил 2-3 вида като дебелина и здравина и съм доста доволен.
Мисля да го ползвам за телове на асмалък, тия оградните все зелени, а директно поцинкованата тел ще надере боята на конструкцията.
Та на въпроса, аз не намерих, но дали някъде се продава само обтяжен кабел с полимерно покритие (поне 2мм да е сърцевината)? Става въпрос за около 100м.
kr1100 - майстор
пон мар 29, 2021 4:45 pmradius написа:
Гледам има ЛАН и коаксиални кабели в комбинация с обтяжно стоманено жило с черно полимерно покритие. От стари зарязани кабели съм си свалил 2-3 вида като дебелина и здравина и съм доста доволен.
Мисля да го ползвам за телове на асмалък, тия оградните все зелени, а директно поцинкованата тел ще надере боята на конструкцията.
Та на въпроса, аз не намерих, но дали някъде се продава само обтяжен кабел с полимерно покритие (поне 2мм да е сърцевината)? Става въпрос за около 100м.
Виж за проволка за проволка с PVC. По спомени 25-30 съ/м. за ф3мм. Виж в Крепо то -око да види, ръка да пипне.
radius - майстор
Мерси за идеята, още утре ще видя. Май съм мяркал там с едно прозрачно, малко ме съмнява да държи на слънце, но ще разгледам.
moimoimoi - майстор
има такива въжета с пвц покриние дето се ползват за простори https://www.google.com/search?q=%D0%B2% ... e&ie=UTF-8
mironcho - специалист
На село прането виси на такова прозрачно въже (вътре със стоманено въже) - от магазина и се сменя през 3-4 години, защото опаковката не държи на слънце :?
radius - майстор
Минавам на арматурна "тел" N8 :wink: поради ред съображения. Мерси, че се опитахте да помогнете.
Virtex - майстор
съб апр 03, 2021 4:46 pmradius написа:
Минавам на арматурна "тел" N8 :wink: поради ред съображения.
Които са ?
radius - майстор
Беше ми неудобно в раздел електротехника да навлизам в подробности.
1. Чисто естетически имам чувствителност към провисване на конструкцията, т.е. ще ме дразни като го гледам после.
2. Тук е много ветровито - неминуемо ще се протрие боята на конструкцията около теловете и ще пуска ръжда по плочките долу.
3. При рязане като теглиш пръчките, те нали са хванати с мустачки за каквото намерят и това неминуемо ще размести теловете и никога няма да са както първоначално са опънати.
kr1100 - майстор
пон апр 05, 2021 10:35 amradius написа:
...3. При рязане като теглиш пръчките, те нали са хванати с мустачки за каквото намерят и това неминуемо ще размести теловете и никога няма да са както първоначално са опънати.
С тел е много удобно да се провреш м/у теловете и отгоре да режеш, да огледаш добре кое да изрежеш.

А за проволката с шлаухка - имам поставена на засенчващата мрежа от 2015/6 г - пластмасата държи , няма напукване, а по нея ходят метални карабинки при разпъване напролет и прибиране в късна есен. + това има постоянен допир на карабинките , както и леко преместване от вятъра.

Тема "Обтяжно въже за кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: