Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Имам следната дилема за селската къща:

На мивката има някакъв скапан проточен бойлер на Елдом инвест, който хем тече, хем не работи (2 в 1), който трябва да бъде заменен.

Имам в момента наличен един стар бойлер Теси за под мивка, който е работил добре, безпроблемно в продължение на 7-8 години преди да бъде демонтиран и занесен на село ... трупайки прах.

Дилемата ми е следната:
- да сложа Тесито под мивката, с ясната идея, че ако се спука ще прецака всичко (подът е дюшеме)
- да сложа Тесито над мивката, така че в случай, че потече да си се стича в мивката (като разбира се не го обръщам с главата надолу, просто вместо под мивката, стои над мивката) - въпросът е ще издържи ли на тежестта? Направени ли са да могат да висят добре? При настоящия вариант сме го слагали подпрян на пода.
- да купя бойлер над мивка
- да купя проточен бойлер, който да монтирам директно (опитът ми с проточни бойлери обаче не е много положителен - една Юнга пълна скръб и въпросния Елдом инвест от първия параграф), та нещо подобно (ако някое даде мнение за качеството на това): https://www.emag.bg/elektricheski-vodon ... DND82YMBM/ . Другото, което ме притеснява в случая е, че електрическата инсталация не е особено добра, та не знам дали въобще сме за проточен бойлер. При пускането на Елдома присветваше осветлението.
- да купя обикновен бойлер за над мивка (Теси?)

Общо взето се търси оптималния вариант цена-качество.

Благодаря на всички!
iliya_i - майстор
Спокойно можеш да го монтираш над мивката. Стига да е с изводите за вода нагоре.
muhala - майстор
Аз сложих 15л, 2.5kW обемен бойлер за под мивка.
И да се спука водосъдържателя, едва ли ще стане кой знае каква беля.
https://www.emag.bg/malolitrazhen-bojle ... 2TDzYyz5pA
Изображение
Кумчо Вълчо - специалист
вт мар 30, 2021 4:30 pmsfawbg написа:
Здравейте,

Имам следната дилема за селската къща:

На мивката има някакъв скапан проточен бойлер на Елдом инвест, който хем тече, хем не работи (2 в 1), който трябва да бъде заменен.

Имам в момента наличен един стар бойлер Теси за под мивка, който е работил добре, безпроблемно в продължение на 7-8 години преди да бъде демонтиран и занесен на село ... трупайки прах.

Дилемата ми е следната:
- да сложа Тесито под мивката, с ясната идея, че ако се спука ще прецака всичко (подът е дюшеме)
- да сложа Тесито над мивката, така че в случай, че потече да си се стича в мивката (като разбира се не го обръщам с главата надолу, просто вместо под мивката, стои над мивката) - въпросът е ще издържи ли на тежестта? Направени ли са да могат да висят добре? При настоящия вариант сме го слагали подпрян на пода.
- да купя бойлер над мивка
- да купя проточен бойлер, който да монтирам директно (опитът ми с проточни бойлери обаче не е много положителен - една Юнга пълна скръб и въпросния Елдом инвест от първия параграф), та нещо подобно (ако някое даде мнение за качеството на това): https://www.emag.bg/elektricheski-vodon ... DND82YMBM/ . Другото, което ме притеснява в случая е, че електрическата инсталация не е особено добра, та не знам дали въобще сме за проточен бойлер. При пускането на Елдома присветваше осветлението.
- да купя обикновен бойлер за над мивка (Теси?)

Общо взето се търси оптималния вариант цена-качество.

Благодаря на всички!
Sfawbg, обяснявам кратко, точно и ясно:
дяволът, барабар с детайлите при този вид чудесии е в КУХНЕНСКИЯ СМЕСИТЕЛ. Какво искам да кажа. Смесителят трябва да е от най-подходящите за целта, т.е. да е за НИСКО НАЛЯГАНЕ /Niederdruck Küchenarmatur/ с ТРИ извода, като по този начин бойлерчето никога не е под налягане. Всички останали варианти ги ''освобождаваш'' в движение, защото просто няма как да бъдат мъдро решение. Бойлерчето каквото си го намериш, такова и ще си го ползуваш, като важното е извотите му да са отгоре, както вече някой уточни. Лично аз преди мноооооооооооооого луни, около лето 93-то отпраших обратно към България с две 10 литрови, 2кВт бойлерчета ''ELIN I-TECHNIK'' в багажника, които работят перфектно и до днес, смятай. Уникално работеща комбинация е това, почти 30 години и не ми е минавало и през ум да преминавам на какъвто и да било друг вариант. Като пример ще ти постна едно линкче за такъв тип смесител, че даже има и схемичка на свързване.
https://www.ebay.de/itm/Niederdruck-Kuc ... SwCkJf63aY
Svetoslavoff1 - майстор
Лупи, каква мощност има това немското от линка? Нещо не я видях. Благодаря!
Кумчо Вълчо - специалист
пон апр 05, 2021 3:04 pmSvetoslavoff1 написа:
Лупи, каква мощност има това немското от линка? Нещо не я видях. Благодаря!
Линкът е съвсем произволно избран и го постнах набързо за нагледност по отношение на смесителя. Иначе за показаното бойлерче няма информация, тъй като то не е част от офертата, а е само като пример към схемата. Както писах и по горе, обикновено 10 литровите са по 2кВт. Срещат се и по 1.5кВт, макар и много рядко.
Svetoslavoff1 - майстор
пон апр 05, 2021 3:52 pmКумчо Вълчо написа:
пон апр 05, 2021 3:04 pmSvetoslavoff1 написа:
Лупи, каква мощност има това немското от линка? Нещо не я видях. Благодаря!
Линкът е съвсем произволно избран и го постнах набързо за нагледност по отношение на смесителя. Иначе за показаното бойлерче няма информация, тъй като то не е част от офертата, а е само като пример към схемата. Както писах и по горе, обикновено 10 литровите са по 2кВт. Срещат се и по 1.5кВт, макар и много рядко.
Забавя, но не забравя :) Да благодаря на Кумчо Вълчо за насочващата информация за арматура ниско налягане!
Имам в тоалетната и кухнята проточни нагреватели на ЕТА слагах ги още при ремонта, който правих в далечната 2000г. По една или друга причина арматурата към тях доста се амортизира, а и самите "патрони" на крановете за топла и студена вода не са 1:1 с тези, които се намират по нашите железарии. Нашите търговци на санитарна арматура хич не са и чували за отделна такава към проточен бойлер(да ме извинява, ако има такъв, но поне във Варна не попаднах). Но се намериха в немския амазон и вече са при мен.
Още един път благодарности към колегата!

Тема "Въпрос за решение за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: