Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, правя си нова кухня и се чудя каква вградена печка да закупя. Тъй като бюджета ми е ограничен се спрях на тези 2 модела (3тия беше от ИКЕА MATALSKARE, но намерих мнения, че не затопля равномерно и се отказах). Ако някой може да ми даде съвет ще съм много благодарна. Като цяло си как са като издръжливост? Тук (ОАЕ) Бош има гаранция само от 1 година, докато Горение я намерих с 5 години гаранция. Благодаря ви предварително!
krasi92 - майстор
За мен пет е по добре от едно.
kozl - майстор
Горението ако е с телескопични водачи за тавите и плавно затваряне на вратата, пък и само заради 4-те г. повече гаранция е достатъчно.
Christo - майстор
Купихме си преди време мнооого маркова фурна. Аз, като техническо лице, избрах модела. Направих проучване, питах, разпитвах, и накрая стана голяма издънка. Фурната лъскава, здрава, гаранции-маранции, всичко ОК, но дъното не е плоско. Тавите опират по периферията, а в средата висят на няколко милиметра във въздуха. В резултат баницата от долу е препечена по краищата, а в средата сурова. Веки път, когато жената пече нещо, което трябва да се запече от долу, такива погледи ми хвърля, че лошо ми става.
вт мар 30, 2021 8:04 amChristo написа:
Купихме си преди време мнооого маркова фурна. Аз, като техническо лице, избрах модела. Направих проучване, питах, разпитвах, и накрая стана голяма издънка. Фурната лъскава, здрава, гаранции-маранции, всичко ОК, но дъното не е плоско. Тавите опират по периферията, а в средата висят на няколко милиметра във въздуха. В резултат баницата от долу е препечена по краищата, а в средата сурова. Веки път, когато жената пече нещо, което трябва да се запече от долу, такива погледи ми хвърля, че лошо ми става.

Фурната някоя от двете изброени ли е😅 да не направя и аз тази грешка
вт мар 30, 2021 7:33 amkozl написа:
Горението ако е с телескопични водачи за тавите и плавно затваряне на вратата, пък и само заради 4-те г. повече гаранция е достатъчно.

Нямам идея за водачите на тавите честно казано....сега се оказа, че точно тази я няма има друг по-хубав модел, но и по-скъп ...
Christo - майстор
Не е от тези модели. Трябва да се отиде на място в магазина, да се отвори и да се гледа. Долната част на фурната трябва да е плоска.
nork - специалист
вт мар 30, 2021 6:34 pmChristo написа:
Не е от тези модели. Трябва да се отиде на място в магазина, да се отвори и да се гледа. Долната част на фурната трябва да е плоска.
Ти сериозно ли? :?
Баси проблема да смъкнеш скарата долу и да сложиш тавата на нея :rolleyes:
Към авторката на темата:
Все тая каква ще е фурната в ниския ценови клас, най важни са цената и гаранцията :wink:
Всичко друго е без особенно значение освен обема на фурната.
hidrazin - майстор
пон мар 29, 2021 8:32 pmAdelinaAlexandrova написа:
... Тук (ОАЕ) Бош има гаранция само от 1 година, ...
Ба си, не знаех че емигрантите в ОАЕ са толкова зле.
Bosch пак много голяма гаранция ( от 1 година) са дали имайки в предвид "клиентите".
Ми с това питане - вземете си турско Беко. Ще ви пасне добре...
Успех!
:partyman:

Тема "Вградена фурна Бош HBN211E2M или Горение BO615E01XK" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: