Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Nikola911 - помощник
Довечера ще пратя снимка на ПВ- то , а и човека когото повиках си ел техник... взе ми 60 кинта са монтажа на тва пв 6 употреба ...Ако не може да се оправи си турам ключе за лампа и те така :o
Последна промяна от Nikola911 на пет апр 02, 2021 1:49 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
пет апр 02, 2021 1:45 pmNikola911 написа:
Довечера ще пратя снимка на ПВ- то , а и човека когото повиках си ел техник... взе ми 60 кинта са монтажа на тва пв 6 употреба ...
Тва ПВ, директно ли свързано към мрежата, или влиза с щепсел в контакт?

Тва, че ти е взел 60 лева, не го прави ел.техник ;)

ПП. Той само пускателя, струва 45-50 лева, като нов де.....
Nikola911 - помощник
Директно към мрежата , като кабела за пв-то е трижилен , и земята и нулата са на един проводник... (жълт и син) ..
Последна промяна от Nikola911 на пет апр 02, 2021 2:12 pm, променено общо 1 път.
Nikola911 - помощник
пет апр 02, 2021 1:25 pmky-kyy написа:
Опитвам се, да ти обясня с думи прости, ама не ме четеш.....За да изгаря предпазител, значи дава някъде на късо, демек фаза и нула, се допират. Написал си, че без да включваш ПВ-то, ти изгаря предпазителя, което води до извода, че не свързано както трябва, предполагам, че прекъсва нулата, а фазата директно отива към мотора, или че контактора е залепнал. Затова помолих, да свалиш капака на пускателя и да снимаш. Също е важно да споделиш този пускател, как е вързан към мрежата, дали случайно не е включен с щепсел в някой контакт, с какъв кабел/дву или трижилен/ има ли мостчета разни..
И въобще, да уточниш, какво искаш - да научиш електротехниката, да изгориш двигателя, или ел инсталацията, недай Боже, да пострада някой, или да си пуснеш помпата и да поливаш. Ако е последното, бих те посъветвал, да повикаш ел. техник. Подчертавам ел.техник, а не някой, който доста разбира....Щото доста разбира, звучи като малко бременна....
Прав сте , аз не мога да го ремонтирам не съм ел техник, яд ме е за парате , в крайна сметка мога да го изхвърля и да последвам примера на съседа с лампения ключ !
ky-kyy - майстор
пет апр 02, 2021 2:12 pmNikola911 написа:

Прав сте , аз не мога да го ремонтирам не съм ел техник, яд ме е за парате , в крайна сметка мога да го изхвърля и да последвам примера на съседа с лампения ключ !
Според мен, е неправилно свързан. Почти съм сигурен, че по синия и жълтозеления тече фаза. През корпуса на помпата, по тръбата и към към земята. Това със задържането на кнопките, е от некадърно поставен капак. Нищо кой знае, колко сложно. Евентуално, би се справил и сам. Като си почнал да даваш пари, поднови си и ел инсталацията, на цялата къща. И таблото, че с тия винтови предпазители...
По-добре да е с пускател помпата, най-малкото, защото има термична защита и пази двигателя. Ама ти си знаеш.....
Nikola911 - помощник
пет апр 02, 2021 2:25 pmky-kyy написа:
пет апр 02, 2021 2:12 pmNikola911 написа:

Прав сте , аз не мога да го ремонтирам не съм ел техник, яд ме е за парате , в крайна сметка мога да го изхвърля и да последвам примера на съседа с лампения ключ !
Според мен, е неправилно свързан. Почти съм сигурен, че по синия и жълтозеления тече фаза. През корпуса на помпата, по тръбата и към към земята. Това със задържането на кнопките, е от некадърно поставен капак. Нищо кой знае, колко сложно. Евентуално, би се справил и сам. Като си почнал да даваш пари, поднови си и ел инсталацията, на цялата къща. И таблото, че с тия винтови предпазители...
По-добре да е с пускател помпата, най-малкото, защото има термична защита и пази двигателя. Ама ти си знаеш.....
Ще пратя снимка ! :prayer:
sts - специалист
Nikola911 оставам с впечетлението,че и не можете да четете.
Написах да се отдели кабела в клемната кутия за да преценя
дали повредата е в ПВ.
При натискане на бутон "Пуск" и ако предпазителят не изгори
сте сбъркали свързването в клемната кутия или повреда в д-ля.
В клемната кутия от страна двигател има два проводника на едната
клема и може да има центробежен регулатор.
Освободените жила на кабела от ПВ да се проверят с фазоиндикатор
на кой цвят излиза фазата.
На син цвят жило страна двигател в кутията да се свърже нулата.
По просто обяснянение не мога да направя.
пет апр 02, 2021 1:45 pmNikola911 написа:
Довечера ще пратя снимка на ПВ- то , а и човека когото повиках си ел техник... взе ми 60 кинта са монтажа на тва пв 6 употреба ...Ако не може да се оправи си турам ключе за лампа и те така :o
преди да сложиш ключето наложи на елтехника 6 шамара.
Nikola911 - помощник
ето снимки , даже циг*нето дето е поливало докато ме няма каза че го е хващало ток.... :rolleyes: :supz:

[
attachment=1]20210402_191845.jpg[/attachment]

Прикачен файл

20210402_192902.jpg

Прикачен файл

20210402_191845.jpg
mironcho - специалист
Предполагам, че е грешно свързан захранващият кабел към мотора. Ако кафевия си е на мястото то синия трябва да е на 4 или 6. В единия случай ще изключи предпазителя, а в другия - може и да тръгне (евентуално) ако няма друга беля по мотора.
Все пак е по-добре да се провери къде са краищата на намотките.

Тема "Проблем с ел двигател ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: